Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » 1) A hívő-ateista vita melyik...

1) A hívő-ateista vita melyik oldalán állsz? 2) Mi az, aminek hatására megváltoztatnád az álláspontodat? (Vagyis ateistából hívő, illetve hívőből ateista lennél)

Figyelt kérdés
2015. jún. 17. 20:11
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
72%
Ateista vagyok és egyik oldalon sem állok az ezzel kapcsolatos vitában. Meg középen sem.
2015. jún. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
65%

1. Ateista

2. Biológiát tanultam

2015. jún. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó vagyok, bocsi félreolvastam a 2. kérdést.

Talán ha isten többször is szólna hozzám, mutatna nekem olyan dolgokat, amik nem lehetségesek, akkor lehet, áttérnék.

2015. jún. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
52%
J.S. Bach: Istenbizonyíték.
2015. jún. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim válasza:
43%
Nekem az hogy a majmokból lettünk sokkal hihetőbb mint az Ádám és Éva dolog. Akik az utóbiban hisznek mivel magyarázzák az ősember leleteket? De én nem itélek el senkit azért mert vallásos.
2015. jún. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
0%

ti lehet hogy a majmokból lettetek de mi nem. csak miheztartás végett az ember nem a majomból lett, hanem a majomnak és az embernek volt egy közös őse(nagyon nem ugyanaz)

a két dolog amit külön verzióként hasonlítasz össze az nem zárja ki egymást. a teremtéstörténetnek a lényege megegyezik a mai tudomány által elfogadottakkal, hogy előbb fény....jóval később állatok...majd végül az ember.

a teremtéstörténet speciel pont az a rész amit balgaság szó szerint venni hiszen az első emberpárnak két fia született egyik megölte a másikat. az egy szem fiú végül mégis talált magának feleséget.

2015. jún. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
utolsó előtti: nem majmokból lettünk, az evolúció alapján mi és a majmok egy közös őstől származunk, amit mondtál, kb olyan mintha azt mondanád, hogy "nem hiszem ,hogy apám eltervezett, sokkal hihetőbb, hogy a nővérem szült"
2015. jún. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
15%

re#25 végre egy szelíd, akinek érdemes:

Az embernek Logosza van. Az emberben Logosz él - ezért tud megtanulni beszélni szavakkal és ezért tud gyönyörű metafizikai költeményt írni - az, aki az ihletet a Logoszból kapja (mint zenét Bach, aki Istenbizonyíték)

Az ember: isteni képmás.


Semmi nem indokolja, hogy egy lény ilyet mondjon/írjon - semmiféle természeti szükségszerűség, semmi nem indokolja, hogy egyszer csak a 'makmakból' ez legyen, a faj- és létfenntartáshoz 'fölösleges':


"Az éjjel hazafelé mentem,

éreztem, bársony nesz inog,

a szellőzködő, lágy melegben

tapsikolnak a jázminok,"

*

vagy:


"Hallottam sírni a vasat,

hallottam az esőt nevetni.

Láttam, hogy a mult meghasadt

s csak képzetet lehet feledni;

s hogy nem tudok mást, mint szeretni,

görnyedve terheim alatt -

minek is kell fegyvert veretni

belőled, arany öntudat!"

**************

De nem akarok fegyvert veretni az arany öntudatból.

Mindenki azt hisz, amit akar.

[link]

[link]

2015. jún. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Roland G. ***** válasza:
24%

1.Hívő

2.Semmi.

Ugyanis találkoztam a Könyv szerzőjével,bármilyen megbotránkoztatónak tűnik is ,ez van :)

2015. jún. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
17%
Jézusban hívő vagyok. Jézus meggyőzött, így már senki nem tud meggyőzni az ellenkezőjéről
2015. júl. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!