Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hit Gyülekezetéből kiszabadult...

Laci vagyok kérdése:

Hit Gyülekezetéből kiszabadult emberek tapasztalatai?

Figyelt kérdés
Nagyon hasznos és építő dolog lenne, ha azok az emberek akik egykor a hitgyüli tagjai voltak és Isten kegyelméből ki szabadultak, meg osztanák az ott nyert tapasztalataikat. Ez azért is fontos lenne, hogy bátorítsák azokat akik már felismerték, hogy "sok minden nem stimmel ott" (enyhén szólva), de még félelemből vagy más okból nem mernek kilépni.

2015. márc. 22. 06:01
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
13%

Nem akartam beleszólni ebbe a vitába, Jehova tanúja vagyok, így több ponton nem értek egyet a Hit Gyülekezet tanításával, a Katolikusokéval pedig mégúgy sem, ezt viszont nem tudom megállni szó nélkül:


"-->A jehovistákat leszámítva szerintem minden Egyházban Krisztus az első számú tekintély, evvel nem mondtál újat."


Jól mondod, Jehova tanúinak Jézus Krisztus Atyja, a mindenható Isten az elsőszámú tekintély. És természetesen ez a Biblia tiszta tanítása is, íme néhány Igerész, mely bizonyítja ezt:


5Móz 6:4 ( Károli) Halld Izrael: az Úr, a mi Istenünk, egy Úr!


Az eredetiben Isten neve szerepel:


5Móz 6:4

WLC שְׁמַ֖ע יִשְׂרָא 61֑ ;ל יְהוָ֥ה אֱלֹהֵ֖י 04;וּ יְהוָ֥ה ׀


Ezért amely fordítások használják Isten nevét, következetesen járnak el, mivel világossá teszik, hogy a mindenható Istenről van szó:


5Móz 6:4 (Rotherham) ,,Hear, O Israel: Yahweh, is our God, — Yahweh alone."


Megkülönböztetve ezzel a mindenható Istent Jézustól, a mi urunktól:


1Kor 8:5, 6 , ÚRB: „Mert ha vannak is úgynevezett istenek, akár az égben, akár a földön, mint ahogyan sok isten és sok úr van, nekünk mégis egyetlen Istenünk az Atya, akitől van a mindenség, mi is őérte, és egyetlen Urunk a Jézus Krisztus, aki által van a mindenség, mi is őáltala.”


„Hogy megtudják az emberek, hogy te, akinek neve Jehova, egymagad vagy a Legfelségesebb az egész föld felett” (Zsolt 83:18 )


Ha itt legfelségesebbnek mondja magát, akkor értelemszerűen nem lehet egyenlő Jézussal, hiszen az Atya felette áll:


,,Hiszen egy az Isten, s egy a közvetítő Isten és ember között: az ember Krisztus Jézus, aki váltságul adta magát mindenkiért. (1Tim 2,5)


Jézus az közvetítőnk, de kihez közvetít minket, az Atyához!


,,A kitartást és vigasztalást nyújtó Isten pedig adja meg nektek, hogy legyen ugyanolyan a gondolkodásmódotok, mint amilyen Krisztus Jézusé volt, 6 hogy egy akarattal, egy szájjal dicsőítsétek Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak Istenét és Atyját." (Róma 15:5-6 )


„Áldott a mi Urunk Jézus Krisztus Istene és Atyja” (1Péter 1:3).


1Kor 11:3 , ÚRB: „Szeretném, ha tudnátok, hogy minden férfinak feje a Krisztus, az asszony feje a férfi, a Krisztus feje pedig az Isten.”


János 17:3

„Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról.”


Mert mi volt Jézus? Mózes pl. prófétaként számolt be róla, más ószövetségi részek pedig szabadítóként, ill messiásként (felkentként vagyis kijelöltként) azonosítják, ez azt jelenti, hogy Őt Jehova jelölte ki egy igen fontos feladatra, mégpedig a bűneink megváltására, Isten népének megszabadítására. Ez összhangban van Jézus nevének Jelentésével is, ami azt jelenti: JHVH megment. Igen, mivel az Írás szerint a seregek Jehovájának buzgalma cselekszi ezt, Ő az üdvterv kidolgozója, ezért Ő az elsőszámú tekintély, mi csakis Őt imádjuk!


Az pedig cseppet sem érdekel, melyik egyház, hogyan mond a Biblia tanításának ellent, legyen az a Hit Gyülekezete vagy épp a magát apostoli eredetre visszavezető Katolikus egyház. Már régebbi kérdéseknél is leírtam, de leírom itt is, én csakis a Szentírás tanítását fogadom el, így nekem hiába hazudják azt bármelyik dogmáról, hogy apostoli eredetű, nem fogom elhinni.


Ézsaiás 43:10-11): 10 „Ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —,igen, szolgám, akit kiválasztottam, hogy ismerjetek és higgyetek bennem, és megértsétek, hogy én ugyanaz vagyok. Előttem Isten nem formáltatott, és utánam sem lett egy sem. 11 Én, én vagyok Jehova, és rajtam kívül nincs megmentő.”


Üdv.

2015. márc. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
75%
Párkapcsolatokba, szerintetek, mennyire szólnak bele? Mert lassan elszedik tőlem a páromat, én úgy érzem. Amióta újra oda jár, én már nem vagyok fontos. :(
2015. márc. 29. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 A kérdező kommentje:

Bele szolnak a párkapcsolatba is. De még a házasságba is. Azt nem tudom kedves kérdező, hogy te keresztyén vagy-e és hiszel-e Istenben? Mert általában ez komolyabb gyülekezet ellenzi a Biblia alapján az úgy nevezett felemás igát. Ami azt jelenti, hogy hívő ne házasodjon nem hívővel. Ez érthető is mivel előbb utóbb úgy is felborulna a házasság vagy pedig a hívő fél a hitetlen férj hatására szintén elhagyná a hitét.

Viszont szomorú hírem az, hogy ha te is hívő keresztyén vagy DE nem hitgyülis akkor sem fogadnak el téged mert ők a legtökéletesebbek a maguk szemében.

2015. márc. 29. 10:41
 44/48 A kérdező kommentje:

# 49


"De ne aprózzuk el, az egész Újszövetség szellemisége, lelkisége hiányzik a hitgy-ből. Csak azt nem értem, miért hívják magukat "keresztényeknek". Jó nagy átverés a naiv, becsapható keresztények igába törésére."


Teljes mértékben igazad van, viszont van helyette talmudista bosszúálló és harácsoló kapzsi szellemiség!



# 50


Adj hálát Istennek, hogy megszabadultál tőlük. Bizom benne, hogy a hited Istenben nem veszítetted el az ott átélt megbotránkoztató tapasztalatok miatt.


Az adakozás címén lévő dézsma szedésben is igazad van. Mert én is ezt tapasztaltam, hogy kifelé megy a duma, hogy mennyire önkéntes, de igyekeznek olyan kárhoztató módon prédikálni, hogy az emberek mindíg úgy érezzék, hogy nem adtak eleget. Ha áldott akarsz lenni akkor vessed a magot, mert aki sokat vet az bőven arat. Aki meg nem adja a tizedet az meglopja az Urat.

Persze az Újszövettségben sehol sincs a tized említve.


"A jó kedvű adakozót szereti az Úr". Persze ha valaki Isten iránti hálából arra érzi indítva magát, hogy a jövedelmének egy részét Istennek felajánlja önkéntesen ezen tényleg áldás van. Ha valaki szabad akaratból minden féle külső nyomás nélkül a tiz százalékát szánja adakozásra akkor ez is rendben van. De a hangsúly azon van, hogy Isten számára. Egy bibliai alapokon álló gyülekezetet lehet támogatni hiszen valahogy ki kell fizetni a fűtést világitást. Lelkipásztor vagy egyéb szolgáló költségeit, fizetését (nem luxus fizetést, hanem egy tiszteséges javadalmazást.) De ugyanúgy lehet jótékony célra adni, egy nehéz helyzetben levő testvérünk, özvegyek árvák megsegítésére stb. Ahol nyomatják az adakozást és tizenötször elmondják súlykolva egy alkalom alatt. Az ilyen helyre nemhogy nem szabad adni, hanem egyenesen bűn.

2015. márc. 29. 11:00
 45/48 anonim ***** válasza:
75%

Kedves 54. kommentelő -fő Kérdező!


Hatalmas problémát okoz nekem a HGY jelenleg, mert a párom visszatért oda. (Ott tért meg évekkel ezelőtt, tehát, van alapja ennek a dolognak). Amióta visszatért, már nem vagyok neki elég jó -tén yés való, hogy ez a farizeusi magatartás, ami elrettent tőle -teljesen megváltozott, kifordult a régi önmagából. Szeretett engem, most meg jön a "felemás igával". Nem mondom, nem vagyok hgy-s, de nem is leszek az soha, semmiképpen. Katolikus vagyok. A vicc az, hogy igazi szerelem volt köztünk ,eddig legalább is ezt hittem. Ha nem jön ki a gyüliből el fog veszteni. Pedig én is Jézust tartom Megváltómnak, hozzá imádkozom ,alapvetően keresztény vagyok - de ezek a megvezetett emberek annyira elvakultak, hogy inkább beáldoznak normális, tiszta életű, értékes embereket, mint sem, hogy egy grammot is adjanak ebből a farizeusi magatartásból. Bárcsak ki tudnám őt onnan imádkozni, hisz úgy szerettem!

2015. márc. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
21%

Szia!

Sajnálom, hogy ilyet kérdezel.

Mindenhol vannak problémák, a Hit gyülekezetében is bitos vannak,

de nem ez a lényeg, hanem, hogy mi jó van egy ilyen közösségben.

Biztos vagyok benne, hogy ott a Hit gyülekezetében is vannak jó dolgok, és szerintem ezeket kell meglátni, nem a rossz dolgokat.

Keresni kell Istent amíg megtalálható és törekedni kell a békességre!

2017. aug. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
100%
Azta mindenit, kedves keresztények főleg Hit gyülisek annyi szeretet árad belőletek hogy nem is igaz! Igazán jó példát mutattok a nem hívő embereknek! Mindenkinek megjön a kedve a megtéréshez ettől a bicskanyitogató elutasító hangnemtől ugye?! Akkora itt az igazságérzet hogy be se fér a fejetekbe, csak az anyaszentegyházatok dicsőítése megy, a szeretet elfogadás teljesen eltörpül mindemellett! Jézus is pont ilyen volt. Ja, nem a farizeusok.
2018. jan. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim válasza:
70%
A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. :)
2018. júl. 13. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!