Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért utálják annyian a zsidókat?

Miért utálják annyian a zsidókat?

Figyelt kérdés
Még csak 14 éves vagyok és ezt nem igazán értem! De hallom sokfelől a "zsidózást" meg a zsidók szidását. Miért van ez? Valami rosszat tettek ami miatt alapozott az utálat?
2009. jan. 21. 16:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
56%

Sokan szeretnek általánosítani, ami nagyon egyszerű lélekre vall:

Minden nációban akadnak jó fej és teljesen szégyenletes emberek is, de vannak, akik ez alapján megítélnek egy teljes népcsoportot. Őket rasszistának mondjuk. (Megítélni ismeretlenül egyébként egyetlen embert sem helyes...)

A zsidók sem követtek el semmi rosszat- ellenükben viszont sok kegyetlenség történt. Pontosan annyi oka volt ennek, mintha a kék szemű, vörös hajú emberek ellen kezdene valaki népirtást, valamilyen mondvacsinált indokkal, pl, hogy lopósabbak, mert egy ilyen embert látott egyszer homályosan csokit nyúlni a közértből..:S

A zsidó vallás és annak következményei egyesek szemét szúrják. Pedig az azonos vallásúak "összetartása" ilyen-olyan mértékben mindenhol előfordul.

Vannak, akik azért zsidóznak, cigányoznak, románoznak le erdélyieket, mert tévesen gondolják a hazaszeretetet és a magyarságtudatot.

Emberek vannak. Jók, és kevésbé jók.

Semmi olyat nem tettek a zsidók tehát, sem a történelemben, sem emberként, ami miatt haragudni kellene rájuk, a származása miatt senki sem jó vagy rossz ember.

2009. jan. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
63%
Rendben, de akkor mi az oka annak hogy egyesek zsidóznak, de senki sem tajvani-zik?
2009. jan. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
64%

Azért, mert a zsidó vallás előírásai között szerepel néhány olyan tan, amely következtében a zsidó vallásúak többsége képezi magát, tanul, nyitott az üzleti lehetőségekre és szemfüles. Egyesek ezt úgy fordítják maguknak, hogy kitúrnak mindenkit... Vagy, hogy anyagiasak.

Másfelől sokkal több zsidó él- én úgy gondolom, remélem nem tévedek-szerte a világban, mint pl tajvani. Így ők sokkal inkább "jelen vannak".

Tévesen azt is sokan gondolják még, hogy MINDEN zsidó a többi náció fölé helyezi magát, pusztán azért, mert régebbi a kultúrájuk.

...mégis őket irtották, nem pedig ők az "árjákat" ugye..:(

2009. jan. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
70%

a Zsidók összetartó nép, a vallási előírásaik is ezt segítik. Ezáltal elkülönültek a többiektől, és ez már alapjában bizalmatlanságot ébreszt. A zsidóknak nem adtak földet, így maradt nekik a kereskedés, amiből sokan meggazdagodtak. Ez pedig irigységhez vezetett.

Ha valaki hatalmat akar ahhoz kell egy ellenségkép, aki ellen hergelni lehet a népet.Ez sokszor a zsidó volt.

2009. jan. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
82%

OFF: örülök titokban, hogy életkorod ellenére ez a kérdéskör is érdekel.:)

ON

2009. jan. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 anonim ***** válasza:
64%

Ja, palesztínok is csak azért utálják őket, mert csúnya előítéleteik vannak. Ugyanmár. Egyébként nem azért nem szeretik őket mert kihasználják a lehetőségeiket, hanem ahogyan kihasználják. Szerintem egyes Zsidók (nem az egész nép, talán 1%) az üzletben erkölcstelenek, és ez az amit az emberek többsége nem szeret. Nem irígység ez.


De tényleg miért van az hogy világszerte azonos véleményen vannak róluk? Az rendben hogy azt mondod irígy a magyar, na de a világon mindenki?


Érdekes hogy az emberek többsége szinte semmiben nem tud megegyezni, ebben mégis egyetértenek.


De lehet hogy én tévedek.

2009. jan. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim ***** válasza:
61%
És palesztínával ma ugyan azt teszik mint annó velük a nácik. Szerintem ez mindent elmond. Ha valaki ilyen szörnyűséget él meg, az miért nem lesz az efféle dolgok legnagyobb ellenzője, nem pedig lelkes alkalmazója?
2009. jan. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 anonim ***** válasza:
68%

Tévedsz...

Én úgy gondolom, nem a zsidókat utálja a világon mindenki, hanem a törtető, másokat kihasználó embereket. Magyarok és keresztények közül nem ismersz egy ilyet sem..?

A palesztinok és a zsidók harca politikai kérdés, más okokkal, mint pl a hitleri népirtás és az általánosító előítélet.

2009. jan. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 anonim ***** válasza:
65%
Semmi más oka nincs, csak az élettér. Németek is, és Izrael is ugyan azért harcolt, és harcol. Nincsenek itt magasztos izmusok, meg okok. Alantat emberi gyarlóság.
2009. jan. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 anonim ***** válasza:
81%

A kérdezőnek: hogy Te miként viszonyulsz a kérdéshez, azt senki nem fogja eldönteni helyetted. De nagyon sokszor fogsz találkozni félművelt, félig informált, gyűlöletkeltés esetén boldog emberek véleményével...

Akár a zsidókról, akár a melegekről, akár a cigányokról kérdezed ugyanezt...

2009. jan. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!