Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Panelba be lehet kötni az...

Panelba be lehet kötni az indukciós főzőlapot?

Figyelt kérdés

Olvastam itt, hogy valaki írta, hogy 380nak bent kell lenni, ha nincs akkor vagy nem lehet vagy több 100ezres költség stb.

Nem igazán értek hozzá, a lap leírásán az van: feszültség 220-240? Akkor minek a 380? o.O


2011. okt. 7. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem panelja és főzőlapja válogatja. Nálunk például van 380 közvetlen a lakásnál. De simán lehet, hogy van 230-cal működő főzőlap is.


Leginkább kérdezz meg egy szakembert, aki ismeri a lakásotok villanyvezetékét, mutasd meg neki a főzőlap leírását. Vagy kérdezd meg az üzletben.

2011. okt. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A főzőlap megvan, az új lakás még nincs, csak érdekelne, hogy van-e itt valaki, aki nem tudta bekötni esetleg ilyen okok miatt.
2011. okt. 7. 13:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jaa :D akkor az nem az a panel, amire gondoltam :D


Ebben az esetben szerintem a legegyszerűbb az építtetőt megkérdezni, bár logikusan ha a tiétek 220-240ről megy és a lakásban 230 lesz, akkor nincs mitől tartani.

2011. okt. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mármint olyan igazi régi panel lakás lesz, csak még nem találtunk megfelelőt, csak nekünk új. :) A tűzhelyet nyáron baromi akciósan vettük meg, mert úgy is olyat akartunk, aztán most azon morfondírozok, hogy vajon jó lesz-e egyáltalán? Maximum eladjuk, ha nem. :)
2011. okt. 7. 14:08
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Maga a főző lap bármely típusú legyen nem 400(380)Voltról üzemel,hanem 230(220)Voltról!!!! A terhelés végett van 3 fázisra elosztva,egyébként a főzőlapok 2 fázist+nullát,a sütők 1 fázis+nullát kapnak(1+2=3)Tehát a 380V nem egyenlő a 3 fázissal!! Ha a panelban villanytűzhelyet találsz ott szinte 100% biztonsággal 3 fázisú betáp van,tehát a te lapod is üzemelni fog.Ha nem akkor is megoldható némi kis pénz befektetésével az áramszolgáltatóhoz,de ehhez 1 kollega kell.

Remélem segítettem.

Villszer

2011. okt. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szinte mindegyik lap es tuzhely, uzemelhet mono vagy 3 fazissal is. Amikor monofazissal megy, akkor rovidre zarjak a fazisokat es igy az ossz terheles egy fazison megy. Ahogy irtak is, azert tesznek 3 fazisu dugaszt, hogy elosztodjon a terheles. Ritkan hasznalja az ember mind a 4 platnit egyszerre, ugyhogy nem kell tartanod a tulterhelestol. Legyen egeszseges a vezetek es nem lesz gond.
2011. okt. 8. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!