Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a katolikus egyház legnagyo...

Mi a katolikus egyház legnagyobb titka?

Figyelt kérdés

2012. nov. 3. 15:00
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 121/129 A kérdező kommentje:

köpködhetjük egymást (népek a népeket stb.), de valójában azt sem tudjuk, hogy kik állítottak nekünk csapdát


van egy tudás a dolgokról, de azt nem adják ki - ezért találgatunk

2012. dec. 12. 03:47
 122/129 anonim ***** válasza:
Nem adják ki? Hát, nem tudom, hogy az lenne-e a szabadulás lehetősége, hogy egy külső igazság után áhitozunk. Az is lehet egy csapda, ha azt az érzetet kelti valami, hogy amit keresünk, az rajtunk kívül esik.
2012. dec. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/129 anonim ***** válasza:
Talán pont az a csapda, hogy azt hitetik el velünk , hogy a szabadítás kívülre esik.
2012. dec. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/129 anonim ***** válasza:
Súr, mi a véleményed az intiraymiról? (rituális napünnep)
2013. jan. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/129 A kérdező kommentje:

előző: nem tudok róla semmit, most láttam először a google-n


a régi napkultusz... a bibliások ezt tagadták meg és ezt forgatták ki

2013. febr. 1. 19:46
 126/129 anonim válasza:
100%

Szerintem sem tudták megfeszíteni. Írják egyes cikkek, „Jézus kiléte, származása is kérdéses, csekély a hiteles történelmi bizonyíték a létezésére, a történelem pedig sok helyen hamisított” csak létrehoztak egy Jézus nevű személyt, találtak egy olyan tanítót, akire ez a szerepkör ráillett.

Szerintem megvolt hozzá a minta keleten és a választék is.

A kereszthalál és kínzás szerintem sem történt meg, bárhogy is tanítják. Létrejött viszont az ebben való hit miatt egy következmény, mint pl.: a stigmatizáció, a parajelenségek, vérkönnyezés, emberinek mondott és bizonyított anyagok megjelenése a tér egy-egy helyén és pontján, csodás gyógyulások, jelenések, jelenségek,ide sorolnám a keleti egyház dolgait is, nem csak a nyugati egyházét, mint pl. az ikonok olajt könnyezése.

Szerintem a Jézusba, a kereszthalálába és kínzásba vetett hit a böjtökkel párosulva okozott és gerjesztett olyan megváltozott tudatállapotokat és parajelenségeket, ami a hit következményeként visszahatásként megjelent. Mivel a „szentírási szövegek nagy része hamis” és elferdített tanításokat tartalmaz nem az eredeti szövegeket tették be, az így kiváltott hit-következmény is mind illúzió lesz. Ezt úgy értem, hogy csináltak egy új programot és frissítést, egy ún. hit-érzelem-tapasztalat-illúzió Cd-t, ami az élet részévé vált. Véleményem szerint nem mindegy hogy a tanítások és gyökere a tanító személye megőrzi az eredetiségét, vagy pedig eltértnek az eredetitől. Elég sok eredetinek nevezett, de valójában csak „gyártott” hagyománnyal és programmal találkoztam, mint egy-egy újabb számítógépes programverzió és rá jövő frissítés megjelenése.

Kedves kérdező, az indító kérdést úgy tetted fel, mintha az általad felhozott téma egyedül csak a katolikus egyházat érintené, nekem az a véleményem, hogy minden kultúra és vallás érintett ebben valamilyen szinten.

A helyzet eléggé bonyolult ahhoz, hogy ez csak a katolikus egyház problémája legyen.

Azt írod, hogy ezek nagyon ősi dolgok. Indiát említetted és azt, hogy kik adták át az ősi tudást, de akkor vedd figyelembe azt is, hogy az általad repinek emlegetett lények más „létezőkkel” és dologgal nagyon jól összekeverhetők. A történelem hamisított, így a karmikus emlékek, a karmikusként felmerülő emlékek is manipuláltak lehetnek, mert ha hamis történelmet tanítanak globálisan, az mintaként és emlékként is ugyanúgy berögzül, memóriába kerül, tehát valójában minden kérdőjeles.

Ezek az istenekhez kötődő áldozati rítusok amelyet említettél más ponton is felmerülnek pl. a hinduizmusban, ahogy a repikkel jól összetéveszthető nagak is nagyon sok helyen szerepelnek. Kíváncsi vagyok, pl. aki találkozott már naga „emlékkel” szövegekkel, tanításokkal, hogy ismeri fel mitől nem repi és hüllő emlék az, ami felszínre került, és miben különböznek ők egymástól. Nem egy naga tanító és tanítás szerepel a hinduizmus védikus szent irataiban, ahogy nem egy naga tanítóval találkozhatunk a buddhizmusban is, ugyanakkor mégsem a vérszomjasnak nevezett dolog tapasztalható részükről mivel ott nem isznak még bort sem.

Mi a helyzet az olyan szent iratokkal, ami pl. az emberiség és a hüllők, a kígyó nászát taglalja, függetlenül, hogy ez most igaz volt, vagy sem. Mi a helyzet a személyiségtípusokkal, és személyiségjegyekkel, az asztrológia állatövi jegyeivel, amelyben a kígyó, a hüllő is ugyanúgy szerepel, vagy az indián és táltos-sámán hiedelemmel, ahol a hüllő egy totemállat is lehet, vagy akár maga az uralkodó szellem. Ezeket szerintem nem lehet elintézni annyival, hogy kinek van most és volt régen hüllőagya. Amire én utaltam, ezek mind szent szövegek részei, amelyek a hit által a tudat és tapasztalat részévé is váltak.

Nekem az a véleményem, hogy nincs olyan vallás szent szövegeiből eredően, amiből a hüllő kimaradna, és nincs olyan nagy tanító, aki ne kapott volna egyszer „hüllő-beavatást” vagy kígyó-víziót akár visszahatásként vagy próbatételként is, bárki bármit is mond vagy gondol erről különféle színezetekkel, vagy jegyezné meg, hogy ez mikor volt hallucinogén, és mikor nem az.

De az is lehet, hogy az egyik horoszkópban a nyuszika nem a sárkányt hanem, éppen a kígyót követi és „szereti”, mert mindig valaki szemben áll valahogy a helyzetéből adódóan egy másikkal, és más hatások érvényesek, más-más jellemzőkkel. Hogy is szól az a vicc a nyuszikáról, úgy eszembe jutott, próbálom ezt humorosra venni. De az egyiptomi teremtéstörténet sem elhanyagolható, hogy ott mi szerepel az életfa mellett, milyen állatok. Tehát valahogy nekem inkább a tyúk nem illik bele a húsvéti képbe, a húsvéti tojás pedig véleményem szerint hüllő tojás. Nekem ez egy megfordított képi áldozat-bemutatás és átváltoztatás „védő-oltás” jellegű mechanizmussal. És mint minden védelmi dologgal és mechanizmussal ezzel is baj van, félrecsúszik… Egy eleve alkoholos állapot nem hiszem, hogy tiszta látásmódod eredményez. Bár szerintem ezt a bort és kenyeret és ezek „színét” a vöröset és fehéret kihagyhatták volna, meg lehetett volna ezt másképp is oldani.

De ha nagyon félsz a repitől és hüllőtől, akkor tegyél fel, tegyél be a "testedbe" „egy a vöröstől a fehérig és ezek színéig terjedő csíkos szemlencsét”, mert ha meglátja majd, akkor magát is felismeri benned.

2013. ápr. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/129 A kérdező kommentje:

Ez érdekes:


[link]

2014. ápr. 10. 21:07
 128/129 A kérdező kommentje:

"a reptilián-hibridet, reptilián-utódot arról lehet felismerni, hogy

nincs benne empátia, nem rendelkezik erkölcsi érzékkel

(gátlástalan, bármire képes, a végletekig önző,

intelligens is lehet,

szorult helyzetben kegyetlenségre hajlamos)"


A Föld jelenlegi lakosságának hány százalékát teszik ki?



-10-20 % biztosan van.

2014. ápr. 10. 21:12
 129/129 anonim ***** válasza:
az Oltáriszentség.
2014. máj. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!