Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi értelme van többmillió...

Mi értelme van többmillió forintos kéményhosszabbító-beruházásoknak olyan belvárosi társasházakban, amikben már egyetlen lakó sem használ sem cserépkályhát, sem kandallót, már legalább 30 éve?

Figyelt kérdés
Konkrétan Józsefvárosról beszélek, a fél kerület fel van túrva építkezések miatt, és mivel az újonnan épülő házak magasabbak a régieknél, a régi házak kéményrendszere hosszabbításra szorul. Ez teljesen érthető lenne 30 évvel ezelőttig, vagy esetleg budán stúdiólakásokb esetén a kandallók végett, de itt? El tudjátok képzelni ahogy Józsi hordja a harmadikra a tüzifát? Esetleg lemaradtam valami technológiai újításról? :D mi ez ha nem mutyi?

febr. 23. 15:50
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
Honnan tudod hogy mi van bekötve a kéményba?
febr. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 A kérdező kommentje:
nem hiszem hogy ez a probléma bárkinek is megérne többmillió forintos beruházásokat / épület. még azzal is jobban járnának ha annak az 1-2 kivételes embernek felajánlanák hogy lecserélik a rendszerét önköltségből egy hatékonyabbra. Ez egyértelműen csak mutyi. Egy nap alatt kapnak engedélyt mindenre a polgármesteri hivatalból, mert egyenesen a polgármester zsebébe megy a pénz. pluszban hasznos, hogy egy kihalófélben lévő iparágat foglalkoztatnak, de ez meg senkit nem érdekel. Engem is csak azért, mert a tető alatt élek, és mivel éjszaka dolgozom, ezért az elmúlt évben egy kezemen meg tudom számolni hányszor tudtam jól aludni a munkásoktól, akik munkájának semmi értelmét nem látom, és ezzel szerintem nagyon sokan vannak így. ráadásul külön a kéményesekkel megbeszéltem, hogy az én kémény kivezetésem be van falazva, ehhez képest minden reggel hét óra nullanullakor dörömbölnek az ajtómon, hogy meg akarják nézni a nem létező lyukat. én meg aludnék, mert éjjel dolgozom. tegnapi napon kaptam egy levelet az önkormányzattól, hogy köteles vagyok őket beengedni, ezért egyeztessünk időpontot. ma reggel megint az ajtóban dörömböltek, pedig megbeszéltem a főnökükkel hogy elég lenne e-mailben fényképet küldenem az érintett dolgokról. Nem hagyják élni az embert békében, és csak egyre halmozzák az egyre növekvő elvárásaikat a lakókkal szemben, többen el is költöztek már, mert már nem bírják ezt az egészet, nekem sajnos nincs erre lehetőségem.
febr. 23. 21:25
 13/53 anonim ***** válasza:
És ha mondjuk 02:45-ben egyeznétek meg? Jöjjenek a te munkaidődben
febr. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 A kérdező kommentje:
Az lenne a legjobb, ha elhinnék nekem telefonon hogy az a lyuk legalább 30 éve be van falazva, már én is így költöztemm ide, és nem kellene kivennem idén a 3. nap szabadságomat csupán azért, hogy vadidegen emberek egy 30 éve nem létező lyukat nézzegessenek a fürdőszobámban reggel hétkor. Ha már azt kívánnni sem kívánhatom, hogy az értelmetlen munkájukkal az alvásomat ne zavarják a saját otthonomban, legalább ennyi... Szabványfasizmus és mutyi zsebpénz. Sajnos semmi másról nem szól ez az egész.
febr. 23. 22:12
 15/53 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg idegesítő lehet
febr. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
52%

Ez ilyen belpesti agybaj lehet. Megy az koma az utcán és nézi a kéményeket, számolja a centiket és közben anyázik hogy mekkora marhaság.....

Semmi közöd senki kéményéhez, főleg nincs közöd senki pénztárcájához!

febr. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 A kérdező kommentje:
Látom az olvasás és a szövegértés nem az erősséged. :D De az írás sem, az biztos.
febr. 23. 23:07
 18/53 anonim ***** válasza:
100%
Gázfűtéshez is kell kémény.
febr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
100%

9: Nekünk meg 2 kéményes gázfűtéses lakásunk van.

Cirkó is kéménybe megy, meg a konvektor is.

Minden évben ellenőri a kéményseprő, régebben évi 2 ellenőrzés volt.

febr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:

"az alacsony fogyasztású elektromos fűtést választják errefelé"

Józsefvárosban igencsak 180 nm felett kellene lennie egy lakásnak ahhoz, hogy ne legyne rezsivédett a gázfűtéssel úgy, hogy még a főzés és a melegvíz is beleférjen.

És főleg 4-120 nm-es lakások vannak.


És ezeket nem kell kiépíteni, 100 éve eredendően bennük van a gázfűtés, tehát ha veszel itt egy lakást, gázfűtéssel kapod. Újépítésűt is tudok, amibe cirkót tettek a kerületben 2000. után.

febr. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!