Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hit Gyülekezetéből kiszabadult...

Laci vagyok kérdése:

Hit Gyülekezetéből kiszabadult emberek tapasztalatai?

Figyelt kérdés
Nagyon hasznos és építő dolog lenne, ha azok az emberek akik egykor a hitgyüli tagjai voltak és Isten kegyelméből ki szabadultak, meg osztanák az ott nyert tapasztalataikat. Ez azért is fontos lenne, hogy bátorítsák azokat akik már felismerték, hogy "sok minden nem stimmel ott" (enyhén szólva), de még félelemből vagy más okból nem mernek kilépni.

2015. márc. 22. 06:01
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
23%

Szia !


Nem szabadultam ki ) és nem is akarok, nagyon nagy szellemi áldás a dicsőítés be lehet menni Isten jelenlétébe a prédikációk a Szellemtől ihletettek Isten dicsősége jelen van a gyülekezetben ennek megfelelően történtek és a jövőben is történnek csodák-gyógyulások.

A gyülekezet fontos szerepet tölt be Európai szinten a karizmatikus ébredés munkájába, abban hogy Európában is az egyház Jézus Krisztus menyasszonya helyreállítás után elnyerje az állapotot amikor is kész arra, hogy visszajön érte Jézus.

A hozzád hasonló szellemi munkásokról ír Nehémiás akik az ördögnek adták a szájukat mert gondolom nem csak itt írogatsz hanem beszélsz is másoknak erről nem lesznek sikeresek nem azért mert én ezt írom hanem mert a Bibliából tudom az ilyen próbálkozások Isten beavatkozásai miatt megbuknak és népe mindig sikeres és győztes lesz a Biblia is így fejeződik

be Isten népére a Siker és Győzelem vár.

2015. márc. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 kzs ***** válasza:
16%

@ Kérdező


Ez a kérdés nem hogy nem hasznos és építő, hanem aljas, szemét provokáció. Ezt a kérdést én nem tekintem többnek, mint egy bibliai alapokon álló, tisztességes, becsületes egyház ellen való gyűlöletkampánynak, ami nem személyes tapasztalatokon, hanem innen-onnan vett fiktív, szemét firkálásokon alapul.


Figyelj csak, Laci!

Mondd már meg, mitől lesz neked jobb, ha lejáratsz egy olyan egyházat, amiről te semmit nem tudsz?

Egyáltalán tudni akarod az igazságot, vagy szenzációvadászként gyűjtesz minden olyan szemét koholmányt, mocsokságokat, amiket azok firkálnak, akik soha a lábukat be nem tették ebbe az egyházba??


A "nagyon hasznos és építő" kérdésedre válaszolva, képzeld, nekem volt egy idő, amikor kiszabadultam onnan, de ez csak a magam baja miatt volt. Semmi rosszat nem tapasztaltam, csupáncsak nem bíztam abban, hogy bármi is kialakulna az életemben.

De sikerült helyre raknom magamban, úgyhogy Isten kegyelméből NEM kiszabadultam, hanem beszabadultam ide!


Ezt írod: '"sok minden nem stimmel ott" (enyhén szólva)'

> Mi az a sok, ami nem stimmel, kedves Laci?

Nagyon is minden stimmel: EZ az az egyház, amelyik valóban bibliai alapokon nyugszik, amelyik valóban azt hirdeti, amit Jézus és a korai kereszténység nagy képviselői (Pál, Jakab, Péter, János és Júdás) tanítottak.


Vagy te nem így gondolod?

Akkor fogalmazd meg légyszíves a kérdésedet de úgy, hogy azt igei bizonyítékokkal alátámasztod.

De amíg ez nincs, addig - kedves Laci - a te nagyon hasznos és építő kérdésed keresztény-erkölcs szempontból minősíthetetlen, és nem több szánalmas, és nevetséges provokációnál!

2015. márc. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 kzs ***** válasza:
16%

@ Első válaszoló


PONTOSAN erről van szó, csak éppen ott a gond, hogy a kérdezőnk nem biztos, hogy ilyen választ vár (és gondolom, az én válaszomat is leminősíti majd).


A Hit Gyülekezete teljes mértékben tisztességes, becsületes és jóravaló egyház, de ez az egyházkép nem kell, mert ez unalmas.

De kell minden hazug információ, minden szemét aljas mocskolódás, bármi ami lejáratná azt az egyházat!


Figyelj csak, kérdező!

A Hit Gyülekezete a lehető legkomolyabb, legelszántabb elhívással tárja fel mindenki számára a Biblia üzenetét, mégpedig a legkülönbözőbb témákban: legyen az hálaadás, dicséret, a feltámadás üzenete, vagy bármi!


Mindezeken túl pedig nagy mértékben épít a bibliai-keresztény-erkölcsre: bárki, akinek életvezetési vagy bibliai kérdése van, betelefonálhat (vagy beírhat), és kedves, udvarias, erkölcsös választ fog kapni.

És nem nemzet-vagy családellenes tanácsot, hanem olyat, ami teljes mértékben megfelel a Bibliában szereplő keresztény erkölcsösségnek.


Mindezek valósságában - a magam részéről 11 éves tapasztalatból - a Hit Gyülekezetében minden nagyon is stimmel, de aki csak azért mert, hogy mint valami kávéautomatából, azonnal megkapja azt amit akar, annak nem fog menni. A Biblia visszatérő üzenete ugyanis az, hogy mennyire fontos, hogy minden imádságunkban állhatatosak, kitartóak legyünk: erre több Igei bizonyíték is van.


De mindezek ellenére azt mondom: srácok, vallásszabadság van! Ha úgy érzi itt bárki is, hogy nem jó neki a Hit Gyülekezete, akkor nosza! Irány a katolikushoz, a reformátushoz, a baptistához, vagy ahová akar, és kövesse azt!


De a lehető legnagyobb erkölcsi hitványságnak tartom befeketíteni egy egyházat holmi mondvacsinált, fiktív (tehát nem átélt), szemét, hazug koholmányokra alapozva.


Én tartom magamat annyira gerincesnek, hogy nem próbálom "nagyon hasznos és építő" kérdésekkel lejáratni mondjuk a Jehova Tanúit (bibliai tanításokat tudok írni, amikkel nem értek egyet, de akkor nem firkálok ellenük hülyeségeket).

2015. márc. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
80%
Bartus László "Fesz van" címmel pontosan erről írt könyvet. Időnként megjelenik a neten is, de aztán valahogy mindig eltávolíttatják.
2015. márc. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
69%

https://www.youtube.com/watch?v=J7LUSohcyHQ


Nehogy késő legyen mire észre térjenek.

Mondja Jézus, hogy lesznek akik az üdvösségre akarnak térni, de nem fognak tudni. Lesznek akik zörgetni akarnak, de már nem nyitnak ajtót nekik.

2015. márc. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
58%

A HGY mióta scientologus??????????? XD


Fére értés ne tessék én nem pártolom a HGY-t mert vannak hülye dolgaik ,de nem is bántom.


Pl. volt egy videó amiben Németh Sándort skryllex-ként paródizálták.

Utána néztem ......Letörölték! De érdekes!


Megint mondom semmi bajom a HGY-vel , de paródizálni is bűn vagy mi? -_-

2015. márc. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 kzs ***** válasza:
15%

@ 7-es


Óóóó, te már csak tudod...

És vajon ki mondja meg, ki az értelmes, gondolkodó ember?

Tán Teee??


Egyébként melyik szektáról beszélsz?

Itt most nem szektáról beszélünk, hanem a 4. legnagyobb egyházról!

----------------

@ 8-as

Figyelj csak, ez a Bartus-féle "Fesz van" című szennygyűjtemény mára már csak lerágott csont. Rég túl vagyunk rajta, mivel nem bizonyult többnek piszok hazugságáradatnál. Egyébként már a címe is nagyon sokat mond... szánalmas.

--------------

@ Rasztás Dzsimi


Figyelj, maximum annyira logikus, mintha megkérdezném, miért H2O a víz képlete, te meg válaszolnál Pitagorasz tételével.

Vagyis semmi köze hozzá, mint ahogy a válaszodnak sem!

2015. márc. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 kzs ***** válasza:
27%

@ Rasztás Dzsimi


Belenézegettem az általad feltüntetett linkekbe.

Ismerős mind: szemenszedett, undorító hazugság, főleg attól a metapédiától lett hányingerem.


De különben a másodikat - "Világraszóló botrány, megdöbbentő riport A Hit Gyülekezetének igazi arca" címmel írt ocsmány förtelmet - más helyen részletesen cáfoltam meg: közönséges, szemét mocsokság az egész, és egy szó sem igaz belőle. Persze, milyen jó: 21 éves az illető, 6 évet töltött benne, és ekkora rálátása lett a dolgokra... Húúúú... én meg 41 éves vagyok, 11 éve vagyok ott, mégis mindent becsületesnek, tisztességesnek tapasztaltam...


Akárcsak ez a Bartus-féle baromság: nevetséges az egész. Az a fickó híres akart lenni, beststellerre vágyott. Tudta (minthogy tudnia kellett) hogy a becsületes, tisztességes, jóravaló egyházképre nincs kereslet. Hát elengedte a fantáziáját, és bemocskolt egy olyan szervezetet, amelyik neki nem ártott. Lényeg a hírnév volt.


Mindazok, akik ténylegesen odajárnak, tudják, mi a helyzet. És soha, egyszer sem tapasztalták - akár több évtizedes tagként sem - azokat, amik állítólag a HGY "másik arca".


Különben felesleges is ezeket leírnom.

Ugyanis vannak őszinte, Bibliai keresztény erkölccsel rendelkező emberek, akik nyitottak bármilyen téma iránt.

Viszont vannak sajnos bőven az ellenkezőek.


Pörzse S.-ról pedig ne beszéljünk, mivel nem a HGY kezdte őt lejáratni, hanem fordítva. Nem a HGY-nek vannak antiszemita "nemzeti" érdekei.


Ami pedig az általad írt bibliai Igéket illeti, valóban így vannak ezek az Igék. Csak sajnos nem arra irányulnak, akire te akarod.

2015. márc. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 kzs ***** válasza:
22%

@ 15-ös


Semmit nem mondott el, annál is inkább, mert Hit Gyülekezete szekta nem létezik.

Ami létezik, az egy pünkösdi-karizmatikus, neoprotestáns keresztény egyház, ami ugyebár nem ártott SE neked, SE a kérdezőnek, SE rasztás dzsiminek.


Őszintén szólva, nem tudom, miért jó az bárkinek is, ha befeketítve láthat egy egyházat! (és itt nem teológiai vitákból álló nézeteltérésekre kell gondolni, hanem olcsó, szemét, aljas rágalomhadjáratra egy olyan egyház ellen, amelyik se közvetetten, se közvetlenül nem érdemelte ezt meg)


Hogy mennyire szekta? - Amennyire más egyházra is rá lehet fogni ezt a kifejezést.

Mindenesetre nem muszáj tagja lenni, mégcsak hallgatni sem az Istentiszteleteit: süsd meg, ha neked jobban tetszik a katolikus, református, stb., hát eredj oda.


Aztán majd, ha életedet befejezve Jézus elé kell állnod, meglátod, kinek volt igaza.

2015. márc. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
38%
"népe mindig sikeres és győztes lesz" Milyen "népe"?
2015. márc. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!