Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hit Gyülekezetéből kiszabadult...

Laci vagyok kérdése:

Hit Gyülekezetéből kiszabadult emberek tapasztalatai?

Figyelt kérdés
Nagyon hasznos és építő dolog lenne, ha azok az emberek akik egykor a hitgyüli tagjai voltak és Isten kegyelméből ki szabadultak, meg osztanák az ott nyert tapasztalataikat. Ez azért is fontos lenne, hogy bátorítsák azokat akik már felismerték, hogy "sok minden nem stimmel ott" (enyhén szólva), de még félelemből vagy más okból nem mernek kilépni.

2015. márc. 22. 06:01
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
32%

@21:03


A 38-as vagyok.


Én azt mondom, hogy azért az Ószövetséget óvatosan kell értelmezni. A legendás történeteket ugyanis nem igazolja vissza a történelem, nagyon úgy tűnik, hogy a zsidók a keleti nagyhatalmak között - Babilónia, Perzsia stb - nagyobb szerepet szerettek volna maguknak tulajdonítani, mint amilyen valóban adatott nekik az ókori Keleten.


Ezért nem kizárt, hogy az Ószövetség történeteiből, Pl a tenger szétválasztása (Exodus) vagy a zsidó vallás bevezetése a Perzsa Birodalomba (Dán 6) nem több, mint legenda, amit a zsidók szerettek volna, hiszen ezekről nem írnak az ókori történetírók. Ha elfogadjuk, hogy Izrael Isten választott népe volt az Ószövetség idején, illetve Jézus szolgálatának az elején, ami valóban kétségtelen a Biblia alapján, akkor sem biztos, hogy olyan nagy dolgok sokasága történt velük, ahogyan azt az ószövetségi írásokban állítják, hiszen azokból sokat nem lehet bizonyítani. Akárhogy is legyen, a Biblia szerint Izrael ma már nem választott nép. Illetve, aki megtér közülük Istenhez, az szintén választott lehet, de a származás alatti kiválasztottság már megszűnt.

2015. márc. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
24%

" aki megtér közülük Istenhez, az szintén választott lehet, de a származás alatti kiválasztottság már megszűnt."

Pontosan! A Szó (Word) - a Logosz bennünk van.

És figyeljétek meg ez nagyon fontos:


a beszéd beszédértés szabad erő, képesség: egyáltalán NEM függ a génektől !


Ha Salgótarjánból elkerül egy csecsemő Kiotóba és ott tanulja az anyanyelvet- japán anyanyelvűtől: pont ugyanúgy fog beszélni és szavakon keresztül gondolkodni, mint aki ott született, japán szülőktől. És viszont.

És mennyivel fontosabb ez, mint a történelem!

Ma minden ember kiválasztott lehet, mert potenciálisan kiválasztott.

Ez az istengyermekség, aminek megértéshez felnőttünk...


Jn 1,9 Az Ige volt az igazi világosság, amely megvilágosít minden embert: ő jött el a világba.


Jn 1,14 Az Ige testté lett, közöttünk lakott, és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét, telve kegyelemmel és igazsággal.


Ámen, jó éjszakát mindenkinek.

2015. márc. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
55%

@22:02


Ámen, jó éjszakát Neked is :-)

2015. márc. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
43%

„Én láttam egy hitgyülis rejtett kamerás felvételt, ahol a Jobbikról beszéltek... Undorító beszéd volt, szégyelhetik magukat. Sajnos, ezek a hitgyülisek már csak ilyen gyűlölködők...”


Szóval akkor te (is) egy spéci „keresztény” vagy, aki szerint a NYÍLTAN RASSZISTA, NEONÁCI, USZÍTÓ Jobbik nem gyűlölködő párt, és a Jobbikosoknak nem kell szégyellniük magukat egyetlen beszédükért sem, mert az ő beszédeik soha nem undorítóak. Így már mindent értek. Nincs több kérdésem.

2015. márc. 25. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
75%
Tőlem speciel a szerelmemet veszik el. Amíg nem járt oda, velem foglalkozott. Amióta visszatért a HGy-be, megint csak az az élete. tiszta őrület. Agymosás! Imádkozni kellene érte, hogy kikerüljön!
2015. márc. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
73%

"Szóval akkor te (is) egy spéci „keresztény” vagy, aki szerint a NYÍLTAN RASSZISTA, NEONÁCI, USZÍTÓ Jobbik nem gyűlölködő párt, és a Jobbikosoknak nem kell szégyellniük magukat egyetlen beszédükért sem, mert az ő beszédeik soha nem undorítóak. Így már mindent értek. Nincs több kérdésem."


-->Gondolom, te is hitgyülis vagy, azért vagy ilyen gyűlölködő :D


A Jobbik egyáltalán nem rasszista, sem pedig nem náci párt. Azt nem mondom, hogy tökéletesek, köztük is lehetnek olyanok, akiknek a viselkedése hagy némi kivetni valót, de párt alapból nem náci, Vona Gábor egy tisztességes ember. TI azonban szégyelhetitek magatokat, mert a kereszténység leple alatt gyűlölködtök. Ezt tanultátok Krisztustól? Mit is mondott Krisztus Pál apostolon keresztül?


"Áldjátok azokat, a kik titeket kergetnek; áldjátok és ne átkozzátok." (Rm 12,14).


Ti vajon áldjátok a Jobbikot, függetlenül attól, hogy nem ért veletek egyet? Mégegyszer kérdem, áldjátok? Hát persze hogy nem, ti csak Izrael áldásában vagytok profik. Számomra visszataszító volt, ahogyan a magukat kereszténynek nevező emberek egyrészt politizálnak, ezen belül oltogatnak egy pártot. Ezért is mondják, hogy a hitgyüli egy szekta, ráadásul álkeresztény is, hiszen rengeteget politizáltok. (De hogy a fenébe lehet a gyülekezetben polizitálni, ráadásul egy prédikáció alatt, ha jól láttam!?)


Még valami: undorító volt a tavalyi lejáratókampány, amit a Jobbik ellen indítottatok, ráadásul arc nélkül, még nem is vállaltátok fel magatokat. Aztán persze lehullt a lepell, hogy ti álltok annak a csoportnak a hátterében, ez teljesen egyértelmű volt. Gondolom a 2018-as választásokkor is keményen fogjátok nyomatni a politikát, és nem kizárt, hogy tenni fogtok valamit a Jobbik lejáratására. Csakhogy nincs szerencséd, mert a Jobbik egyre jobban erősödik.


Nekem sincs hozzád semmiféle kérdésem, az abban biztos lehetsz!

2015. márc. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 A kérdező kommentje:

"Áldjátok azokat, a kik titeket kergetnek; áldjátok és ne átkozzátok." (Rm 12,14).


Ti vajon áldjátok a Jobbikot, függetlenül attól, hogy nem ért veletek egyet?



-> Előző hozzászólónak teljesen igaza van. Én saját tapasztalatból tudom, hogy folyik le pl. egy házicsoportos úgynevezett "imaharc".


Az ószövettségi úgynevezett átok zsoltárokba szokták behelyettesíteni azok nevét akiket átkozni kell.


Ezt nevezik "szellemi harcnak". Akkoriban amikor még én kaptam izelítőt ebből akkor még a Jobbik nem létezett. A célpont a MIÉP volt és a Fidesz.

Orbán Viktort Nabukodonozornak nevezték és átkozni kellett őt is és a Fideszt is főleg a választások előtt.


Nekem ne mondja egyetlen hitgyülis sem, hogy ez nem igaz, hiszen volt alkalmam megtapasztalni az ellenkezőjét.


Az ige amit előző hozzászóló idézett úgy tünik, mintha benne sem lenne a hgy-sek bibliájában.

2015. márc. 27. 19:07
 38/48 anonim ***** válasza:
78%

Átkozzák a keresztényeket, a politikusokat, és azokra szavaztatják őket, akik NYÍLTAN keresztényellenesek, magyarellenesek, végső fokon emberellenesek.

Ez is hiányzik a hgy-sek tudatából/könyvéből, amit a halálra küldők mondtak Jézus Krisztusnak:

"jobb nékünk, hogy egy ember haljon meg a népért, és az egész nép el ne vesszen." Jn 11,50

És ez is:

Jn 8,36-47

Ha tehát a Fiú megszabadít titeket, valóban szabadok lesztek. Tudom, hogy Ábrahám utódai vagytok, de meg akartok engem ölni, mert a tanításom nem hatol belétek. Én azt mondom, amit az Atyánál láttam, és ti is azt teszitek, amit atyátoktól hallottatok.« Azt felelték neki: »A mi atyánk Ábrahám!« Jézus azt mondta nekik: »Ha Ábrahám fiai lennétek, Ábrahám tetteit cselekednétek. De most meg akartok ölni engem, azt az embert, aki nektek azt az igazságot mondtam, amelyet az Istentől hallottam; ezt Ábrahám nem tette. Ti a ti atyátok tetteit cselekszitek.« Erre azt mondták neki: »Mi nem paráznaságból születtünk. Egy Atyánk van, az Isten!« Jézus így szólt hozzájuk: »Ha Isten volna az Atyátok, szeretnétek engem, mert én Istentől származtam és jöttem. Hiszen nem magamtól jöttem, hanem ő küldött engem. Miért nem értitek a beszédemet? Mert nem tudjátok hallgatni az igémet. Ti az ördög-atyától vagytok, és atyátok kívánságait akarjátok cselekedni. Ő gyilkos volt kezdet óta és az igazságban meg nem állt, mert nincs benne igazság. Amikor hazugságot szól, magától beszél, mert hazug, és a hazugság atyja. Én azonban az igazságot mondom, ezért nem hisztek nekem. Ki vádolhat engem közületek bűnnel? Ha igazságot mondok nektek, miért nem hisztek nekem?

Aki Istentől van, Isten igéit hallgatja. Ti azért nem hallgatjátok, mert nem vagytok Istentől.«


De ne aprózzuk el, az egész Újszövetség szellemisége, lelkisége hiányzik a hitgy-ből. Csak azt nem értem, miért hívják magukat "keresztényeknek". Jó nagy átverés a naiv, becsapható keresztények igába törésére.

2015. márc. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
84%

Kiléptem pár év után,mert megunták hallgatni Szent Satya beteg agyú politikai nézeteit.Úgy vagyok vele,ha a politikára vagyok kíváncsi,nem istentiszteletre,hanem politikai gyűlésre megyek.

Az is taszított,hogy az átlag Hites szerint Sándor tévedhetetlen,aki bármi negatívat mer mondani róla,minimum a pokolban rohad meg.

Adakozásnál kötelező jelleggel nem kérnek pénzt senkitől,de úgy trenírozzák a népet,hogy lelkiismeretfurdalásod legyen,ha nem adod oda minden pénzedet.

Ezért utáltam meg az egészet.

2015. márc. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
84%
Rájöttem,hogy az egész kizárólag a pénzről szól,remélem egy szép napon betiltják az egészet!
2015. márc. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!