Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nemrég hallottam egy hátborzon...

Nemrég hallottam egy hátborzongató feltételezést Isten mibenlétéről, részletek lenn?

Figyelt kérdés
Én jómagam is hívő voltam valamikor talán 1 éve. Ez nyáron megváltozott ugyanis elkezdtem foglalkozni tudományos témákkal, és ezekből csak is arra tudok következtetni, hogy a materialistáknak van igazuk a világról alkotott képükről. Ez idő alatt hallottam egy érdekes feltételezést a "teremtőről". Az elmélet Darwin munkájába "rondít bele", méghozzá azért gondolom így, mert elmondták, hogy a közös őst azért nem találják, mert egyszerűen nincs is, és itt a bökkenő. Akkor, hogy lettünk? Van egy feltevés, mely szerint ahhoz, hogy mi emberek kialakuljunk (ilyen rövid idő alatt) valakinek vagy valaminek bele kellett nyúlnia a genetikánkba. Az elmélet feltételezi, hogy a földönkívüliek tették ezt. Vagyis amennyiben ez igaz, mégis van Isten, csak nem olyan formában, mint ahogy azt elképzeljük. A kérdés: 1 Mennyi az esélye ezen elmélet reálisságának? 2 Mit kezdenek majd ezzel a ténnyel a vallások amennyiben bebizonyosodik, hogy igaz.
2012. jún. 6. 01:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Ez csak az értelmes tervezés egyik fattya, aki nem valamelyik vallás istenét tartja (hallgatólagosan) tervezőnek, hanem épp a földönkívülieket. Nincs nagyobb realitása, mint a többi "értelmesnek".


A genetikusok pedig képesek kiszámolni, hogy bizonyos mutációk mikor következtek be, így nagyságrendileg meghatározni mikor éltek két faj közös ősei. A közös ős "megvan", még ha makroméretű fizikai maradványokat nem is találtak, genetikusakat igen.

2012. jún. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Ez további kérdéseket vet föl:


Ki teremtette a földönkívülieket és az ő genetikájukba ki nyúlt bele?


Apám is materialista félhívő és szeretek vele viccelődni, én hívő vagyok, de ezektől a szellemi dolgoktól ideges lesz. Minap eszegettem a joghurtot, ő néz a tv-ben egy dokfilmet a mamutokról, megkérdezi tőlem, hogy miből lettek ezek a nagy állatok? Mondom neki hát a baktériumokból, gombákból fejlődtek ki :)

2012. jún. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

És ezzel koránt sincs vége.. ha valóban létezne Isten én neki is feltenném a kérdést: téged ki teremtett?

Tehát akik valamiféle Istenségtől remélik a végleges választ azok zsákutcába fordultak.

2012. jún. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Van egy határ,amit nem léphetünk át,nem nézhetünk át rajta SOHA!!!

A "miből lett a ...?"-kérdés öröké megmarad!

Ezer elmélet létezik erről,némelyik elfogadhatóbb a másiknál,de bizonyosság az nincs,és szerintem nem is lesz!

Mert amíg egyetlen kérdés is felmerülhet...

2012. jún. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
köszönöm a normális válaszokat. a bunkókat már nem
2012. jún. 8. 08:27
 16/24 anonim ***** válasza:

Jómagam sokáig vallásos voltam, majd vettem egy 180 fokos fordulatot, és ateista lettem. Legalábbis egy darabig azt hittem, az vagyok. Aztán rájöttem, hogy ateistának lenni legalább olyan értelmetlen, mint töretlenül hinni. Így arra jutottam, hogy agnosztikus vagyok. Nem tudom bizonyítani, hogy van Isten, azt sem, hogy nincs. Vannak megmagyarázhatatlan dolgok, és néha szeretném hinni, hogy van isten, de ettől a tény az tény: bizonyítékkal egyik álláspontot sem tudom alátámasztani. Kétségkívül több valóságalapja van az egyik állításnak, mint a másiknak. de sajnos az evolúció sem olyan csodás, mint ahogy azt a biológia könyvben leírják. Ott van például a kémiai evolúció és a stanley Miller kísérlet. Ez azt hívatott megmagyarázni, hogy az élethez nélkülözhetetlen szerves vegyületek hogyan jöttek létre. A kísérlet szerint ha egy lombikban/tartályban összevegyítjük azokat a gázokat, amelyek jelen voltak az őslégkörben (például metán, CO2, ammónia), akkor, amennyiben szikrákat vezetünk a tartályba (ez felel meg a villámlásnak), kialakulhatnak olyan vegyületek (párszor sikerült is elérni), mint például aminosavak. Csak egy bibi van. Ugyebár abban az időszakban (ezer bocs, most nem tudom megmondani, hogy hány milliárd éve, kb. 3,8-4) még rettentően erős volt az UV sugárzás a Föld felszínén, hiszen még nem volt ózon. Így a légkörben ezek az érzékeny vegyületek nem maradhattak meg tartósan. Akkor hogyan nézhetett ki a dolog? Hát persze, a vízben voltak jelen ezek a vegyületek, hiszen ott védettek az UV sugárzástól. Csakhogy amikor egyszer a fehérjéket tanultam kémiából, beugrott valami. Ugye a fehérje alapja (a polipeptid) úgy jön létre, hogy az aminosavak kondenzációs reakcióban, VÍZKILÉPÉS KÖZBEN kapcsolódnak össze. De ha a reakció velejárója a vízkilépés, akkor hogyan mehet végbe a folyamat vízben? elvileg sehogy, ezt a tanárom is megerősítette. Érted már? Rengeteg dolgot lehet olvasni, ki ezt állítja, ki azt, de valójában lehetetlen bárkinek is igazat adni. Néha nagyon szépen hangzik egy-egy elmélet, de aztán lehet, rájössz (vagy más jön rá), hogy mégsem ilyen egyszerű a dolog. Én nagyon sokáig foggal-körömmel ragaszkodtam az evolúcióhoz, ma már nem teszem. Szeretek vele foglalkozni, érdekel a téma, felettébb logikus is, de 100%-ig nem bizonyítható.

19/L

2012. jún. 10. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
43%
Kedves 06-06 02:38! A vizet az a kisfiu cseréli akinek a szülei vették az aranyhalakat, abba a házba amit még a szülők a nagymamájuktol örököltek, akiknek a szüleik is ott voltak az építkezésen akik... és ez mehetne a végtelenségig. Míg eközben az aranyhalak csak azt látják hogy valhogy mindíg tiszta a vizük, mert el sem tudják képzelni hogy mi a franc is folyik itt és ők erre kitaláltak egy istent maguknak. Az emberek is istennel magyarázzák azt amire nem találnak magyarázatot.
2012. jún. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Kb.Már 14-15 évesen erre a következtetésre jutottam.
2012. jún. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
42%

A hited tart meg téged.

A tudomány legfelsőbb agya maga az Isten,de a gonosz ferdíti el a tudást.

Én azt tanácsolnám neked hogy ne add fel ilyen könnyen azt a hitet amiben az élet van .Olvasd el a Bibliát ,mert még nem értél meg arra hogy megértsd mit akar neked mondani.Benne van az Igazság.Benne van a tudomány is.

A világegyetem megalakulása magasabb tudást igényel.Isten a leghatalmasabb és mint tudjuk a teremtés nem egyszerű folyamat eredménye.

Nos ha arról van szó hogy hívő vagy -e,szerintem még az vagy .De úgyis megtudhatod,ha kipróbálod.

Megtapasztalhatod melyik nagyobb Igazság:

Jézus vagy a földön kívüliek.

Valamelyik pedig válaszolni fog.: )

2012. jún. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"Róma 1,19-21: Mert ami az Isten felől tudható, nyilvánvaló számukra; mert az Isten megjelentette nékik: mert ami Istenben láthatatlan, tudniillik az Ő örökkévaló hatalma és Istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megérthető és átlátható; úgyhogy nincs mentségük.

Mert bár az Istent megismerték, mindazáltal nem mint Istent dicsőítették Őt, sem néki hálákat nem adtak, hanem az ő okoskodásaikban hiábavalókká lettek, és az ő balgatag szívük megsötétedett."

2012. jún. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!