Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen bizonyítékok vannak...

Milyen bizonyítékok vannak Isten létezése mellett/ellen?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy biztosan nem lehet megmondani, de aki hisz Istenben, az mi alapján hisz benne, és aki nem, az mi alapján nem?
2008. júl. 28. 10:50
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:

12:28

Szenvedés? Attól függ, hogy milyen szenvedésre célzol. A ma élő kereszténység "szenvedésére" gondolsz? Esetleg Jézus Krisztus szenvedésére? Ha kifejted gondolataidat, akkor megbeszélhetjük :)

2011. szept. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:

13:17

Persze, hogy voltak. Ne haragudj, ha nem voltam érthető. A keresztény gyülekezetre céloztam. A szekták természetesen nem nevezhetőek Isten gyülekezetének. Egyet értek, egy gyülekezet létezik. Viszont a Biblia tanítására alapozott felekezetek, vallások (nevezze mindenki ahogy akarja) igenis nevezhetőek egy gyülekezetnek. Isten szemében ugyanis nincsenek vallások vagy felekezetek, csak az Ő gyülekezete és a gyermekei. Természetesen egyik vallásban sem tökéletes a tanítás, legyenek akár annak bármilyen erős hitű tagjai is, még ettől sem lesz tökéletes a felekezet és szokásai, tanításai, mivel mindegyik felekezetben észlelhető "hiba", még ha az nem is "létfontosságú" vagy súlyos tévhit.

2011. szept. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ez alapvetően hozzáállás kérdése (mint kb minden-szerintem). Aki elzárkózik az egésztől, sosem fog hinni akárhány bizonyítékot kap is, ezek mind csak azoknak lehetnek fontosak, akik nyitottak a válaszokra. Számos Bibliában szereplő helyszín, esemény, történelmi személy létezését bebizonyították már. Elvileg megtalálták Noé bárkáját. Biológiában megtalálták a mannát- 6 szénatomos mannóz. stb. Szerintem ez nem szolgáltat semmiféle bizonyítékot annak aki hülyeségnek tartja az egészet, ebbe is beleköt ha szeretne. Ha valaki nyitottan áll a témához, " kipróbálja" ő szerintem biztosan rátalál a saját Istenbizonyítékára, érzi hogy meghallgatják az imáját, tapasztalja a Biblia igéit valóra válni az életében, érzi Isten támaszát a nehéz helyzetekben stb. Szerintem (egyáltalán nem biztos hogy igazam van) összeegyeztethető a Biblia és a tudomány. pl. Teremtés: senki nem mondta hogy Istennél egy nap egy emberi földi napnak számít, van egy ige a Bibliában: Isten előtt ezerévi őrváltás annyi mint egy nap. ez csak egy példa, ahogy biológiát tanultam, az az érzésem volt a kettő terület egymást támasztja alá, ugyanaz más oldalról megközelítve.
2012. dec. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim válasza:
59%
Ez ,hogy a föld nem 7nap alatt jött létre,és ádám és éva létezése nemkell szó szerint ,érteni,hanem képletesen kell érteni,különben is a vallás nemzárja ki a tudományt.Isten létezésében én sajnos hiszek is meg nemis...na de ez van éld az életed ha akarsz hiszel Istenbe és befogadod,ha nem nem
2013. júl. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim válasza:

Szerintem mint ahogy Isten úgy Jézus sem létezett / létezik . Itt van Michelangelo Buonarroti festménye (Ádám teremtése ) .

Amin "Isten ül az egy felhő" DE ..... ha jobban megnézitek láthatjátok , hogy nem egy sima felhő hanem az AGY KERESZTMETSZETE amivel Michelangelo azt akarja mondani , hogy ...

ISTEN NEM LÉTEZIK , CSAK A FEJÜNKBEN , AZ ELMÉNKBEN

2013. dec. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 gyikka válasza:

Véleményem szerint Isten létezik, de nem vallási értelemben, hanem mint világot keletkeztető és mozgató szuper intelligencia. Álláspontom szerint - mint ahogy azt az előttem szólók is jól látják - a vallás csak a társadalom normális működése érdekében szükséges. Mellékesen jegyezném meg, hogy intelligens ember nem szó szerint értelmezi a teremtéstörténeteket. Ezeket valószínűleg filozófusok írták, és képletesen értelmezendők (pl. görög mitológiában az istenek születése szimbolizálja a világ létrejöttét: kezdetben Khaosz volt, vagyis a semmi, majd megszületett Gaia - mint a tér, őt követi Kronosz - az idő stb (a keresztény szimbólumrendszert nem ismerem)).


Isten létezésének bizonyítéka egyszerű logika és statisztika, amit az elméleti fizikusok is tudnak: Mint tudjuk az ősrobbanás a másodperc töredéke alatt zajlott le. Abban a fázisban, mikor a kvarkok és a gluonok létrehozták az anyagot és az antianyagot, valami hatására a kezdetbeli szimmetriájuk megtört. Ez tette lehetővé, hogy egyáltalán kialakulhatott valami, hiszen az antianyag kioltja az anyagot, sőt az anyag-antianyag egyensúlyának pont abban az arányban kellett változnia pont abban a másodperc milliomod részében, amiben történt. A kérdés tehát, hogyan törhetett meg a szimmetria pont úgy és pont akkor amikor kellett? Véletlenül vagy külső beavatkozásra? Ebben az esetben a véletlen esélye kevesebb mint 0.0000000000000000000000000001%, vagyis a másik lehetőség esélye több mint 99,9%... Véleményem szerint azok, akik ezt az egészet a maga tökéletességével véletlennek tartják nem túl következetesek, sőt nyugodtan feltehetik az életük egy lottószelvényre, mert még a lottó 5-ösnek is nagyobb az esélye..

2014. febr. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim válasza:
A tudomány sokkal igazabb es hihetőbb választ ad mind a vallás! Én a tudományban hiszek,mindenki maganak a sajat Istene,saját maga szabja meg mi jo neki és mi nem! Az egessz csak manipulállás mert eddig mar reg meglettvolna a 3 vilagháboru! Igyis nem sok mulik rajta...
2014. aug. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim válasza:
...van Isten de nem igy ahogy ezek eleadják!
2014. aug. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!