Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » 1) A hívő-ateista vita melyik...

1) A hívő-ateista vita melyik oldalán állsz? 2) Mi az, aminek hatására megváltoztatnád az álláspontodat? (Vagyis ateistából hívő, illetve hívőből ateista lennél)

Figyelt kérdés
2015. jún. 17. 20:11
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
42%

"Már most látszik, hogy a vallásosak fanatikus, meggyőzhetetlen idióták, míg az ateisták a bizonyítéknak hisznek :D"


El kell szomorítsalak... az ateisták pont ugyanekkora fanatikus idióták

2015. jún. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
51%

1) ateista

2) bizonyítékok! (és nem egy puszta könyv, mert a Gyűrűk Ura is egy könyv, méghozzá sokkal izgalmasabb...)

2015. jún. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
78%
Ateista vagyok és a bizonyítékok meggyőznének.
2015. jún. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
37%

1 hívő vagyok és ateista voltam

2 megismertem vallásos embereket, közösségeket, ezek sok előítéletet eloszlattak bennem, elmentem templomba ez mégtöbbet, utána néztem a történelemnek, ebből kiderült, hogy tévesek a köztudatban elterjedt hiedelmek, és mint sok ateista addig én sem voltam hajlandó a másik oldalt meghallgatni, így már minden érthetőbbé vált. Aztán elolvastam a biblia néhány részét amit érdekesnek találtam. Utána néztem ismét lehetséges e hogy ezek bármennyire is hitelesek legyenek, történelmi bizonyítékok alapján persze, kiderült, hogy igen ezért nyitottbá váltam, de még mindig nem tudtam elhinni. Egy idő után úgy éreztem emgtaláltam a szerintem hiteles és helyes eszméket, de inkább eszme és életfilozófia nem vallás szintjén. Utána gondoltam imádkozok párszor, végülis miért ne próbálnám ki ,hogy van e isten, bár kicsit hülyén éreztem magam. Aztán meglehetősen hamar jött a válasz, persze sokáig újra és újra és újra próbálkoztam, mert mindig feltétleztem, hogy talán csak akaratom ellenére belemagyarázom. Aztán szép lassan kialakult a a világkép, hogy van Isten. Így már tudtam vallásos lenni, nem csak amolyan "vallásos eszmékkel és erkölcsökkel egyet értő" ember.

2015. jún. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
16%

előző vagyok akkor hogy egyszerűbb legyek összezem


ami meggyőzött: eszmék amikkel egyet értek, hiteles történelemtudomány, személyes spirituális megtapasztalás

2015. jún. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
29%

hívő vagyok

egyelőre több bizonyíték van amellett ami az álláspontomat megerősíti, tehát az előző ateista hozzászólók nem tudom milyen bizonyítékot várnak...vízen akarnak táncolni Jézussal mielőtt borrá változtatja?akkor már tényleg nem lenne kunszt hinni.....

a saját létezésüket mivel magyarázzák például?csak úgy lettek?

2015. jún. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
56%

"a saját létezésüket mivel magyarázzák például?csak úgy lettek?"


És te mivel magyarázod, hogy pont a keresztyén Istenkéd teremtett minket? Miért pont ő?

2015. jún. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
5%

"keresztény isten"? ez jó....kiderül hogy vannak itt olyan ateisták akik valójában többistenhívők(egy keresztény isten itt egy muszlim isten ott...)

részünkről Isten van és kész. mi közöm a többi valláshoz? a keresztények mint megváltott nép pont hogy tudnak mire hivatkozni

2015. jún. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 Missi_Key ***** válasza:
65%

1 ateista

2 ha isten lesjönne és bemutatkozna, visszarepítene az időben és megmutatná hogy ő teremtett mindent

2015. jún. 18. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

látom egymásnak mentek az emberek :D



miért van hogy a vallásos emberek azt mondják semmi vagy nem tudják, az ateisták meg, hogy "bizonyíték" ?


szerintme erős fogalomeltését van


az ateisták arra gondolnak "mi kel ahoz hogy elhigyjek valamit? Nyilván hogy jó erősen bizonyítsák, hogy az úgy van, hát akkor a válasz: bizonyíték"


a hívőknek ellenben ez a kérdés az hogy "mi kellene ahhoz, hogy elhagyjam azt ami meghatározza az elveimet, az életmódomat, mi kellene hogy elhagyjam azt ahol boldognak érzem magam, ahol annyi barátom van, ahol annyi szépet és jót kaptam, ahol otthon érzem magam, ahol értékeket találok, azt ami annyiféle embert akik amúgy szóba sem állnának mégis barátokká tudott tenni, azt ami biztosít afelől hogy magasabb célokat is szolgál az életem ..." stb stb még hosszan lehet sorolni


tehát mi az ami rávenne arra hogy othagyjam az egész életem? erre a válasz nyilvánvalóan "semmi" vagy "nemtudom"


az ateista azt hiszi hinni szinte semmi (hisz csak el kell hinni pár dolgot, kicsit erkölcsösebbnek kell lenni ennyi) a hívő viszont úgy érzi hinni szinte minden

2015. jún. 18. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!