Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hit gyülekezetét a gonosz...

A hit gyülekezetét a gonosz erők hozták létre?

Figyelt kérdés
Valóban politika,meg business meg tömeghipnózis az egész?

2012. jún. 11. 08:14
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Vannak itt értelmes emberek is.Én is hiszek Istenben,ezért nem mennék el a sötét erők agymosásaira.
2012. jún. 12. 09:24
 12/31 anonim ***** válasza:
0%
Thanx:)
2012. jún. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 Sághegyi Csaba ***** válasza:
19%

Vannak ott jó szándékú barátaim. A háttér nekem kicsit büdös. Más egyházakhoz (mondjuk az enyémhez) képest kiemelt hangsúlyt fektetnek az adakozásra, a tizedre. A világ karizmatikus egyházai egymást támogatják, és ebben a témában is nagyon egy követ fújnak. Ennek bizony világméretű üzlet szaga van. Nálunk is van szó a témáról, de nem napi 20 perces emlékeztetőként. Ha a tanított bibliai könyv aktuális fejezete említi, körbejárja a témát a tanító bibliai szempontból. Ennyi.


Más dolog mostanában szúrt nagyon szemet. A Vidám Vasárnapban támogatták Izrael magyarországi jelenlétét, fokozását sürgették. Egy kiforgatott, összefüggésekből kiragadt igével indokolták. Korábban más témákban néha ha írtam nekik, mindig válaszoltak. Amikor ezzel kapcsolatban írtam már több hónapja, erre nem érkezett válasz. Ez is finoman fogalmazva büdös. Nekem.

2012. jún. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Valóban vannak ott jó szándékú emberek is,úgy gondolom jól látod a dolgokat.
2012. jún. 12. 22:26
 15/31 anonim ***** válasza:
23%

Bemásolom a videókat újra.Senkinek nem fogom címezni,nehogy személyeskedés vagy esetleg vita legyen belőle,gondolom ez lehetett a probléma,hogy töröltették,vagy csak valaki nem tudta elviselni a válaszomat,de hát erről nem én tehetek.úgyhogy meg lehet nyugodni,nem kell töröltetni.A válaszom hozzátartozik a kérdéshez,és mindenkinek joga van megnézni a videókat.De ha ezúttal valaki törölteti immár valóban OK NÉLKÜL,újra és újra ki fogom írni,tehát nincs értelme.

http://www.youtube.com/watch?v=Oruf83x2oj4

http://www.youtube.com/watch?v=9Cnf3ZJPzuY&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Mup--QCxDg4&feature=related

2012. jún. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Igen,sokaknak nem tetszik az igazság......Jól tetted.Az éremnek két oldala van.
2012. jún. 13. 09:28
 17/31 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező, nem tudom, te milyen Istenben hiszel; de hogy nem abban az Istenben, aki a Bibliában nyilatkoztatta ki magát, az majdnem biztos. Három okom van erre az állításra:


1. Az ezoterikus érdeklődésed (mint olvastam, Eckhardt Tolle "rajongója" vagy). A Bibliában egyértelműen le van írva, hogy ez veszélyes és tilos dolog.


2. Az antiszemitizmusod. Keresztény ember NEM lehet antiszemita, és aki antiszemita, az NEM keresztény; ez a kettő _teljesen_ kizárja egymást. Megintcsak a Biblia alapján.


3. Ha igazán keresztény lennél, NEM művelnéd azt, amit: nem írogatnád a rágalmaidat a HGY-ről. (Láttam, hogy tegnap még néhány kérdésbe beletrollkodtál...)

És nem neveznéd sötét, gonosz erők által létrehozott közösségnek / agymosásnak. A kommentjeid alapján teljesen világos, hogy te nem objektív véleményeket vártál, hanem a saját álláspontod támogatását.


Nem részletezem egyik pontot sem, mert úgy érzem, úgyis csak a falnak beszélnék..


És még egy: Nem kérek több sértegető privát üzenetet.


_____________


# 15:


Gratulálok a hozzáállásodhoz...


1. Mivel "régi motoros" vagy már a GYK-n, te is nagyon jól tudod, hogy a modik többnyire NEM szoktak válaszokat letörölni pusztán azért, mert azokat valakinek címezték. A törlés oka általában egyéb szabálysértés: provokáció, sértegetés, gyűlöletkeltés.


2. Sértő, megtévesztő, rágalmazó, tehát HAMIS állításokat tartalmazó videókat terjesztesz. A háromból kettőt már régebben is láttam, de most megnéztem újból ezeket is. (Pontosabban: az elsőt teljes cikk formájában olvastam egy mélymagyar honlapon.)


2. 1 Az extaggal készült interjúban elhangzó állítások majdnem egytől egyig hazugságok; ezt mindenki tudja, akinek van személyes tapasztalata a HGY-ről. Talán ha elolvastad volna ezeket régebbi kérdéseknél, akkor nem lennél ilyen hiszékeny. [Állítom, hogy a kérdező egyetlen betűt nem olvasott el egyik válaszból sem azoknál a kérdéseknél, ahova befirkálta a blődségeit... Pedig nem ártana, már csak az egyensúly kedvéért sem.]


Ezen felül erről a videóról már régóta tudható, hogy direkt lejárató szándékkal készült; és erősen benne van a Jobbik vagy ahhoz közel álló emberek keze... Az extag később be is vallotta, úgyhogy ezen nincs mit ragozni.

A YouTube-os feltöltőről meg inkább nem is mondok semmit...


2. 2 Ez a videó igen népszerű itt, a GYK-n, egy 71 %-os is rendszeresen másolgatja a linket. :P

Világos, hogy lejárató szándékkal; így bizonyára meglepődne, ha tudná, hogy a rosszindulata néha a visszájára fordul: személyesen tudok olyan felhasználóról, akinek annyira tetszett a Face to face együttes, hogy rákeresett a YouTube-on, és azóta a rajongójuk. :P


Én speciel nem vagyok Face to face-fan, de van két daluk, amit nagyon szeretek; tessék, hallgasd meg, és figyeld a szövegeket. :)


Face to Face – 37. Zsoltár

http://www.youtube.com/watch?v=5svaYNIjNpc


Face to face – Kegyelem

http://www.youtube.com/watch?v=FpPBT5fEsNs


2. 3 Ez a borzadály újdonság volt számomra, ezért beleolvastam a kommentekbe is; egyértelmű, hogy _semmilyen_ bizonyíték nincs arra, hogy bármilyen valóságalapja is lenne a történetnek. Innentől kezdve pedig ez rágalmazás, ami a magyar törvények szerint is bűncselekménynek minősül. Gondolom, te nem olvastad el a kommenteket, és nem gondoltad át a dolgot; különben elgondolkodtál volna, hogy másolgasd-e a linket, pláne ilyen eltökéltséggel... Gondolom, ez nem annak a "jézusi szeretetnek" az egyik megnyilvánulása, amiről beszélni szoktál...

2012. jún. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
0%

Berta Wooster

Köszönöm gratulációdat.

"1. Mivel "régi motoros" vagy már a GYK-n, te is nagyon jól tudod, hogy a modik többnyire NEM szoktak válaszokat letörölni pusztán azért, mert azokat valakinek címezték. A törlés oka általában egyéb szabálysértés: provokáció, sértegetés, gyűlöletkeltés."

Értem,akkor konkrétan megírnád nekem,mi volt a szabálysértő,gyűlöletkeltő,provokatív a videókban?

A valláskritikánál vagyunk egyébként,de ezt csak súgva mondom,ne add tovább senkinek....a linkek igenis kapcsolódnak a kérdéshez,és marhára nem érdekel,hogy neked személyesen megfelel-e vagy nem,azért tettem ki,mert ez is hozzátartozik a dologhoz.

És ha hiszed,ha nem,nekem már többször törölték indokolatlanul a válaszom,egyik alakalommal írtam egy moderátornak,és megkérdeztem,mivel indokolta az illető a törlést.a moderátor azt írta,látja a törölt kérdést,de ő sem érti,mi volt az indok.

De azért az se semmi,hogy a végén már bűnelkövető leszek itt a gyakorin,hát nem gondoltam,hogy ez lesz belőlem felnőtt koromra:-)



"2. Sértő, megtévesztő, rágalmazó, tehát HAMIS állításokat tartalmazó videókat terjesztesz. A háromból kettőt már régebben is láttam, de most megnéztem újból ezeket is. (Pontosabban: az elsőt teljes cikk formájában olvastam egy mélymagyar honlapon.)"

Figyuka,ez a te saját véleményed,hogy hamisnak tartod-e vagy nem,ezért engem nem vádolhatsz,és más sem vádolhat,mert ezzel nem szegtem meg az oldal szabályzatát.

/Amúgy csak kíváncsiságból,gondolod,hogy a videón nem is Németh Sándor szerepel,csak átmaszkíroztak valakit és alászinkronizálták a hangját,meg a közönség is mind statisztákból áll,vagy mi?:-)/ És azért mert a videók nem az általad,vagy más által elvárt információkat tartalmazzák,az nem azt jelenti,hogy rágalmazók,sértők.

Ismétlem,ez itt a Valláskritika.itt többnyire nem azt fogják írni,amit te olvasni akarsz.Ezt nem nehéz felfogni szerintem....

2012. jún. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
A jósgömbök,meg a horoszkóp szerintem is baromság,Istenben meg nem csak a keresztények hisznek.A Bibliát meg félreértelmezed.Jócakát.
2012. jún. 13. 22:27
 20/31 A kérdező kommentje:
Vajon miért csak az egyik oldal véleményét törlik ki!!?
2012. jún. 14. 09:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!