Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől lehet poloska gond? Mit...

Mitől lehet poloska gond? Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Az albérletemben tegnap este 4-5 poloskával találkoztam. Azóta egy sem volt. (kopp-kopp-kopp)

Mitől lehet? Krónikus takarító vagyok. Panelről van szó. Hozzá kell tennem, mivel egyedül vagyok nem használom a kisszobát. Az ajtaja zárva van, de szellőztetek heti 2x. Meg van egy tipikus "panelos" beépített szekrény is a folyosón. Lehet az a hibás? Mit lehet ellene tenni, ha még van?


2011. szept. 15. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is nemrég futottam össze összesen hárommal pár nap alatt. Sajnos a panellakások olyan lukasak, mint egy sajt. Vettem csótányirtó spray-t és port is, körbefújtam és körbeszórtam a konyhát, fürdőszobát, gardróbot, most egyelőre nem láttam többet belőlük, de tervezem, hogy purhabbal lezárok minden kis lyukat. (Fürdőszoba WC mögött, gardróbban, sőt bejárati ajtót is körberagasztóm szigetelővel. Remélem segít. És persze sűrű takarítás, főleg a konyhában.
2011. szept. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ahha! A lezárt kisszobába bementem ma is szellőztetni és láttam, hogy az ablaknál van vagy 4 dög. Ezek szerint a zárt ablak egy esetleges résén mászhatnak be?
2011. szept. 15. 15:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat, asszem kevertem a poloskát a csótányal. :))

A poloskák szerintem a hideg ellen jönnek be a meleg szobába. Az ellen elvileg elég, ha csukva tartod az ablakot, vagy szunyoghálót teszel fel.

2011. szept. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tetris ***** válasza:
Szerintem a poloskaírtás a bérbeadó feladata. Ha nem hajlandó rá, akkor beszéld meg vele, hogy legyen kevesebb az albárlet díja, mivel nem egyedül laksz ott, hanem kéretlen, nemfizető társakkal.
2011. szept. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az u.n. "mezei poloska" ilyenkor ősszel keresi a téli búvóhelyét. Bebújik a legkisebb lyukon is amit talál. Én ma fogtam egyet a szobában, pedig van szúnyoghálóm is. Csak összeszedni tudod és a WC-n lehúzni.
2011. szept. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Vettél piacon gyümölcsöt?Azzal is hazavihetted. A lakásban a szellőzőkre tegyél gézből hálót és ragaszd a falhoz, nemjön be kéretlen látogaó.

Ha a főbérléőre vársz éehet hogy még többen lesznek ez nem kerül sokba.

2011. okt. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!