Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Régi vályog parasztházunkat...

Régi vályog parasztházunkat lebontanánk, és ugyan azt felépítenénk, csak beton alappal, s téglával. Kérdés az lenne ezzel kapcsolatban, hogy milyen vastag fehér eps szigetelést rakjak rá ?

Figyelt kérdés

Tehát hogy meg közelítsem a 0 hőátbocsájtási értéket? Itt most konkrétan, arra lennék kíváncsi, hogy a lehető legkevesebb meleg távozzon a falakon, vagy egyáltalán ne. Fal téglából lenne, gondoltuk az olcsóbb 30 ast.

Remélem jól fogalmaztam.


2022. dec. 15. 16:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
68%

Lábazathoz nem lesz jó a fehér, oda xps kell.

Ugyanolyan vastag mint föntebb.

Alapot vízszigetelni kell.

Benn a házban kell szigetelés padlóba is.

2022. dec. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
85%

De ha ennyire magabiztos vagy, akkor minek kérdezel olyan tök egyszerű dolgot, mint a falazat hőátbocsátási tényezője?


Páratechnika, hőhídmentes csomópontok, padló és födém rétegrendek szerintem kicsit bonyolultabbak...

2022. dec. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Ki beszélt már itt tökéletességről? Igen, magabiztos vagyok. Abban amit saját magamnak csinálok. Mert csak saját magamnak, s teljes odafigyeléssel.

Én azt pofázom, hogy ezerszer jobban felhúzom a saját házam mint egy tetves generálos. Akinek édes mindegy hogy néz ki, majd a vakolat eltakarja. Mert minden részetre odafigyelek. S ha nem jó,vagy nem tudok valamit, akkor addig javítom, addig érdeklődöm ,míg jó nem lesz, vagy meg nem tudom.

Tehát hagyjuk már ezt a fa..ságot. Szerinted legtöbb generálos tudja hogy mit csinál? Tudja a nagy büdös ló..szt. A markát tudja tartani igen. De ha garanciát akarsz érvényesíteni, akkor már el sem éred. Csináltam egy tyúk ólat:

Hallod ? TYÚK ÓL.nem ház amibe homoszapienszek laknak, hanem szárnyas állatok. Tehát:

1 méter mély 40 cm széles vasalt alappal.30 cm vastag tömőr téglafal. Amire legtöbb ismerősöm aki csak látta, s valamit konyított is hozzá, azt mondta te hülye vagy mert ez az alap meg a fal, egy családi házat is kiszolgálna, nemhogy egy tyúkólat. Tehát ha tyúkólat meg csinálom így, akkor majd egy házat ahol élünk azt meg hagyom hogy 5 év múlva összedöljön? Tehát maga a felépítése az én dolgom. Itt a szigetelés volt a lényeg.

2022. dec. 16. 14:27
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Van baj!

Annál egy hangyafaxnyit bonyolultabb a szigetelés, mint "hogy milyen vastag fehér eps szigetelést rakjak rá".

Mert hiába teszel rá 15-20-25 cm-t, ha az egyéb szükséges kiegészítőkkel nem vagy vagy nem akarsz tisztába lenni, nem véletlenül írta itt korábban valaki.

Minden függ mindentől. És nem a hőszigetelés a legnagyobb kérdés, hanem a pára. Különös tekintettel a csomópontokra. Koszorú, lábazat, födém, nyíláskiváltások, ablakok beépítzése (minőségről nem is beszélve).

Szerintem vagy troll vagy, vagy pedig végtelenül öntelt ostoba. Nem tudom eldönteni, mert a tyúkólas hasonlatod után elengedtem az egészet.

2022. dec. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Előbb-utóbb el lesz adva az a ház, ha nem te akkor az örököseid által és az új tulaj garantáltan szopni fog vele.
2022. dec. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
79%
Ennyire komplex elvonatkoztatásra (mi lesz 5-10 év múlva) ő nem képes. Pillanatnyilag ott tart, hogy egy ház felépítése annyiból áll, hogy kiásunk hosszúkás gödröket, betont borogatunk belö, aztat mehet rája a tégyla, mög a tetö.
2022. dec. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!