Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nagy hülyeség lenne?

Nagy hülyeség lenne?

Figyelt kérdés

Szóval az van hogy nemrégiben találtam egy óriási kóborkutyát és mivel nagyon rossz állapotban volt elhoztam és most kellene neki így télre egy kutyaház.

Mivel anyagilag nem engedhetem meg hogy tiszta fából legyen a kutyaház,ezért arra gondoltam hogy fűrészporlapból készítem.


Hogy ne fázon két fűrészporlap közé tennék valamilyen szigetelést,és a kérdés az lenne hogy a nagy nedvesség miatt nem megy tönkre a fűrészporlap,pláne télen?


Köszönöm 🙏



2023. okt. 17. 13:38
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Az alját mindenképp tiszta fából csinálnám,csak az oldalait meg a tetejét farostlemezből ahogy írta az első(nem tudtam hogy ez a neve:D)

De igen teszek alá valami téglát.


Egyébként az működne ha lefesteném,tudnátok olyan festéket ajánlani ami működne és valamilyen szinten hasznos lenne ?


Uh örülök,hogy ennyire segítőkészek vagytok,nem sok reménnyel írtam ki a kèrdést,mindenkinek csak legjobbakat tudom kíváni.

2023. okt. 18. 10:30
 12/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a festék nem sokat ér, mert a farostlemez élei fogják megszívni magukat. Oda meg nem nagyon tudsz annyi festéket kenni, hogy vízzáróvá tegye. De ha van felesleges festéked, lehet próbálkozni.

Akkor már inkább a lapokat méretre vágás után vonnám be vastagabb fóliával, úgymond "becsomagolnám" és esetleg úgy raknám össze a házat. Úgy viszont nehezebb vele dolgozni.

2023. okt. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Láttam tegnap egy Tiktok videót, amiben a fickó úgy tette ázásbiztossá a kutyaházat, hogy üres sörösdobozokat szétvágott, a tetejüket és az aljukat levágta, hogy csak az oldala maradjon meg, azt kilapította és a szélüket behajtotta, hogy ne legyen éles. Fedve egymást rászögelte, mintha cserép lenne. Még jól is nézett ki 😊
2023. okt. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

#12 nem teljesen értem hogy miért nem jó a festék,de akkor marad a fólia😅

Már az anyagok nagy részét megvettem valamikor a hétvégén elkezdem,mindenkinek köszönöm.

2023. okt. 19. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!