Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nehéz elfogadni a...

Miért nehéz elfogadni a vallásosak számára azt a rendkívül valószínű tényt, hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 17:26
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/194 anonim válasza:
14%

Mindenki hihet valamiben. Kinek ez, kinek az jön be.

( Talán a fogtündér a legszimpatikusabb.)



Tény, sok ember nem tudna anélkül élni, hogy ne adják "parancsba" neki, miként is tegye ezt.

Tehát fel kell állítani egy értékrendet, s ha magadtól nem megy, hát keresel egy vallást. (Vagy bele születsz.)

2010. jan. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/194 anonim ***** válasza:
100%

kedves önjelölt Isten!

honnan tudod, hogy nincs? prübálkozni lehet, de eddig minden önjelölt isten(ke) csúnyát bukott


te nyilvánvalóan már felnőttél, és nem hiszel ilyen gyerekes dolgokban, és nem korlátozod magad ilyen baromságokkal. de kérdem én: mikor szabad az ember? ha azt tesz, amit akar? akkor miért van annyi alkoholista, meg dohányos? saját testük rabjai... nem tudnak neme mondani. függők, nem szabadok..

húúúúha, maaaarha szabadok vagyunk embeeeer!



másik: és miért van az, hogy aki nem hisz Istenben, annyira pöckölgeti a pucáját, hogy mások hisznek? miért támad a másikra, ha az másként gondol bizonyos dolgokat?

keresztes háború népszerű érv.. csakhogy -aki egy kicsit is utána néz, tudja- a pénzért ment a harc, a vallás csak alibi volt.. ergo, semmi köze Istenhez. és te, egy kanál vízben megfojtanád azokat, akik másként gondolkodnak... csak mert te jobbnak képzeled magad. szánalmas.


könnyebb az embernek azt mondani, hogy nincs Isten, minthogy szembe kelljen néznie félelmeivel, magával, hogy nem ő a világ közepe, és hogy elpusztítható.. na meg persze azzal, hogy nem tudja mindenre a választ

2010. jan. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/194 anonim válasza:
96%
Azért tetted fel ezt a kérdést hogy vitába szállhass vagy mert tényleg kíváncsi vagy? Mert választ adtak már de te lehurrogtad. Nem érdemes neked válaszolni... Látom csak meg akarod győzni az "agy mosottakat" hogy Isten nem létezik. De tudhatnád már hogy ezt nem tudod elérni.
2010. jan. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/194 Srapnel ***** válasza:
64%

"saját testük rabjai... nem tudnak neme mondani. függők, nem szabadok.."

Sok hívő is a teste rabja. Ne keverd a dolgokat, mert nem jutsz értelmes végkövetkeztetésre.


"és miért van az, hogy aki nem hisz Istenben, annyira pöckölgeti a pucáját, hogy mások hisznek? miért támad a másikra, ha az másként gondol bizonyos dolgokat?"


Mert nem szeretném, ha a gyerekem fejét azzal tömnék. Nem szeretném, hogy állami támogatást kapjon az egyház. Nem szeretem, amikor háborúznak egymással, csak azért, mert mást hisznek. Nem tetszik, hogy az embereket tömegesen befolyásolja. Ennyi elég?


"és te, egy kanál vízben megfojtanád azokat, akik másként gondolkodnak... csak mert te jobbnak képzeled magad. szánalmas."


Én pl. pont nem.


"könnyebb az embernek azt mondani, hogy nincs Isten, minthogy szembe kelljen néznie félelmeivel, magával, hogy nem ő a világ közepe, és hogy elpusztítható.. "


Érdekes, ezekkel a dolgokkal általában a hívők nem tudnak mit kezdeni.


Engem nem zavar, ha az életem globálisan nézve céltalan. Nem gátol meg, hogy Istentől függő célt találjak benne. Engem nem zavar, hogy egy jelentéktelen galaxis, átlagos, jelentéktelen, félreeső csillagjának egy bolygóján vagyok egy porszem. Tudomásom van róla, hogy tartós 10 fok alatt vagy 40 fok fölött elpusztulok. Tudomásom van róla, hogy kb. csak egy atmoszféra nyomáson tudok megmaradni. Tudom, hogy akár egy bottal is ki lehet oltani az életem, meg a lelkem és a tudatom. Talán ezért becsülöm meg a másikat és másét...

2010. jan. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/194 anonim ***** válasza:
100%

"Mert nem szeretném, ha a gyerekem fejét azzal tömnék."


Nem tömik azzal. Az iskolában nincs hittan (max. a Jobbik akarja, de ők meg úgyse fognak kormányozni). A tévé sem hemzseg a vallásos műsoroktól. Nem tömik a fejed, csak ha elmész a templomba. Kivétel egyházi iskolák, ahova nem kötelező járnod. Jehova Tanúi kivételek.



"Nem szeretném, hogy állami támogatást kapjon az egyház."

Azért kap állami támogatást, mert a lakosság jelentős része hívő és szüksége van rá. Mellesleg nem jelentős a támogatás, csak az oktatás és az egészségügyi ellátásért adott bér. Ennyi erővel vidékiként kérdezd meg, hogy miért támogatják az adódból a BKV-t?


"Nem szeretem, amikor háborúznak egymással"

A vallás csak egy ürügy. Ezer és ezer háború volt, ami nem a vallás miatt robbant ki. Például a két világháború, de a keresztes hadjáratnak is politikai okai voltak.


"Nem tetszik, hogy az embereket tömegesen befolyásolja."

Hol? A médiában? Mert én nem érzem!

2010. jan. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/194 anonim ***** válasza:
11%

Nem tudom számít-e a véleményem, de én például ellenzem a kötelező hittant.

Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy miben hisz.

Éljenek békésen egymás mellett hívők és ateisták, és ne legyen ilyen kérdések, mint pl. ez itt!

2010. jan. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/194 A kérdező kommentje:

kedves 13:12-es

Mi van ha NEKED nincs igazad?

2010. jan. 16. 16:48
 58/194 A kérdező kommentje:

"Azért tetted fel ezt a kérdést hogy vitába szállhass vagy mert tényleg kíváncsi vagy?"


IGEN, ÉS AKKOR MI A VÁLASZ?? Eddig ilyen szintű válaszok érkeztek, hogy mi van, ha nekem nincs igazam, meg stb.

2010. jan. 16. 16:50
 59/194 Srapnel ***** válasza:
46%
16.40.: Ha ezek nincsenek, akkor oké, nekem nincs egyéb bajom.
2010. jan. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/194 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tapasztaltam ilyeneket.

Az RTL-en vagy a TV2-n ezer éve nem láttam vallásos műsort, maximum Karácsonykor és Húsvétkor, de akkor is inkább a télapós vígjátékok mentek.

2010. jan. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!