Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kell utálni a zsidókat...

Miért kell utálni a zsidókat és Izraelt?

Figyelt kérdés
2010. jún. 3. 20:03
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
A szeretet nem egy érzés, hanem hozzáállás: elfogadás és igazságosság. A görög nyelv négyféle szeretet ismer, a mi fordításunk mind a négyet egy szóval fejezi ki. Ne tedd másokkal, amit nem szeretnéd, hogy veled is megtegyenek, és ne ítélkezz. Nagyjából erre gondolok. Nem akarok jó lenni, mert nem tudok, csak szüntelenül próbálkozhatok. De a gyűlölködés akkor sem fér bele, ne haragudjatok.
2010. jún. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:

Teológus úrnak/hölgynek:

Már jóval a Biblia előtt létezett kereszténység, az angol nyelv pedig sokkal fiatalabb, mint akár a magyar, akár a héber, még talán a latinnál is, szóval nem az angol Christian szóból ered Krisztus neve.

A Biblia akár hiszitek, akár nem már a zsidók műve, nem is kell messzire menni ennek megértéséhez.

Elég, ha csak a bibliai teremtést összehasonlítod a Biblia előtti keresztény tanításokkal. Pl. esszénus evangélium v. ősi magyar teremtéstörténet a táltosoktól és majdnem minden nép teremtéstörténete hasonlóan írja le, a Bibliától eltérően. (Szívesen leírom neked, csak itt kevés a hely.)

Ha ez nem elég, akkor olvasd tovább a Bibliát.

Amikor a zsidók kirabolják Egyiptomot Isten segítségével, azon is érdemes elgondolkodni.

Aztán ez is a Bibliában van: Ítélet és parancs a Kananeusok kiűzésére: milyen isten az ilyen? Egyszerű: a zsidók istene.

És még rengeteg példát tudok írni a Bibliából, ami azt bizonyítja, hogy ez már a zsidók által jócskán elferdített "kereszténységről" szól.

Tudom, ezek durva szavak, de inkább kérdezz, minthogy szidnál ezért. Szívesen megválaszolom és bebizonyítom, hogy mit miért írtam.

2010. jún. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:

Még 1-2 gondolat.

Abszolút tisztelem és becsülöm a művelt embereket. Biztos vagyok benne, hogy teológusként nagy tudással rendelkezel, rengeteget olvastál, tanultál. Nem is ezzel van a gond, hanem azokkal, akik ezeket mind leírták és meg akarják tanultatni velünk. Létrehoztak globális elméleteket sokmindenről (finn-ugor rokonság, Hitler, Holocaust, stb.), amit aztán tanítanak mindenhol a világon. Aki ezt szorgalmasan megtanulja, máris félre van vezetve. Pl. ma már bizonyítást nyert, hogy a magyarok és a finnek között semmiféle rokonság nincs. Finnországban már nem is tanítják, ott rögtön ki is vették a tantervből.

Az is köztudott lesz lassan (csak nem érdekük, hogy kitudódjon, ezért húzzák-halasztják), hogy pl. Auschwitz-ban nem gyilkolászták le emberek millióit. Ha így lett volna, annak számtalan nyoma, bizonyítéka kellene, hogy legyen, de nincs. Kizárólag (zsidó) "szemtanúk" elmondásai alapján írták meg ezeket.

Bizonyított tény, hogy a székely-magyar rovásírás több tízezer éves és Nyugat-Európa sokmindent tőlünk tanult meg. Pl. nadrágot hordani, húst fűszerezve főzni, az aranyművességet, stb.

Ezt sem verik nagydobra, hogy amit a magyarok kalandozásainak és Nyugat-Európa fosztogatásának akarnak beállítani, az valójában a tőlünk ellopott kincsek visszaszerzése volt. Egyszerűen utána mentünk és visszavettük, ami a miénk volt.

Ezért nem szeretnek minket sok helyen, irigységből. Ennyi.

A magyar föld a legjobb minőségű, a magyar ember az egyik legelmésebb a Földön, a legősibb nyelv egyértelműen a magyar, a legkiválóbb génállomány a Kárpát-medencében található, stb... Ezekre mind-mind számos bizonyíték van, csak "nekik" nem érdekük, hogy ez kitudódjon.

2010. jún. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
A gyulolet egy pusztito erzes. a zsidok gyulolete egy csapda neked, ahogy kainnak is volt a feltekenyseg, aki vegul olt. A tortenelem azert van, hogy kain elkeveredett ivadekai kipusztuljanak. a nemzetek kozott izrael olyan mint a vizozon az elso emberisegnek. nem tudod soha megsemmisiteni, de elpusztul, aki gyuloli.
2010. jún. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
83%

Kedves előttem szóló! Nos, félre értettük egymást. Egy szóval sem mondtam, hogy "az angol christian szóból ered Krisztus neve". Azt mondtam, hogy a keresztény szó az angolban jobban kifejezi a vallás lényegét: Krisztus követője. A kereszténység lényege ugyanis Krisztus követése. Ő előtte NEM volt kereszténység. Voltak ilyen -olyan szekták, pl. esszénusok, őket utólag szokás néha így nevezni, de a tanítások közötti hasonlóság nem jelent azonosságot.


Idézlek: "A Biblia akár hiszitek, akár nem már a zsidók műve, nem is kell messzire menni ennek megértéséhez. " Hát tényleg nem. Én is ezt mondom:a Biblia a zsidók "műve" miután az előbbiekben kifejtettem: Jézustól kezdve Pálon át az első pápának tartott Péterig MIND zsidók voltak. Akkor most mit antiszemitáskodnak itt a keresztények?


Nem szereted az ószövetséget. Nos, én kicsit másképp olvasom, mint te. Csak az újszövetség fényében érthető az ó. A Bibliai teremtéstörténet időben régebbi, mint az esszénus magyarázata, az ősmagyarról nem tudok, de ez most nem baj, majd utána nézek.

A történetek közti hasonlóság pedig nagyon jó, hiszen ez mutatja, hogy az igazságot minden nép felismerte, csak nem mind fogadta egyformán.


Idézlek: "Amikor a zsidók kirabolják Egyiptomot Isten segítségével, azon is érdemes elgondolkodni.

Aztán ez is a Bibliában van: Ítélet és parancs a Kananeusok kiűzésére: milyen isten az ilyen? Egyszerű: a zsidók istene.

És még rengeteg példát tudok írni a Bibliából, ami azt bizonyítja, hogy ez már a zsidók által jócskán elferdített "kereszténységről" szól. " Na, itt látszik, hogy nem egészen érted a lényeget. Egyiptom és kananeusok? Ez semmiféle kereszténységről nem szól ,a zsidó vallás NEM keresztény, de a kereszténység a zsidóságból gyökeredzik, akkor is, ha te ezt nem fogadod el. Persze tagadni mindig könnyebb. Az egészben az a mókás, hogy egy ateistának nem probléma elfogadni, hogy a kereszténység a zsidóságból ered. Sőt,egy zsidónak sem, bár ők nem igazán díjazzák a kereszténységet, ami érthető: két ezer év "keresztényi szeretet" kikezdte az idegeiket. Tovább megyek: ezt a keresztények nagy része sem kérdőjelezi meg, amennyiben tudják miben hisznek. Te mi alapon állítasz mást, nem igazán értem.

Azt mondd meg nekem, miben hisz egy magát kereszténynek tartó ember, aki nem fogadja el a kereszténység és Jézus zsidó voltát? Aki más fajokat és vallásokat gyűlöl?


Ami a finnugor rokonságot illeti az csak nyelvrokonság, de nem sokat tudok róluk. Tisztában vagyok a magyar nyelv értékeivel, ha még egyszer születhetnék, megint magyar szeretnék lenni,mert nem élhetek Weöres Sándor és Hamvas Béla nélkül ;-))

Igazad van, a történelem meghamisítása tényleg csúnya dolog, ezért orrolok arra, aki tagadja a holokausztot. Nem kell őket sajnálni ha nem akarod, de tagadni azért vagy tudatlanság, vagy rosszindulat. Ami Hitlert illeti, tényleg félreérthették, mert sokkal genyább volt, mint sokan gondolták róla. Még ha nem is hinnél a beszámolóknak,tanúknak, vallomásoknak, a hiányzó hatmillió ember tényének, ha a mein kampfot elolvasod, akkor látod, hogy Hitler nagyon is úgy gondolta, ahogyan gondolta.

Sokkal jobban tisztelném, ha azt mondanád: Hilter megölt ennyi és ennyi zsidót, jól tette. Én ugyan nem értek ezzel egyet, de ez legalább őszinte.


Idézlek: "Tudom, ezek durva szavak, de inkább kérdezz, minthogy szidnál ezért. Szívesen megválaszolom és bebizonyítom, hogy mit miért írtam." Nem szidtalak. Azt mondtam: a gyűlölködés nem fér bele a keresztény vallásba. Sosem szidnálak azért, mert másképp gondolkodsz. Csak nem értek veled egyet.

2010. jún. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:

Szeretnék egy apró félreértést tisztázni. Én nem gyűlölöm a zsidókat általában, mert náluk se lehet általánosítani. Ugyanúgy köztük is vannak jó és rossz emberek, mint a cigányoknál, a magyaroknál és mindenhol máshol is.

Csak azt mondom, hogy a világ megrontói sajnos nagyrészt zsidók. Akik előidézik ezeket a válságokat, háborúkat, bizonyos mesterséges vírusokat, stb.. Ezek nagyrészt a Talmud szerint élő zsidók. És sajnos a Biblia is annak a műve, akié a Talmud, csak máshogy van megfogalmazva, hogy bevegye a gyomra a hívőknek is. Én Istenben hiszek, csak a Bibliában nem és ez nagy különbség. A Biblia ugyanis nem Isten műve, hanem emberé. Azt hiszem, ez nem vitás.

Ha Jézus zsidó volt, akkor miért kínozták és ölték meg a zsidók?

Az angol nyelvnek szerintem nem sok köze van Krisztushoz, akkoriban még mághogy nézett ki az angol nyelv, sokat változott azóta.

Krisztus neve ennyi erővel lehetne magyar eredetű is: a magyar azon ritka nyelvek egyika (ha nem az egyetlen), ahol a mássalhangzók tartalmazzák a szavak jelentését, meg lehet érteni magánhangzók nélkül is, a magánhangzók csak színesítik illetve, apróbb különbségeket fejezik ki.

Pl. Krisztus esetében: KRSzTS - KeReSzTeS - KöRoSzTóS (a kereszt, ha belerajzolod egy körbe)

Isten szó eredetileg azt jelenti: Te is, Én is. Egyik nyelv sem fejezi ki így a jelentését. Angol: God, német: Gott, semmit nem jelent eredetileg, csak egy egyszerű szó.


Alábbi linken a rovásírás betűinek jelentését olvashatjátok: (az i és a gy betűre hívnám fel különösen a figyelmet.)


[link]


Mégegyszer hangsúlyozom, meghajlok lexikális tudásod előtt, csak azt a "lexikont" vélem már eleve hazugnak.

2010. jún. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:

Nagyon örülök,hogy nem utálod a zsidókat, bár a kérdés az volt: miért kell utálni a zsidókat? Hát, azért tudtál írni egy szép kis listát. Idézlek:Csak azt mondom, hogy a világ megrontói sajnos nagyrészt zsidók. Akik előidézik ezeket a válságokat, háborúkat, bizonyos mesterséges vírusokat, stb.. Ezek nagyrészt a Talmud szerint élő zsidók. És sajnos a Biblia is annak a műve, akié a Talmud, csak máshogy van megfogalmazva, hogy bevegye a gyomra a hívőknek is


Először is: súlyos vádak. Bizonyítsd! Másodszor: Látom nem olvastad a Talmudot. Ha ilyeneket állítasz róla, inkább olvasd el és idézz belőle, amivel alátámasztod a vádjaidat. A Biblia -ószövetség- Kr e 1500-400 évvel volt írva, a Talmud Krisztus után. A Talmudot a vallásos zsidók írták, az Újszövetséget a keresztények. (zsidók, görögök, rómaiak, azok, akiket a vallásos zsidók nem igazán szívleltek. Tehát a két irat két ellentétes pólust képvisel. Ne vedd őket egy kalap alá.


Ha Jézus zsidó volt, miért kínozták és ölték meg a zsidók? Mert istenkáromlást követett el, egyenlővé tette magát Istennel. Ez akkoriban halálos bűnnek számított.Ez volt a logikai oka a halálának. A szellemi oka: mert azért jött, hogy mártírhalálával megváltsa az emberiséget. Tehát szükséges volt meghalnia.


Én soha nem mondtam azt, hogy az angol nyelvnek bármi köze van Krisztushoz, ha engem is ennyire félreértesz, nem csodálom, hogy a Talmuddal és a Bibliával is hadilábon állsz. Csak arra hívtam fel a figyelmet, hogy míg mi azt mondjuk: keresztény, más nyelvek (pl az angol, de mondhattam volna a görögöt vagy a latint)Krisztus nevéből eredeztetik a vallás nevét. Merthogy a kereszténység Krisztus követése.


A cion bölcseit nem kevered a Talmuddal. Az egy Goedsche nevű antiszemita postástól származik Oroszország területéről, az 1900as évek legelejéről. Egyszerű hamisítvány és összeesküvés elmélet, ezt mindenki tudja, maga az író is beismerte, de akkorra már emberek haltak meg miatta. Sajnos remek alapot nyújt az európai és arab antiszemitizmushoz.


Azt, hogy te nem hiszel a Bibliában vagy Jézus istenségében, tiszteletben tartom, bár nem értem, akkor miért is kezdtünk el vitázni, hiszen én azt mondtam, hogy nem szeretem amikor magukat kereszténynek valló emberek antiszemitáskodnak. Te nyilván nem vagy keresztény, tehát nem kell magadra venned.


Örülök,hogy több év tanulását és kutatómunkáját hazugságok olvasgatásának tartod. De azért érdekes, hogy az én általam tanulmányozott művek (Biblia, Talmud, filozófusok, akik ezeket kommentálták) vagy szent könyvek, vagy elismert tudósok, filozófusok írásai, míg te előrukkoltál egy bizonyítottan hamisított dokumentum irattal (Cion bölcsei) a Talmuddal, amit nem olvastál, és a magyar rovásírással, ami nagyon érdekes, de semmi köze a témához. Kérlek, ne érts félre, de szerintem te vagy megtévesztve, mégpedig alaposan.

2010. jún. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:

Az egyre hosszabb levélváltásban egyre inkább eltűnik a lényeg, úgyhogy most csak idézni fogok, ahogy kérted.


Idézetek a Talmudból:


(Aki nem tudná, "gój"-oknak nevezik a talmudista zsidók a nemzsidókat. Szerintük mi a vadállatokkal vagyunk egyenértékűek. Tehát honnan is indult a rasszizmus? Létezik ennél szélsőségesebb dolog?)


- SZANHEDRIN 59a : "Egy gój megölése egyenlő egy vadállat megölésével."


- ABODAH ZARA 26b : "A GÓJOK legjobbjait is meg kell ölnötök!"


- SZANHEDRIN 59a : "Egy gój, aki elolvassa a Talmudot, halálos bűnt követ el."


- LIBBRE DAVID 37 : "Vallási hagyományaink felfedése a gójok előtt egyenértékű minden zsidó megölésével, hiszen ha a gójok tudnák, mit tanítunk róluk, azonnal megölnének mindannyiunkat."


Bibliai idézet:


Isten mondja "kiválasztott" népének, a zsidónak (ismét csak a rasszizmusra):


"Mert ha hallgatándasz az ő szavára; és mindazt megcselekedénded, a mit mondok: akkor ellensége lészek a te ellenségeidnek, és szorongatom a te szorongatóidat.

Mert az én Angyalom te előtted megyen és beviszen téged az Emoreusok, Khitteusok, Perizeusok, Kananeusok, Khivveusok és Jebuzeusok közé, és kiirtom azokat.

Ne imádd azoknak isteneit és ne tiszteld azokat, és ne cselekedjél az ő cselekedeteik szerint; hanem inkább döntögesd le azokat és tördeld össze bálványaikat."

(Mózes II. könyve 23. fejezet)


Ez csak 1 volt a sok közül, még rengeteget idézhettem volna.


+1 adalék:

(Russischen Invaliden 1910. dec. 30., 285. szám)


az Alliance Israelité felhívása:

„Az egész földkerekségen nincs egyetlen földdarab sem, amelyet könnyebben leigázhatnánk, mint Galíciát és Magyarországot.”

A felhívásban a világ zsidósága felajánl minden anyagi segítséget ehhez.


2007. Simon Peresz:

"Izrael precedens nélküli gazdasági eredményeket ér el, többek között az izraeliek felvásárolják Lengyelországot és Magyarországot."

2010. jún. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:

Jó, akkor játsszuk azt hogy kiragadunk néhány mondatot egy bazi vastag könyvből háttérismeret nélkül, ebben ugyebár mindenki,akit a gyűlölet éltet, brillírozik.


A Talmud elsősorban az életvitelre vonatkozó szabályok gyűjteménye. Javaslom, hogy az adott kornak megfelelően értékeld. Csak néhányról az általad idézettekről: Az ABODAH ZARA jelentése: bálványimádás, idegen (istenek )imádása. Ezzel egy zsidó automatikusan halálos bűnt követett el. Az idegenek (gójok) nem számítottak addig, amíg pogány isteneiket be nem vitték Izraelbe, főként mint elnyomók (rómaiak). A rómaiak megölhettek egy zsidót, ha az nem hajtott térdet Cézár szobra előtt, ezzel halálos bűnre kényszerítették őket. Nem mondom, hogy akár egy zsidó akár egy pogány megölése a zsidók részéről nem bűn, mert az, de nézd a történelmi kort: az összes környező nép gyilkolta a másikat, a rómaiak (gójok) ugyanúgy megölhettek egy zsidót ugyanezért.


Libbre David: fél évig éltem Izraelben, ahol ezek a "szemét zsidók" nem elég, hogy beengedtek a könyvtáraikba és készséggel rendelkezésemre álltak mindenben, hanem még kérdéseket is tehettem fel nekik. (Egyedül a Kabbalába nem mentünk bele, de abba nem azért mert gój, hanem mert nő vagyok.)A Libbre David-ot a zsidók sem fogadják el. A lényege, hogy az a pogány,aki a Tórát tanlumányozza, halált érdemel, mert Mózes is megmondta: a hagyomány a miénk, nem az övék. Ez amolyan válaszreakció volt egy rabbi részéről a korai kereszténységre, amikor egyszer csak a pogányok átvették és másként magyarázták a Tórát, mint ők. Kicsit olyan volt ez nekik, mint amikor a szlovákok vagy a románok tanítják a magyar történelmet;-))


Egyébként a Talmud azt is kimondja hogy TILOS hazudni a Talmudról akkor is, ha gój kérdezősködik, akkor is, ha az életed függ tőle. Rabbi Horovwitz, Rabbi Luria stb.

Talmud, Bava Kamma 38a: Két római katona kitanulta a rabbik bölcsességét, és csak egy pontot találtak benne sértőnek.

Sanhedrin: Jelentése: Legfelsőbb bíróság. Törvény gyűjtemény egy adott korból. Nem a Tóra(Biblia) része, tehát nem istentől,hanem az emberektől van. Nyugodtan idézgethetünk igazságtalan magyar jogszabályokat is pár száz évvel ezelőttről, de ha valaki az alapján utálná a magyarokat, hogy mit mondtak a jobbágyokról a középkorban, én lemennék hídba. Szerintem te is.


Mindezekkel nem azt akarom mondani, hogy egyet értek a zsidó rabbikkal, hiszen ne feledjük, hogy ők ölték meg Jézust, mégpedig ilyesmi megfontolások alapján. De felhívnám a figyelmedet, hogy már nem az ókorban élünk.

Idézgesd csak nyugodtan Simon Perezt, nekem csak egy kérdésem van: ki adja el Magyarországot? Szerintem mi, Magyarok. (Remélem, te sem vásárolsz a Tescóban meg az Auchanban, mert ugye azok is idegenek,akik felvásárolnak minket.)

Egy 1910-es újság, ami egy zsidó csoport gondolkodását képviseli már csak azért sem érdemel semmit, mert nagyon sokat lehetne magyaroktól is idézgetni. De én inkább nem teszem. A zsidó nép nagyon kemény sorsot vállalt fel a történelemben, és az egyszeri zsidó/izraeli ember NEM ilyen.

2010. jún. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:

...kedves ködszurkálók, melyik talmudot idézitek,mert a babiloni tízezer, a jeruzsálemi 3000 kötetes, és kb úgy írtak bele különböző korok zsidói mint ahogy most egy egy kérdés kapcsán válaszolgatunk mi egymásnak...? és senki se vállal felelősséget a másik válaszáért..

Pontosan úgy mert egy kérdésre akár ötszáz éven keresztül is válaszolgatnak benne.

2010. júl. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!