Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nálatok hány tekercs WC-papír...

Nálatok hány tekercs WC-papír fogy el egy héten? Nálunk naponta 1. A férjem szerint ez sok.

Figyelt kérdés

2013. máj. 17. 09:12
1 2 3 4
 21/32 anonim válasza:
68%

Szerintem egyáltalán nem sok a napi egy tekercs.


Nekem nagyon változó, mennyit használok egy ügyintézéshez. Most már mindig használok nedves törlőkendőt, néha felére-harmadára tudja csökkenteni az elhasználandó papírmennyiséget. A papírt három vagy négy rétegbe hajtom. Általában 20 körül lehet a törlések száma (15 papír, 5 kendő), de van, hogy ennél több vagy kevesebb kell. Ritkán előfordul szélsőséges eset is, például hogy törlök 1-et (plusz egy biztonságit), és semmi lenyomat. A másik végletet pedig az jelentette, amikor 100 fölött volt a törlésszám. A rekordom másfél tekercs egy alkalommal.

2014. nov. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim válasza:
Na várj, van "a kitörölhetetlen", de az már egy külön kategória, ne keverjük ide. Azt jobban jársz ha minél előbb felismered és elmész zuhanyozni, mert úgyse jutsz papírral sehova.
2014. nov. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elkerültem kollégiumba realizáltam, hogy a wc papír fogyasztásom elég sok, de elengedhetetlen... Na akkor még meg tudtam oldani, hogy olyan wc-be jártam ami a vendégeknek volt fenntartva és meg volt támogatva egy kis papírral is (meg legalább tiszta volt az alap kolis wckez képest) Amióta nem vagyok kollégista szinte kizárólag ilyen nedves törlőkendőt használatok és alkalmanként egyet nagyon maximum és elég ritkán 2-t. Szerintem ez a legjobb megoldás, mind anyagilag mind "élvezeti értékben" veri az alap papírt, amitől néha véresre dörzsölődött a fenekem korábban...


Amúgy érdekes ez a dolog, engem anyukám nevelt fel és 2en laktunk egy háztartásban és sosem jött elő ez a dolog, hogy mennyi papír fogy, ez jellemzően az apukák fassága, mert több haveromnál is felmerüt a (fater révén) otthon, hogy túl sok wc papír fogy :D

2014. nov. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim válasza:
85%

a törlőkendő tökéletes megoldás lenne, ha beledobhatnánk a wc-be, de ezt dugulás végett nem szabad, külön gyűjteni őket meg elég undi, tehát marad a papír.

[link]

2014. nov. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
91%
Négyen vagyunk a kollégiumi szobában, mind fiúk. 1 tekercs Zewa 3 rétegű papír 3 napig legalább elég. Hétköznapokon napközben az egyetemen vagyunk, de hétvégén mindannyian a kollégiumban. Akinek egy törléshez nem elég 4 szelet 3 rétegű papír az valamit rosszul csinál. Első törlésre 2 szelet, utána pedig 1-1. Az utolsó már mindig tiszta szokott maradni.
2014. nov. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
23%
én leszarom a dugulást... ha pár évente eldugul egyszer annyit megér, de még eddig sosem dugult el :)
2014. nov. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
53%

Ha az ember sok papírt használ annak jó eséllyel nem a technikához van köze hanem emésztési gondokhoz amit érdemes kivizsgálni. Hígabb, kenődőbb székletet eredményezhet IBS (irritábilis bél szindróma), enyhétől durvább laktózérzékenység vagy gluténérzékenység. Ha a széklet zsíros is (lebeg, ill. sápadtabb) akkor nagyon valószínű hogy valami nincs rendjén. Jó drága (húsz rongy fölött) tesztekkel is ki lehet "mérni", olcsóbb megoldás ha egy hétig elhagysz minden tejterméket egy másik héten meg minden tészta/kenyér/sörféleséget, és ha úgy látod hogy kevesebb papírból is kijössz akkor valószínűleg ez volt az oka.


Ezt nem csak a papír miatt érdemes megtenni mert hosszú távon (20-30 év) durva egészségügyi gondokat is okozhat (gondolj bele: ha enyhe laktózérzékeny vagy és nem foglalkozol vele, húsz évig gyulladásban van az emésztőrendszered. Még ha enyhe is, sok kicsi sokra megy).

2014. nov. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:
Átlag kétnaponta egy guriga, két felnőttre, én itthon vagyok, barátom dolgozik. Szerinte is sok, persze, férfiak szerint mindig sok, mert nem menstruálnak, pisilésnél csak kirázzák meg ismerve egy-két férfi higiéniás szokásait (két napig egy gatya, stb...) szerintem a seneküket is egyesek csak tessék-lássék törlik. Úgyhogy elnyomott nőtársaim, ne hallgassunk rájuk! Amúgy én is nedves törlővel segítek be...
2014. nov. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Nincs ebben az országban semmi baj a jövedelmekkel, ha ennyi wc-papírra telik a családi büdzséből, amennyit egyesek elpazarolnak...
2014. nov. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Zewa 3 rétegű van itthon, ketten vagyunk a háztartásban, néhanapján vannak vendégeink.

kakkantásnál babapopsitörlővel távolítjuk el az oda nem illő maradványokat az alfelünkről, napi 1, esetenként 2x van nagydolog fejenként. 1 csomag popótörlő elég egy hónapra, a wc papír tekercset átlag 4 naponta kell cserélni.

pipilésnél én nőként beérem 3 lappal, piros napokon több szokott kelleni.

2014. nov. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!