Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nagy hülyeség lenne?

Nagy hülyeség lenne?

Figyelt kérdés

Szóval az van hogy nemrégiben találtam egy óriási kóborkutyát és mivel nagyon rossz állapotban volt elhoztam és most kellene neki így télre egy kutyaház.

Mivel anyagilag nem engedhetem meg hogy tiszta fából legyen a kutyaház,ezért arra gondoltam hogy fűrészporlapból készítem.


Hogy ne fázon két fűrészporlap közé tennék valamilyen szigetelést,és a kérdés az lenne hogy a nagy nedvesség miatt nem megy tönkre a fűrészporlap,pláne télen?


Köszönöm 🙏



2023. okt. 17. 13:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mi az a fűrészporlap (farostlemez?), de az biztos, hogy sokkal jobb lesz a kutyusnak, mint az utca, ahol elpusztulna! Amúgy egy telet simán kibír bármilyen faanyag, amiatt ne aggódj. Menhelyen próbálkoztál, nem fogadnák-e be?
2023. okt. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
De. De majd csinálsz neki másikat. Néhány évet kibír az a lap.
2023. okt. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Bogica0616 ***** válasza:
1-2 telet simán ki fog bírni, addig még lehet tudsz szerezni rendes fa anyagot. A mi nagyobb testű kutyánk nem is megy be a házába, csak néha.
2023. okt. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem hülyeség. Ha van vastagabb fóliád vagy műanyag zsákod amit fel tudsz vágni nagy lapnak, akkor azt is lehet, hogy rászegezgetni, tűzőgépezni (ha van nagy tűzőgéped) a fóliát, az nagyjából megvédi a bútorlapot. A környékünkön a kóbormacska kolóniáknak ilyen módszerrel készítenek fedezéket.

Ha debreceni vagy és el tudsz jönni, én tudok adni faanyagot is (tetőfedésből maradt lécek)

2023. okt. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Találtam neked egy ilyet:

[link]


És óriási puszit küldök a nemes cselekedetedért, hogy befogadtad a kutyust, örökké hálás lesz neked! ❤️

2023. okt. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#1 igazából nem,nem szeretném menhelyre vinni mivel nagy és sokat enne ezért nagy valószínűségel elaltatnák és ez kívan zárva+jó helye lesz itt,nem lesz bezàrva mint a menhelyen.

+azért nem szeretném hogy 1 tél után kikelegyen dobni,2-3 évig azért szeretném ha nem menne tönkre

2023. okt. 17. 15:48
 7/14 A kérdező kommentje:

#4 sajnos nincs tűzőgépem,de valamit lehet kitalálok hogy tegyek rá valami foliát


Sajnos nagyon nincs közzel de ezer köszönet😊

2023. okt. 17. 15:49
 8/14 A kérdező kommentje:

#5 ha minimális lehetőségem van akkor bármikor segítek az elesett állatokon,akár csak étel,akár csak orvos.


Köszii hogy belinkelted pontosan ilyen anyagból szeretném csak nem ilyen egyszerűen.😊

2023. okt. 17. 15:52
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

Nekem kb. 3 éve van kint az udvaron egy kutyaház méretű üres hangfal doboz, natúr bútorlapból készült anno. Megviselte az idő, de még mindig "áll", nem málott szét, egyben van.

Ha a tetejére, oldalaira szögelsz PVC lapot vagy nylont és elemeled a talajtól pár centit (ráteszed valamire) hogy ne a vízben álljon, 5-10 évet is kibír.

2023. okt. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Akkor kisebb szeggel, jancsiszeggel fogasd fel a fóliát.

Ahogy 9-es írja, téglára, vagy vastagabb lécdarabokra, valami ilyesmire állítsd.


Bár sokkal több ilyen ember lenne, mint Te.

2023. okt. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!