Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tulajdonosok! Miért érzitek...

Tulajdonosok! Miért érzitek úgy, hogy nektek emelni kell az albérlet árát?

Figyelt kérdés

Rá vagytok szorulva a bérlő pénzére, vagy csupán azért emeltek, mert miért ne alapon?

Nem csak nektek emelkedtek a kiadásaitok, nem csak nektek van bármilyen gondoltok, hanem a bérlőnek is ugyanúgy meg kell venni a megdrágult élelmiszert és neki ugyanúgy ki kell fizetni a számlákat.

Tehát a bérlő is fizetésből él, úgy mint ti,csak annyi különbséggel, hogy neki senki nem ad havonta 120-180.000 forintot a markába, hogy jobban tudjon élni.

Ja és mielőtt kifakadnál, hogy a bérlő lelakja a lakásodat,azért emelsz lakbért és rá kell költeni a lakásra 200.000.000 forintot, akkor ne add ki és nem lesz lelakva.



#Drága albérlet, fölösleges lakbér emelések.
2022. jún. 8. 06:59
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
73%

"jó lenne ha valaki 30 éves korára tudna venni egy átlagos lakást magának legalább hitelre"

Ja, az megvan, hogy az átlagos lakás az nem budapesti belvárosi felújított, 5 fős?

Hanem mondjuk kalocsai, felújítandó, nem belvárosi, 2 fős.

2022. jún. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
27%

Aki Budapesten dolgozik, az ma is meg tud venni magának egy budapesti lakást 30 éves korára, hitelre mindenképpen.

Békés megyei fizetésből tényleg nem fogsz pesti lakást venni.

30 évesen csak az nem tud belevágni saját lakásba, aki elherdálta a pénzét, vagy a kisujját sem mozdította azért, hogy többet keressen, többet tegyen félre.

Amúgy meg ott van az az opció amit rengetegen csinálnak/csináltak, hogy ha nincs normális szakmád, akkor kimész külföldre dolgozni 3-4 évet, és máris megvan egy itthoni lakás ára, vagy legalább egy önerő. De ott is "putriban" fogsz lakni, és csórózol, csak hamarabb vége lesz.

2022. jún. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
94%

De ki beszélt itt arról, hogy az átlag lakás 5 fős lakás budapest belvárosában??? Az mondjuk egy 50-55 nm-es átlagosan állapotú lakás.

Egyébként nem, nem tud venni 30 éves korára aki budapesten dolgozik, itt sem mindenkinek 300e a kezdő fizetése, bármennyire is hihetetlen. Csomó ember ma már 22-23 éves koráig tanul előtte max diákmunkával keres valami fagyipénzt. Szóval marad 7 éve összeszedni 15 millát ami ma már budapesten vagy bármelyik nagyobb vidéki városban csak az önerőe elég. Ez maximum csak akkor lehet, ha tud a szülőkkel lakni, ott nem kell beleadnia semmibe, és végig van állása és közben nem inflálódik el a pénze. Ez nem egyenlő azzal, hogy elherdálta. Persze lehet egy romos tanyát venni pár millából a világ végén , és ott alterkodni az önfenntartással, meg biofarmmal a világtól elvonultan, csak nem mindenki arra vágyik, ami szerintem érthető azért.

2022. jún. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
17%

#23: Ha valaki egyedül él, neki bőven elég egy 40-45 m2 lakás.

Egy átlagos BUDAI helyen 30M-ért ma megvehetsz egy ilyet, Pesten még olcsóbban.

Aki nettó 300-at keres, annak valóban nem lesz Parlamentre panorámás penthouse lakása, de az nem is átlagos lakás.

Én 180 nettó kezdőfizetéssel indultam, 5 év alatt összejött 6M önerő úgy, hogy saját kocsim volt (ami eléggé viszi a pénzt), és egyedül béreltem egy lakást.

Nem élek biofarmon, mert sajnos nem értek a mezőgazdasághoz. De azt is beláttam, hogy nem lesz budai villám, ezért kiegyeztem egy panellakással, amihez még egy csoffadt garázs vagy kocsibeálló sem tartozik.

Aki ma Budapesten nem kéri meg a 300 nettó kezdőt, annak biztosan nincs szakmája (nem tanul 23 éves koráig). De még ha csak elmész aktát tologatni valami irodába, vagy árut pakolni, megkapod a 300 nettót. Nem kell ám programozónak lenni.

A minimálbér nettó 133e, a középfokú végzettségnél már 172e. És ez nem érvényes Budapestre, mert ott minimálbérért nemigen mozdul meg senki.

2022. jún. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
83%

Én azért, mert azonos jellemzőjű lakásokat 200 000-400 000-ig hirdetnek, míg az enyém 100 000-ért van kiadva.:)

Persze tudom, hogy lutri, meg lehet, csak hirdetik, de sosem veszik ki, de azért csak közelíteni kell az árat a látszólagos piaci árhoz.

2022. jún. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
85%

#23. "Aki ma Budapesten nem kéri meg a 300 nettó kezdőt, annak biztosan nincs szakmája (nem tanul 23 éves koráig)" Ezt ugye csak viccnek szánod? Például az összes pedagógus, nem orvos egészségügyi dolgozó, soroljam ?

Én diplomával 5 évvel ezelőtt 127 ezret kerestem egy kutatólaborban, mégis mi a jó lóf.szból (már bocsánat) tettem volna félre? Senki nem budai villáról beszél, meg új építésű penthouseról, de sokaknak egy 30-40 millás lakás is elérhetetlen, ezt fogd már fel!!!

2022. jún. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
7%
#26: azért elég ijesztő, hogy olyan pedagógusok es tanárok tanítják a gyerekeket, meg olyan kutatókon múlik a jövő, akik annyira sem vették a fáradtságot, hogy utánanézzenek, meg tudnak-e majd élni a válaszott szakmájukból
2022. jún. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
93%

#27 18 évesen még nem mindenki ilyen tudatos, másrészt akkor mi a megoldás szerinted? Zárjuk be a korházakat/iskolákat/kutatóintézeteket? Sőt az összes közintézményt némi túlzással (rendőr, tűzoltó, stb)? Nem lehet mindenki IT-s, mérnök, meg vállalkozó, aki közli egy 15 perces klímatisztításnál, hogy 15 ezer volt számla nélkül 'kezcsókolom.

Amúgy aktatologatásért sem fizetnek nagyon 300 ezret egy pályakezdőnek csak szólok (nyilván ki lehet ilyet fogni szerencsével, de baromira nem ez az általános). Az inkább 200-250e (nyelvtudástól, végzettségtől stb. függően).

2022. jún. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
68%
Most lehet hogy meglepő lesz amit mondok, és megint le lehet pontozni, de ha az alulfizetett ápolók, tanárok, stb... szépen tömegesen elhagynák a pályát jobban fizető állásért, max 2 év és helyreállna a rend, és mehetnének vissza normális fizetésért dolgozni a szakmájukba. De ez nekik így jó, akkor nem kell csodálkozni.
2022. jún. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
72%

28. " Zárjuk be a korházakat/iskolákat/kutatóintézeteket? Sőt az összes közintézményt némi túlzással (rendőr, tűzoltó, stb)? Nem lehet mindenki IT-s, mérnök, meg vállalkozó"


Te egyedül saját magadért vagy felelős, senki másért. Ez a "Nem lehet mindenki..." duma csak felelősségáthárítás. Nem is kell "mindenkinek...", hanem csak neked.


18 évesen én is választottam egy piacképtelen egyetemi szakot, de azt ott hagytam két év után. Elmentem aztán dolgozni, majd 24 évesen mentem vissza az egyetemre, ezúttal egy olyan szakmát tanulni, amivel pénzt is lehet keresni. Ja és ne állami helyre menj dolgozni. (kutató, rendőr, eü, hivatali heremeresztő) Lehet dolgozni ám piaci alapon magáncégnél is több fizuért.

2022. jún. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!