Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi értelme van többmillió...

Mi értelme van többmillió forintos kéményhosszabbító-beruházásoknak olyan belvárosi társasházakban, amikben már egyetlen lakó sem használ sem cserépkályhát, sem kandallót, már legalább 30 éve?

Figyelt kérdés
Konkrétan Józsefvárosról beszélek, a fél kerület fel van túrva építkezések miatt, és mivel az újonnan épülő házak magasabbak a régieknél, a régi házak kéményrendszere hosszabbításra szorul. Ez teljesen érthető lenne 30 évvel ezelőttig, vagy esetleg budán stúdiólakásokb esetén a kandallók végett, de itt? El tudjátok képzelni ahogy Józsi hordja a harmadikra a tüzifát? Esetleg lemaradtam valami technológiai újításról? :D mi ez ha nem mutyi?

febr. 23. 15:50
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:

"hozzáteszem a lakások 30%-a üres a kerületben, de azért még építkeznek"

Ez a 2 infó hogy jön össze és mi köze az önkormányzathoz? Nem az önkormányzaté sem a már meglévő, se a most épülő, ezek magántulajdonban vannak. Mienk is áll üresen.

febr. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 A kérdező kommentje:
azt még hozzátenném, 22-én érkezett egy 22-i keltezésű kérelem, hogy bejönnének a lakásba megnézni a 30 éve befalazott lyukat, amit délután olvastam el. Megkértek, hogy egyeztessünk időpontot, hogy mikor tudnak bejönni, másnap reggel 7kor már önkormányzati végzéssel dörömböltek az ajtómon, és önkormányzati személyzetként voltak kint a KÉMÉNYESEK. egymás közt osztják ki a pénzt a kedves polgármester úr, és a kamin group, akik valamilyen érdekes módon minden pályázatot megnyertek a kerületben.
febr. 25. 19:43
 33/53 A kérdező kommentje:

"Ez a 2 infó hogy jön össze és mi köze az önkormányzathoz? Nem az önkormányzaté sem a már meglévő, se a most épülő, ezek magántulajdonban vannak."


úgy, hogy nyilvánvalóan nem lenne szükség új lakásokra, mivel tele van minden ház üres lakásokkal így is. és érdekes, hogy hirtelen egyszerre lett szétb*va az egész kerület. minden építkezés, felújítás, projekt egyszerre kezdődött. Pontosan mióta egyértelművé vált minden helyi számára, hogy nem lesz mégegyszer ugyanaz a polgármester megválasztva, mert még sosem volt ennyire gyász a helyzet. egyszerűen kiadta a ba rátain aka melót, és felosztották egymás közt a hasznot. ezek a "megnyert pályázatok".

febr. 25. 19:48
 34/53 anonim ***** válasza:

33: X Bélának van szüksége új lakás építésére, mert megveszik tőle, és ő ebből a pénzből megél.

Ha üresen áll azután is, akkor is megveszik.

febr. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 A kérdező kommentje:
magyarul a helyieknek semmi haszna sincs belőle
febr. 25. 19:51
 36/53 A kérdező kommentje:
Egy polgármesternek nem a helyiek érdekeit kellene szem előtt tartania? Szerintem nem az lenne a dolga, hogy más kerületben/településeken/országokban élők pénzt tudjanak csinálni a kerületből.
febr. 25. 19:56
 37/53 anonim ***** válasza:

33: Különben posztkovid miatt van ez.

2022. 03.11-én Budapest 70%-a hazament. Külföldre és vidékre. Előtte csurig volt, szétválasztottak lakásokat, stb.

És nem jöttek vissza annyian.

Bár az én környezetemben inkább 15-20% max. az üres lakások száma, jóval 30% fölött van viszont az üres üzlethelyiségek száma.

A lakásokban meg pont a szomszédaimban már nem 1-2 ember lakik 120+ nm-en, hanem 10-15 ember.

febr. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 A kérdező kommentje:
Márpedig biztosan állíthatom, hogy a mi házunkban élőknek semmi mást nem okoz ez az egész a másfél éve tartó masszív kényelmetlenségeken kívül, nincs egy épkézláb járda sehol a közelben, sok esetben az úttesten kell gyalogolni. peciel ennek a háznak egyszerre két falán is végeznek két külön építkezést egyidejűleg, és még sehol a vége.
febr. 25. 20:00
 39/53 anonim ***** válasza:

35: Mondasz rá példát, egy másik várost, bárhol az országban, ahol a magántulajdonban lévő házakból, lakásokból a helyieknek haszna van?Olyan lakásokból, házakból, amik nem a sajátjuk és nem is az önkormányzaté? :-o


36: Ezt végképp nem is értem, miről beszélsz.

febr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
38: Hol van ez?
febr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!