Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nemrég hallottam egy hátborzon...

Nemrég hallottam egy hátborzongató feltételezést Isten mibenlétéről, részletek lenn?

Figyelt kérdés
Én jómagam is hívő voltam valamikor talán 1 éve. Ez nyáron megváltozott ugyanis elkezdtem foglalkozni tudományos témákkal, és ezekből csak is arra tudok következtetni, hogy a materialistáknak van igazuk a világról alkotott képükről. Ez idő alatt hallottam egy érdekes feltételezést a "teremtőről". Az elmélet Darwin munkájába "rondít bele", méghozzá azért gondolom így, mert elmondták, hogy a közös őst azért nem találják, mert egyszerűen nincs is, és itt a bökkenő. Akkor, hogy lettünk? Van egy feltevés, mely szerint ahhoz, hogy mi emberek kialakuljunk (ilyen rövid idő alatt) valakinek vagy valaminek bele kellett nyúlnia a genetikánkba. Az elmélet feltételezi, hogy a földönkívüliek tették ezt. Vagyis amennyiben ez igaz, mégis van Isten, csak nem olyan formában, mint ahogy azt elképzeljük. A kérdés: 1 Mennyi az esélye ezen elmélet reálisságának? 2 Mit kezdenek majd ezzel a ténnyel a vallások amennyiben bebizonyosodik, hogy igaz.
2012. jún. 6. 01:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
40%

A tudomány szerint nem volt túl kevés az a 3,8 milliárd év, ami rendelkezésre állt az ember kifejlődésére. Neked ki mondta azt, hogy ez kevés kellett, hogy legyen?


Az ember és melyik másik földi faj közös ősét nem találják egyébként szerinted? Ha az ember és pl. a csimpánz közös ősére gondolsz, arról itt olvashatsz:


[link]

2012. jún. 6. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%

Na jó, vegyük sorra, szerinted:

-Isten azért nem létezhet, mert az embernek vannak elméletei az élet keletkezéséről.

-Amikor az elmélet mégsem stimmel, akkor földönkívüliek keze van a dologban

hmm. Gondold ezt végig légyszíves mégegyszer.

2012. jún. 6. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
73%

1. Hogy érted, hogy mennyi az esélye? Ezt nem lehet kiszámolni így. De ha nagyon tippelni kellene, akkor szerintem hívők és ateisták egyaránt a 0-hoz minél közelebb gondolkodnának...


2. Ha ez bebizonyosodik... :O

Majd térjünk vissza erre később. Mondjuk, néhány cáfolhatatlan bizonyíték után. :D

2012. jún. 6. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

Két aranyhal vitatkozik. A vita egyre komolyabbra fordul, nagyon csúnyán összevesznek. Annyira, hogy az egyik azt mondja:


- Soha az életben nem szólok többé hozzád!


Ezzel elúszik az akvárium legtávolabbi pontjára. Kis idő múlva mégis megunja, visszaúszik és azt mondja:


- Na jó, tételezzük fel hogy valóban igazad van és tényleg nincs Isten! De ha nincs Isten, akkor ki cseréli a vizet?!?



Kérdező ez tök jól hangzik amit irsz, népszerü elmélet, de pont semmit nem magyaráz, ugyanis rögtön itt a következő kérdés: a földönkivülieket 'ki teremtette'?

2012. jún. 6. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
54%

"Ez nyáron megváltozott ugyanis elkezdtem foglalkozni tudományos témákkal, és ezekből csak is arra tudok következtetni, hogy a materialistáknak van igazuk"


Mivel a materializmus egy filozófiai (közelebbről metafizikai) álláspont, ezért tudományos (értsd: biológiai, fizikai stb.) munkákban még csak utalást sem találhatsz rá, ezért igen érdekes sci-fi, amit ideírtál.


"a közös őst azért nem találják, mert egyszerűen nincs is"


Vagy van, csak még nem találták meg.


"Van egy feltevés, mely szerint ahhoz, hogy mi emberek kialakuljunk (ilyen rövid idő alatt) valakinek vagy valaminek bele kellett nyúlnia a genetikánkba. "


Butaság. Ilyeneket félanalfabéta amerikai protestánsok agyalnak ki egymás hülyítésére.


"Az elmélet feltételezi, hogy a földönkívüliek tették ezt."


Tudod, mit? Legyél materialista, az sokkal kevésbé gáz, mint ufóhívőnek lenni.

2012. jún. 6. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
56%

megtalálták a közös ösöket, "Mitokonriális Évának" és "Y-kromoszoma Ádámnak" nevezi öket a tudomany. [link] (magyarul sajnos kevés van rola)

mashogy magyarázza mint a hivök termeszetesen, de nekem a lényeg ugyanaz. volt rola egy dokumentumfilm a natgeo-n, hogy tudosok jartak a vilagot és vettek DNS mintakat az onkentesektol.

2012. jún. 6. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
65%
Az ilyen elméletek kb. ugyanolyanok, mint egy-egy vallási irányzat; bebizonyítani nem lehet, úgyhogy valaki hisz benne, valaki nem. A természeti folyamatok, az evolúció, a több milliárd évig tartó fejlődés és változás mind LEHET valamilyen felső hatalom alkotása. A hit szempontjából csak annyi a lényeg, hogy az egész rendszert egy teremtő csinálta. Hogy hogyan működik ez a rendszer, azzal pedig nem a Biblia, hanem a tudósok foglalkoznak. A hit és a tudomány nem egymás ellen dolgoznak, hanem egymás mellett, párhuzamosan fejtegetik a világ dolgait két különböző nézőpontból. Ezt kellene felfogniuk azoknak, akik így gondolkodnak, mint te, hogy "hívő voltam valamikor talán 1 éve. Ez nyáron megváltozott ugyanis elkezdtem foglalkozni tudományos témákkal".
2012. jún. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
52%

Kedves Kérdező!

Most mi van, ha valóban léteznek a földön-kívüliek?

Mi van, ha valóban jártak itt a földön, és valóban elvégeztek egy-két genetikai "átalakítást"?

Mi van, ha tényleg van valós alapja, hogy mik, kik közbenjárása nyomán fejlődtünk oda, ahol most vagyunk?


Ettől még Isten létezhet!

Ez egyáltalán nem zárja ki Isten létezését, csak egy kicsit föntebb helyezkedi el, mint ahogy gondoltuk.

Ahogyan arra nincs kézzelfogható bizonyítékunk, hogy Isten létezik, (több ezer év óta ez hit kérdése), és ilyen-olyan módon befolyásolja életünket, úgy arra sincs kézzelfogható bizonyíték, hogy a földönkívüliek léteznek, és korábban már befolyásolták életünk alakulását.


Egyelőre nem hiszem, hogy ennyire sarkosan el kellene vetned Isten-hitedet, talán meg kellene maradnod a hited mellett, és persze odafigyelni arra, talán még az mellett lehetnek valóban földönkívüliek is.

De az ő esetleges létezésük miért kérdőjelezné meg Isten létezését!

2012. jún. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
34%

Az bibliában az meg van írva, hogy felettébb ne bölcselkedjünk.

Az Isten mindenben benne van, nincs messze egyikünktől sem, csak keresnünk kell.

Arról tudnunk kell, hogy Isten nem hagyott bennünket tudatlanságban, mivel biztosított bennünket arról, hogy sok mindent megtudunk, ha nagyobb lesz a tudás.

Lehet, hogy most éljük azokat a napokat?

2012. jún. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
62%
Ebben mi a hátborzongató?
2012. jún. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!