Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi értelme van többmillió...

Mi értelme van többmillió forintos kéményhosszabbító-beruházásoknak olyan belvárosi társasházakban, amikben már egyetlen lakó sem használ sem cserépkályhát, sem kandallót, már legalább 30 éve?

Figyelt kérdés
Konkrétan Józsefvárosról beszélek, a fél kerület fel van túrva építkezések miatt, és mivel az újonnan épülő házak magasabbak a régieknél, a régi házak kéményrendszere hosszabbításra szorul. Ez teljesen érthető lenne 30 évvel ezelőttig, vagy esetleg budán stúdiólakásokb esetén a kandallók végett, de itt? El tudjátok képzelni ahogy Józsi hordja a harmadikra a tüzifát? Esetleg lemaradtam valami technológiai újításról? :D mi ez ha nem mutyi?

febr. 23. 15:50
1 2 3 4 5 6
 41/53 A kérdező kommentje:
a jelenlegi polgármester tökéletesen az ellenkezőjét teszi, mint ami a helyieknek kedvezne, minden tekintetben. valakiknek biztos kecsegtető anyagilag amit csinál, de hogy nem az itt élőknek az egyszer biztos.
febr. 25. 20:03
 42/53 anonim ***** válasza:

És bemennek a villanyfűtéses lakásokba kéményt hosszabbítani és a lakók fizetik?

Ezt akkor a gázművek írja elő, nem?

febr. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 A kérdező kommentje:

35: Mondasz rá példát, egy másik várost, bárhol az országban, ahol a magántulajdonban lévő házakból, lakásokból a helyieknek haszna van?Olyan lakásokból, házakból, amik nem a sajátjuk és nem is az önkormányzaté? :-o


bárhol lehet ilyen, ahol a helyi vezetés a helyiek érdekeit tartja szem előtt. ilyen méretekben sosem volt divat ez a szarság mint most



36: Ezt végképp nem is értem, miről beszélsz.


arról beszélek, hogy a polgármester úr elég hamar, és elég egyértelműen elhasalt a pozíciójában, úgyhogy nem igazán fogta vissza magát abban, hogy pofátlanul kiossza a saját haverjainak ezeket a munkálatokat. amiből nyilvánvalóan neki is pottyan valami. sajnos hozzá van szokva hogy úgysem tesznek semmit az emberek. kíváncsi lennék összesen hány eu szabványosítással kapcsolatos pályázatot nyert meg a kamin group a pikó vezetése alatt, csak itt a kerületben. egyébként emberünknek első dolga volt kétezer hajléktalant áttelepíteni a haverja kerületéből.

febr. 25. 20:12
 44/53 A kérdező kommentje:

És bemennek a villanyfűtéses lakásokba kéményt hosszabbítani és a lakók fizetik?


konkrétan, így, ahogy mondod. ezért vagyok rajta ezen úgy egyáltalán, mert nem hiszem el hogy ez komoly.


Ezt akkor a gázművek írja elő, nem?


Az a vicc, hogy a gázműveknek ehhez semmi köze. Ez egy EU szabványosításokra specializálódott MAGÁNcég (kamin group), akik a polgármester hozzájárulásával teljeskörű önkormányzati engedélyt kapnak a munkájukhoz.

febr. 25. 20:19
 45/53 anonim ***** válasza:

44: Ez érdekes, mert mellettünk is épült új ház és mindent az a kivitelező fizetett, ami költsége a házunknak felmerült.

Mi konkrétan 900 000 Ft-os kártérítést kaptunk ezen felül.

febr. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:

Még arra is jár kártérítés, hogy beárnyékolja az udvarotokat és a lakásaitokat a ház.

Ez értékromlást jelent, amit kompenzálnia kell az építtetőnek.

febr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 A kérdező kommentje:
Elnézést, magát a felújítást nem a lakók fizetik, a többi részére helyeselltem oly serényen. de attól még semmi dolguk nincs itt. ráadásul mint azt korábban említettem, már a levelük keltezése előtt beszéltem telefonon a főnökükkel, akivel megállapodtam abban, hogy nincs szükség szakember személyes felmérésére. Elmondtam neki, hogy már azelőtt be volt falazva az a lyuk, hogy én oda költöztem, azóta egy fürdőszoba van ott. Arról volt szó, hogy A HÉTEN küldök nekik egy nyilatkozatot, és egy-egy fényképet a nem létező lyukról, meg azokról az eszközökről, amikkel helyettesítem a kéménnyel funkcionáló eszközöket, és utána legalább békén hagynak. ez egy keddi napon történt, és csütörtökön már az önkormányzattól kaptam levelet, hogy minden áron be akarnakjönni, szinte fenyegető hangsúlyban megfogalmazva. ám ez a levél is még időpont egyeztetésre utalt, ám másnap reggel hétkor mégis hangosan dörömböltek az ajtómon és az ablakomon egyszerre, kb mintha a rendőrség lenne. Ami egyébként rohadt jó, mert egyébként éjszaka dolgozom, és fél órával ezelőtt tettem le a fejem a párnára. és nem is tudom megmondani hányadik eset volt ez az elmúlt hetekben, hogy random időpontokban a kopogásukra kelek, hogy bejönnének, vagy arra, hogy páros lábbal ugrálnak a munkások a fejemtől 1 méterre lévő gerendákon (mivel kifejezetten alvásra szánt galérián alszom, a legfelső emeleten, és nekik persze hogy a padláson van dolguk), meg dobálják a húsz kilós szerszámokat. azt is hozzátenném, hogy a fél lakásban kiégett az elektromos hálózat mióta elkezdték a szarságaikat, ami csak mégtöbb vadidegen jelenlétét fogja megkövetelni az otthonomban, mégtöbb szabadságot és idegbajt. rohadtul nem szeretnék ezzel az egésszel foglalkozni, de rákényszerítenek. mindezt azért, hogy valaki másnak, máshol pénze legyen? örülnék ha nem az én aurámban farmolnának pénzt az értelmetlen időtöltésükkel, amit munkának mernek nevezni.
febr. 25. 20:44
 48/53 anonim ***** válasza:
Kérdező, miért szavaztátok meg a jelenlegi polgármestert, ha nem vagytok megelégedve a munkájával?
febr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 A kérdező kommentje:
Én ugyan biztosan nem. Egyébként sok választás nem igazán volt, a legtöbb embernek pedig mindegy, csak ne fideszes legyen.
febr. 25. 22:41
 50/53 A kérdező kommentje:
de már nem fog sokáig maradni. elég sok embert ismerek a környéken, mert már eleve itt születtem a kerületben. de csak úgy random emberek átkozódását is lehet hallani az utcákon, amik úgy néznek ki mintha világhábororús harcmezők lennének. csakebben a kisebb utcában 5 építkezés zajlik, minden építkezés megigényli a körülöttük lévő házak feljítását, és konkrétan a dunapartig fel voltak trva még az utak is, sem a mentők, sem a tűzoltók nem tudják fennakadás nélkül végezni a dolgukat, mert egyszerűen be sem jutnak az utcákba. sajnos többprobléma is adódott ebből kifolyólag. a probléma persze nem a fejlődéssel van, de olyan iramban kezdődtek meg ezek a munkálatok - és egyidejűleg, hogy a fél kerületnekptsd-je van az itt történtektől. amit ez az "ember" tesz, az tökéletesen az ellenkezője annak, amit polgármesterként tennie kellene: megnehezíti az életünket hogy a saját zsebét tömje. jók lesznek azok a lakások üresen is, mert akinek l en ne 80-200 milliója belvárosi kislakást venni, az nem fog ide költözni. Majd a lakásokat is megveszik a polgármester haverjai, hogy aztán valami szerencsétlen flótások fél évekre kivegyék havi 300 ezerért, amíg rá nem jönnekhogy ez a környék nem nekik való, aztán jön a következő. ez senkinek sem jó, csak akinek már eleve van pénze befektetni abba, hogy ezen a projekten keresztül kib**on másokkal. akár a helyieket, akár a szerencsétlen lehúzott embereket tekintve, akik pár hónapra megpróbálnak egy józsefvárosi luxuslakást :D teraszról meg nézik a lehányt kutyaszarban ázó kotongumit.
febr. 25. 22:56
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!