Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen fából készült játékot,...

Milyen fából készült játékot, járművet csináltál eddig a gyerekednek?

Figyelt kérdés

2017. jan. 21. 04:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Építettem neki egy játszóházat osb lapokból. Kis fakerítéssel előtte. Tető barnára a ház pinkre festve.A maradék anyagból meg összeütöttem egy ágyikót a házába.
2017. jan. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csúzlit, íjat.
2017. jan. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Rétegelt lemezből puzzle halat, békát, bogarakat.

Háromnegyed collos deszkából masszív négykerekű kisautót, amire mászás közben teljes súlyával nehezkedhet.

Rétegelt lemez+seprűnyél+nyúlprém+fiókhúzógombok: seprűnyél lovacska.

Trapéz keresztmetszetű lécdarabokból + lécre szerelt ütközőkből boltívépítő-készletet.

Hosszú vályú egy léc oldalára erősített farostlemezek segítségével: kislabdától mágnesgolyóón át kisautóig mindenféle legurítására, elindítására különféle általuk kreált pályára, ugratóra. Ezekhez a pályákhoz ékeket, átereszeket, lejtőket.

Rétegelt lemezből és 1x1 cm-es lécből kis istállót box-szal, reteszes ajtóval.

Rúdról ereszkedő, közben azt csipegető madarat, igaz, ennek a rúdja és a rugója fémből volt.

2017. jan. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-az vagyok: ja, és a biciklizős kisfiamnak könyvespolcot úgy, hogy a polc két végét lezáró idom rétegelt lemezből bicikli alakúra volt fűrészelve, a kis dinoszaurusz-rajongó kislányomnak ugyanez lábszárcsont alakú véglapokkal.
2017. jan. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Uristen harmas, te csucsfej apa lehetsz!!!!!

Es honnan volt a sok otlet? Sajat kútfőből?

Mibol volt a kisauto kereke?

Hintalovat, labbal hajtos autot nem csinaltal Nekik?

Honnan volt ennyi szabadidod es szerszamod? Szakmaba vagott :) ??

2017. jan. 21. 19:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Köszi! A kisautó kereke úgy készült, hogy a deszkából kivágott négyzetek közepét kifúrtam, ráhúztam őket egy tüskére, és leesztergáltam addig, amíg eltűnt a szögletesség. A tengelyek köldökcsap-anyagból voltak a kerékbe ragasztva. (lehet méterben is kapni)

Volt ami saját ötlet volt, de bevallom, a csipegetős madarat piacon láttam, megtetszett.

Kisautót nem készítettem, volt egy rémes KGST-piacos lánchajtású gokart, hihetetlen, amit az kibírt, szerencsére akkorra kopott el teljesen, mire kinőtte a kisfiam. Primitív szerkezet volt, de nem kellett félteni.

A hintalovat nem említettem, pedig az egyik legklasszabb ajándék lett. Volt vagy száz éves, hiányzott az egyik talpa, lerágták a molyok a sörényét-farkát, korhadt a teste, lemállott a szerszámja. Szúrófűrésszel készítettem új talpakat, vízzel kevert puffasztott perlittel epokittet kevertem el, meglepően jól lehetett használni a kikorhadt hiányok pótlására. Lecsiszoltam, lefestettem, kötőfonalból kapott új sörényt-farkat, hamarosan az unokám fogja megkapni. (tegnap született meg!)

Nem szakmám, akkoriban napi nyolc órában dolgoztam, volt bőven szabadidőm.

2017. jan. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!