Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tulajdonosok! Miért érzitek...

Tulajdonosok! Miért érzitek úgy, hogy nektek emelni kell az albérlet árát?

Figyelt kérdés

Rá vagytok szorulva a bérlő pénzére, vagy csupán azért emeltek, mert miért ne alapon?

Nem csak nektek emelkedtek a kiadásaitok, nem csak nektek van bármilyen gondoltok, hanem a bérlőnek is ugyanúgy meg kell venni a megdrágult élelmiszert és neki ugyanúgy ki kell fizetni a számlákat.

Tehát a bérlő is fizetésből él, úgy mint ti,csak annyi különbséggel, hogy neki senki nem ad havonta 120-180.000 forintot a markába, hogy jobban tudjon élni.

Ja és mielőtt kifakadnál, hogy a bérlő lelakja a lakásodat,azért emelsz lakbért és rá kell költeni a lakásra 200.000.000 forintot, akkor ne add ki és nem lesz lelakva.



#Drága albérlet, fölösleges lakbér emelések.
2022. jún. 8. 06:59
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
87%

Akkor fognak lejjebb menni az árak, ha nem lesz jelentkező.

A tapasztalat viszont az, hogy valahonnan mégis sok pénze van az embereknek, mindenki sír, de a havi 200-at otthagyja bérlés+rezsire, meg még beugrik a starbucksba is.

Lehet 100-120-ért is lakást bérelni Budapesten, de az vagy egy pincelakás vagy dohos kutyaól lesz a belvárosban, vagy kicsit kijjebb egy lelakottabb, de lakható lakás.

Én mindig az utóbbit választottam, csak 15 évvel ezelőtt még 100ezer vs. 50 ezer volt az árszint, persze a fizetésem is sokkal kevesebb volt, mint most.

2022. jún. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
100%
Ha a mostani bérlőim maradnak, nem emelek árat annak ellenére sem, hogy most is jóval ár alatt van kiadva. Nekem a megbízhatóság többet ér 20-30 ezer forintnál. Nekem megér ennyi mínuszt, hogy nyugodt lehetek, nem egy romhalmazt hagynak maguk után. De ha új bérlőm lesz, neki már piaci áron adom ki.
2022. jún. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok. Én például nem tudnék kiadni 200+ rezsit a bérlésre, nem ugrok be csak úgy a starbucksba sem, és nem rohangálok a legújabb iphone-al.

És lefogadom, hogy inkább én vagyok az átlag, csak azzal senki nem dicsekszik ha "csóró", az lapít nagyokat és örül ha a méregdrága kaja (és albérlet) mellett ki tudja fizetni szórakozásnak a HBO Max előfizetést, meg néha hétvégén elmegy a strandra és eszik egy lángost...

2022. jún. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
65%
13-as én nem is értem te miről beszélsz...Hát tudod, itt mindenki a Maldív szigeteken nyaral, van egy örökpanorámás háza a Pilisakárhol az erdő szélén, és még ki is ad másik hármat Budapest belvárosában. Természetesen mindezt mindenféle szülői segítség nélkül önerőből szerezte meg, mert már 14 évesen dolgozott minden nyáron és hétévgén a mekiben, és abból összespórolta a malacperselyben, majd szintén minden segítség nélkül elvégezte az egyetemet ami mellett végig dolgozott, aztán vezető fejlesztő már 30 évesen és 5 milla a fizuja.
2022. jún. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
84%
14-XD tényleg így van, szakadok a röhögéstől (Bocs, tudom OFF topic)
2022. jún. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
79%

#13: ígyvan, akkor irány a társbérlet, aztán mikor megengedheted magadnak, kiveszel egy teljes lakást a külvárosban.

Ha kapásból erődön felül bérelsz, akkor teljesen elzárod a lehetőségét annak, hogy valaha is saját lakásod legyen.

2022. jún. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
70%

#16: Mert ha félretesz havi 50 ezer forintot mikorra is jön össze egy lakásra (csak) az önerő ? 15-20 év múlva? Addig éljen társbérletben, vagy valami putriban, na ne viccelj már...

Arról nem is beszélve, hogy nem mindenki akar 20 évre eladósodni, meg beígérni állam bácsinak x gyereket.

2022. jún. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
73%

17: Képzeld el, mi is társbérletben és "putriban" nőttünk fel és élünk, született pestiek, ha csak arra van anyagi lehetőségünk. Nem még hogy otthon vidéken is van egy fullos házban, lakásban szobánk, amit fenntartunk, meg még Pesten is fenntartunk egy fullos lakást a belvárosban, miközben egy harmadikra gyűjtünk, de derogál 20 évig gyűjteni, hanem azonnal kell a 3. is, lehetőleg az is belvárosi, felújított, nagy, 5 fős családnak tágas.

Vicc.

2022. jún. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
87%
18: Nem arról beszélek, hogy azonnal kell a 3. fullosan felújított belvárosi kégli, és a gyerekkor is más téma, hanem arról ,hogy felnőttként jó lenne ha valaki 30 éves korára tudna venni egy átlagos lakást magának legalább hitelre, de ez akkor is lehetetlen ha 20-30 éves kora között társbérletben lakik. Ha meg esélye sincs (!) saját lakásra megértem, hogy valaki többet ad ki albérletre, és él inkább olyan helyen 20-30 évig amit sose tudna megvenni.
2022. jún. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
18%

"jó lenne ha valaki 30 éves korára tudna venni egy átlagos lakást magának legalább hitelre"

Az említett pénzű ember tudna is venni, ha közben nem 3 lakáson erőlködne, hanem az 1.-t eladná, és a 2. helyett egy pénztárcájához illőt bérelne, és 3. lakás se egy 5 fős családnak való lenne, hanem egy egy fős, felújítandó, nem belvárosi.

2022. jún. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!