Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katólikusok miért imádkoznak...

A katólikusok miért imádkoznak szentekhez, amikor magához Istenhez is imádkozhatnak?

Figyelt kérdés
Halottakhoz imádkozni, nem mond ellent a keresztény hitvilágnak? Lehet hogy nem tőlük várják a segítséget, hanem Istentől, dehát miért nem Istenhez imádkoznak?
2009. nov. 8. 10:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%
A szentekhez bizonyos szándékokért szokás imádkozni (sokkal kevesebbet mint Istenhez), azért mert hitünk szerint ők is közbenjárhatnak értünk Istennél. Amúgy hitgyülis vagy? Azok jönnek mindig azzal hogy a katolikusok bálványimádók, mert bálványokhoz (szentekhez) imádkoznak.
2009. nov. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
A Bibliában tudtommal nincs olyan ima, amelyben valaki halottakhoz imádkozott volna. A keresztény egyház avatta szennté az ebmbereket, mert valamilyen nagy tettet vittek véghez. A szentté avatott embereket később 'kinevezték' valaminek a védőszentjévé - ezért imádkoznak hozzájuk a hívek a problémájuk esetén. Ez nem biblikus. A Biblia parancsolata szerint egyedül az Istent kell imádni, és nem embereket.
2009. nov. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%

A védőszentek nem járhatnak közben Isten és ember között a Biblia szerint. Aki a védőszentek, vagy Szűz Mária közbenjárására hivatkozik, az egyéretelműen hazudik. A Biblia világosan, és egyértelműen mondja:

"Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus" I. Timótheus 2:5 (Károli fordítás)

2009. nov. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
48%
Én pedig saját tapasztalatból tudom hogy Mária is közbenjárhat értünk Istennél.
2009. nov. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
11:22! Kérlek oszd meg tapasztalatodat!
2009. nov. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%

Válasz a kérdésre: nem kozzájuk imádkozunk, hanem kérjük, hogy ők is imádkozzanak értünk Istenhez, érdemeik miatt hathatósabb lehet az ő imájuk az enyémmel együtt. És természetesen egyik katolikus sem kizásrólagosan így imádkozik, Istenben mozgunk és vagyunk, az egész napunk imádság (kellene hogy legyen, amit Istennek ajánlunk: munka, ima...stb)

Másrészt egy egyszerű példa: amikor a viszgáira készültem, akkor pl. édesanyámat is megkértem, hogy imádkozzon értem.

Természetesn nem imádunk Istenen kívűl senkit, sem élőt, sem holtat, még Szűzmáriát sem, sőt a szentképeket sem, azok, a szobrokkal, freskókkal együtt olyan szerepet töltenek be, mint egy hétköznapi fotó azíróasztalomon. ha ránézek, emlékeztet valamire, valakire (anyára, Istenre, gyermekemre...stb.)

remélem segíthettem.

2009. nov. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

"kérjük, hogy ők is imádkozzanak értünk Istenhez"


Nem szeretnék kötekedni, de ezzel egy halandó embert ruháztok fel isteni képességekkel, mert mi van akkor, ha egyszerre mondjuk 1000 ember imádkozik hozzá?

2009. nov. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%
Semmi nincs akkor.... ahol ők vannak ott más az idő, tér.. és egyéb fogalma. És én is tudok egyszerre több emberért imádkozni, sőt még te is :)
2009. nov. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%

Szerintetek akkor a Bibliában egy véletlen elszólás az, amikor arról ír, hogy egyedül Jézus lehet a közbenjáró?


"Mert e g y Isten van, és e g y közvetítő Isten és emberek között: egy ember, Krisztus Jézus, 6 aki megfelelő váltságul adta magát mindenkiért — erről fognak tanúskodni a meghatározott időben." (1Timótheus 2:5, 6)

2009. nov. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy Isten az alapján dönt, segít-e vagy nem hogy hányan kérik, vagy hogy milyen jó ember kéri, hogy segítsen...

Meghát ez is igaz, hogy egyszerre sokan is imádkozhatnak úgymond egy szenthez, de a szentek nem IStnek...


Amúgy még azt se értem, hogy miért éppne Máriát? Mária nem ismer névszerint mert csak Isten ismer minden embert névszerint, szóval sokkal ahthatósabb ha mondjuk az ember a rokonait kéri hogy segítség az imádságban nem?


De Isten azt is mondja hogy hozzá iádkozzunk és ne a holtakhoz, mert a szellemekhez a pogányok imádkoznak...

Nem igazán értem, azt értem hgoy közbenjárhatnak de mégse értem, ők is azt tudják tenni amit én: Kérik az IStent hogy segítsen, de ha Isten nyakán 3 szent csüng hogy segítsen nem vagyok benne biztos hogy jobban fog segíteni...

2009. nov. 8. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!