Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikusok miért Máriához...

A katolikusok miért Máriához imádkoznak? A Bibliát olvassák és mégis ellene mennek. Miért van ez?

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 17:28
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Mert szándékosan butítják az embereket. ezt lepontoztad!

Mutass nekem egy bibliai szöveget, ahol arra van utalás, hogy Mária közbenjáró!! Talán nem kéne kamuzni! Nem de bár?

2012. jan. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
utolsó,ezt kinek?
2012. jan. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
74%

Annak aki lepontozott.

Nem igazán szoktam berágni ,de ez a Mária imádat már túlzás!

2012. jan. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

"Mutass nekem egy bibliai szöveget, ahol arra van utalás, hogy Mária közbenjáró!!"


Ilyet soha nem fog tudni mutatni Neked senki!

2012. jan. 5. 20:45
 25/33 anonim ***** válasza:
Erről van szó.
2012. jan. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
82%

Őket jobban érdeklik a hagyományok, mint Isten Igéje:


"Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus" 1 Tim 2:5


"Hanem járultatok... az újszövetség közbenjárójához Jézushoz, és a meghintésnek véréhez, mely jobbat beszél, mint az Ábel vére." Zsid 12:22,24


Ugyan a 23. versben, amit kihagytam, beszél a mennyben levő hívőkről, DE róluk nem mondja, hogy közülük bárki is közbenjáró lenne, mert azt mondja Jézusról, hogy ő nem az egyik, hanem ő AZ új szövetség közbenjárója.


"Mennyivel inkább Krisztusnak a vére, aki örökké való Szellem által önmagát áldozta fel ártatlanul Istennek: megtisztítja a ti lelkiismereteteket a holt cselekedetektől, hogy szolgáljatok az élő Istennek. És ezért új szövetségnek a közbenjárója ő, hogy meghalván az első szövetségbeli bűnök váltságáért, a hivatottak elnyerjék az örökkévaló örökségnek ígéretét." Zsid 9:14-15


Tehát ismét Jézusról mondja, hogy ő az új szövetségnek közbenjárója.


"Krisztus az, aki meghalt, sőt aki fel is támadott, aki az Isten jobbján van, aki esedezik is érettünk" Róm 8:34


Megmondanátok nekem, hogy mi szükség van Mária vagy bármelyik "szent" közbenjárására, amikor Krisztus(!) imádkozik értünk?


Üdv,

Tamás

2012. jan. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
A mária imádatnak nincs semmilyen Bibliai alapja. Csak annyi, hogy Jézus édesanyja.
2012. jan. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim válasza:
azért mert tudatlanok
2012. jan. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

nincs szükség máriára.

ő csak egy ember volt.

2012. jan. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Ilyen kérdésről itt vitát nyitni... Én vagyok a hülye, hogy beszállok, de nem baj.


Először is szeretném megerősíteni azokat az előttem szólókat, akik megírták, hogy a szentekhez és Máriához nem úgy imádkozunk, mint Istenhez.

Valóban Jézus az út. Mária pedig az, aki ezen az úton kísérni tud. Ezt kérjük tőle.


Ne felejtkezzünk meg arról sem, hogy Jézus maga tette Máriát mindenki égi édesanyjává.


Tény, hogy a katolikus egyház elég nagy ahhoz, hogy azok is benne legyenek, akiknek fogalmuk sincs, hogy miért vannak benne, de a hivatalos tanítást szerencsére nem ők írják.


Egyébként hol tiltja meg a Biblia a szentek közbenjárásának kérését?

És aki ellene van ennek, az miért tud ennyi Mária imát idézni?

2012. jan. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!