Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tulajdonosok! Miért érzitek...

Tulajdonosok! Miért érzitek úgy, hogy nektek emelni kell az albérlet árát?

Figyelt kérdés

Rá vagytok szorulva a bérlő pénzére, vagy csupán azért emeltek, mert miért ne alapon?

Nem csak nektek emelkedtek a kiadásaitok, nem csak nektek van bármilyen gondoltok, hanem a bérlőnek is ugyanúgy meg kell venni a megdrágult élelmiszert és neki ugyanúgy ki kell fizetni a számlákat.

Tehát a bérlő is fizetésből él, úgy mint ti,csak annyi különbséggel, hogy neki senki nem ad havonta 120-180.000 forintot a markába, hogy jobban tudjon élni.

Ja és mielőtt kifakadnál, hogy a bérlő lelakja a lakásodat,azért emelsz lakbért és rá kell költeni a lakásra 200.000.000 forintot, akkor ne add ki és nem lesz lelakva.



#Drága albérlet, fölösleges lakbér emelések.
2022. jún. 8. 06:59
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
100%
2022. jún. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
100%

Azért emelünk, kedves kérdező, mert a bérleti díj többek közt arra is szolgál, hogy a szükséges javításokat, karbantartásokat elvégezzük, és mind az alapanyag, mind a mester munkadíja emelkedik.

Akkor is, ha nem tetszik. Ha sokallod az albérletre kiadott összeget, laksz olcsóbb lakásban, szobában, vagy veszel sajátot és fizeted a törlesztőt.

Ezen kívül ez egy befektetés, amiből profitot remélek.

2022. jún. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
89%

Aki kiad egy lakast alberletbe az nem feltetlenul gazdag. Lehet hogy ez az egyetlen bevetelforrasa. Pl kisnyugdijas kiadja a lakasat es valamenyik gyerekenel lakik hogy az segitse ot a mindennapi teendokben.

Te kiadnad a sajat lakasod 100.000 forintert ha tudod, hogy 130-ert is kitudnad adni?

2022. jún. 10. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Miskolcon van kiadva egy 2 szobás panellakásom.

3 évente szoktam nagyjából a bérleti díjon emelni.

Jelenleg 80 + rezsiért van kiadva ami szerintem korrekt ár.

Inkább valamivel piaci ár alatt szoktam kiadni,de nekem fontosabb az,hogy hosszabb távon megbízható bérlőim legyenek.


A mostani bérlőimmel nagyon elégedett vagyok,mindent intéznek mondták hogy ők saját maguk kifestenek az egész lakást.


Küldtek képet arról,hogy milyen lett a lakás,a festékekről elküldték a számlát az levontam a bérleti díjból.


Ez többet jelent nekem,hogy megbízók a bérlőimben,mint mondjuk +10-15 ezer forint havonta.Ráadásul nem kell Pestről fel utaznom ellenőrizgetni őket.

2022. jún. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám azt ,hogy rá vagyok szorulva Ez egy befektetés,kockáztatok a saját tulajdonomat tőkémet befektetem annak reményében,hogy idővel megtérül illetve természetesen,hogy nyereséges lesz.


Ugye azért legyünk azzal tisztában,hogy ez egy bevételi forrás,és sok ember aki kiadja a lakását úgymond ez az egyetlen komolyabb értéke.

Én ezért nem engedem a háziállatokat,illetve a dohányzás is csak erkélyen megengedett.



Én egyszerűen nem értem mi a problémád kérdező.Ha drágálod akkor nem veszed ki,keresel egyet olyan helyen ahol olcsóbb.


A lakás tulajdonosának nem szükséges jótékonykodnia veled,nem a szüleid ők.

2022. jún. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem vagyok rászorulva. Dolgozom és megélek, mint mindenki más. De hülye lennék nem kiadnia másik lakást. Felesleges lenne üresen hagyni. Ettől függetlenül ez nekem befektetés, így apró pénzért nem adom ki, csak piaci áron.


#40 vagyok

2022. jún. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
75%

Egy a lényeg.


Ti, akik munkát vállaltok, a tulaj pénzre vagytok rászorulva, másképpen nem dolgoznátok.


És mindez mellé még pofátlanúl sokat is kértek!


Mindezek után még ti sírtok a mindenkori áremelések miatt?


Szánalmas! 🖕

2022. jún. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
87%
Kérdző ... egyéni szoc probléma...
2022. jún. 12. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 A kérdező kommentje:

Bármit is írtok, bárhogy is adjátok elő nincs mit szépíteni azon, hogy ti rá vagytok szorulva a bérlő pénzére.

Máskülönben nem adnátok ki az ingatlant!

Ennyi! 🖕

2022. jún. 15. 06:25
 50/53 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lennél rászorulva más lakására, nem fizetnél érte te szerencsétlen :)))
2022. jún. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!