Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nehéz elfogadni a...

Miért nehéz elfogadni a vallásosak számára azt a rendkívül valószínű tényt, hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 17:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/194 A kérdező kommentje:

"Aki nem vallásos annak rendkívül valószínűtlen, aki vallásos annak rendkívül valószínű...ennyi."


Álljon meg a menet! A valószínűség egy objektív fogalom. -> Nem függhet a megfigyelőtől!!

2010. jan. 14. 18:53
 12/194 anonim ***** válasza:
81%
Szia! agy mosott vagyok. Ezért leszoktam a cigarettáról amit az agymosás előtt rendszeresen szívtam. Nem iszom mértéktelenül az alkoholt, amit az agymosás előtt gyakran tettem. Ezért az agymosás után maradt egy csomó pénz a zsebemben, amit most a családra költök. Sokkal többet beszélgetek a feleségemmel, a gyerekeimmel, sokkal inkább odafigyelek rájuk, amihez nekem sajnos nagyon szükségeltetett az agymosás. Mert addig, normális aggyal haverok, buli, fanta. Asszony gyerek kit érdekelt. szóval az agymosás után egy sokkal harmonikusabb, boldogabb életet élek. Imádok agy mosott lenni. Köszönöm Istenem!
2010. jan. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/194 A kérdező kommentje:

"Aki megtapasztalták, azok TUDJÁK, hogy van."


Sírva könyörgöm, honnan a fenéből tudhatnád, hogy őt tapasztaltad meg?! A te tapasztalásodad a biológia (pszichológia) tökéletesen meg tudja magyarázni! Nincs szükség extra feltevésekre. (Occam borotvája)

2010. jan. 14. 18:55
 14/194 anonim ***** válasza:
39%

"Imádok agy mosott lenni."


Imádnál megtanulni magyarul írni inkább. Továbbá aki ateista, az mind dohányos és iszákos? Penge egy logika, látszik hogy hívőzombi vagy.

2010. jan. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/194 A kérdező kommentje:

"Szia! agy mosott vagyok. "


Én nem vagyok agymosott, egyébként úgy élek, mint te leírtad (az agymosásod után).

ÉS:

Imádok nem agymosott lenni! Köszönöm nem-istenem!

Nem kell agymosás ahhoz, hogy leszokj az italról dohányzásról és egy harmonikusabb, boldogabb életet élj!

2010. jan. 14. 19:01
 16/194 A kérdező kommentje:

"Nézd, ezek fanatikusok. Hagyd őket békében megdögölni."

:)

Valószínűleg igazad van.

2010. jan. 14. 19:03
 17/194 anonim ***** válasza:
75%
Neked. Én magyarból csak kegyelemből kaptam kettest, olyan borzalmas a helyesírásom. És még is szeret a feleségem. Köszönöm Istenem.
2010. jan. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/194 Srapnel ***** válasza:
87%
Ha egzaktul közelítjük meg a kérdést, akkor itt matematikai valószínűségről nem beszélhetünk. Ez egy igazolhatatlan, igazolatlan feltevés, ami igazságtartalmának valószínűségét sem ismerjük.
2010. jan. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/194 ceri ***** válasza:
32%

"annyira nem az a bibliai isten, hogy tulajdonképpen az én hitem már szinte semmiben nem különbözik az ateizmustól."


A lényeg a lényeg, nem a mese. És vannak más vallások, bölcseletek is.

2010. jan. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/194 A kérdező kommentje:

"Ha egzaktul közelítjük meg a kérdést, akkor itt matematikai valószínűségről nem beszélhetünk. Ez egy igazolhatatlan, igazolatlan feltevés, ami igazságtartalmának valószínűségét sem ismerjük."


Mondj egyetlen egy olyan feltevést, amely igazolható! (amúgy matematikus vagy?)

2010. jan. 14. 19:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!