Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanközvetítő tényleg...

Ingatlanközvetítő tényleg gyorsabban eltudja adni a házat?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy én magánszemélyként hirdetem a házamat, több oldalon is meghirdetve. Olyan oldalakat választottam amiket a legtöbben néznek, profi fotókkal, kerítésen kint az eladó tábla telefonszámmal.

Mennyivel lenne nagyobb esély az eladásra ha átadom ingatlanosnak? Naponta kb 3 ingatlanos telefonál, de sajnos vásárlók még nem telefonáltak. Február eleje óta hirdetek még csak.


febr. 13. 07:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem semmivel nem gyorsabb ingatlanossal. Az érdeklődők az ingatlan.com-ot nézik.
febr. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 zulu válasza:
80%
Melyik település?Milyen ház?Hol hirdeted?Mennyiért?
febr. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Annyi hogy több portálon is hirdeti ami neked épp lehet fizetős lenne.

De ettől függetlenül ha magas az ár nincs jó helyen az ingatlan bárki árulhatja nem megy el gyorsan.

febr. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ingatlan.com-on hirdetem én is

Velencei-tó környékén

febr. 13. 09:19
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Ez úgy derülhet ki, hogy bekérsz 3 ingatlanostól értékesítési stratégiát. Írják le, hogy az ingatlanodat milyen eszközökkel értékesítenék. Ezek a teljesség igénye nélkül:

- értékbecslés piaci és hozam alapú módszerrel

- telkes ingatlanod van, ezért a legértékesebb legjobb hasznosításra is tegyen javaslatot (számítsa ki a telek beépítési tartalékát stb.),

- profi, retusált fotók nagy látószögű fényképezőgéppel, ahol legalább 3 falnak és a padló vagy plafonnak látszódnia kell, torzítás nélkül

- kisfilm, slide show

- együttműködés más ingatlanosokkal, ennek pontos módját bemutatva (attól menekülj, ahol csak hirdetés megosztás, áttöltés van, és nem lehet szabályozni épp melyik ingatlanosnál érdeklődik egy potenciális vevő)

- marketinget támogató alaprajz

- home staging stb. stb.

Mutassa meg az épp futó hirdetéseit, ahogy kinéz, a tiéd is hasonló lesz. Mutassa meg, hogy a fenti (és a további 15-20 eszköz közül melyeket ajánlja a te konkrét ingatlanodra.

Sose bízd rá több millás tárgyad értékesítését olyanra, akinek nem ismered a munkamódszereit, képességeit, és akinek nincs végzettsége, amit le tudsz ellenőrizni.

febr. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Utolsó köszönöm ezt a részletes választ!
febr. 13. 09:38
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én tapasztalatom szerint igen. Nyilván nagyban függ attól is, hogy hol, meg attól is, hogy az eladó milyen árat kalkulált. Legutóbbi ingatlaneladás során 4 hónapig hirdettem az ingatlant jófogáson és ingatlan.com-on. Egyetlen érdeklődő sem volt! Átadtam ingatlanosnak és a 2. héten eladta az ingatlant annyival drágábban, mint amennyi az Ő munkadíja, azaz azt az árat amit én kértem érte előtte, azt tisztán meg is kaptam. Szóval, hogy sokan érvelnek ezzel, hogy hát mi, hát mit csinál másképp mint te vagy én, hirdetni ugyanott tudsz te is, én is, mint ő... aztán ennyi! Hát biztos, hogy nem ennyi! A 2 hét alatt 4 érdeklődőnek mutatta meg és abból az egyik meg is vette. Annyit tudok, hogy ami előnyt bírt nyújtani, az a hitelügyintézés a vásárló részére, tehát merem feltételezni sokan vannak úgy vele, hogy keresnek ingatlant X összegért de nem találnak, és azokat meggyőzi, hogy hitel és úgy menni fog, és segít a hitel ügyintézésében. Amire ezen felül költött azok tényleg ahogy előttem is írták az előnyös fotók, a kisfilm, stb. stb. nem volt azonban süket duma a hirdetésben, mert mondtam, hogy ennyiben beleszólnék a munkájába, ha nem tetszik, nem egyezünk meg, én nem akarom azt látni a hirdetésben, hogy meseszép meseház a hegy lábánál az örökpanorámás örökpanoráma és hasonló ostobaságok. Helyette összeszedtük a lényeges dolgokat, mikor épült, milyen falazat, villany milyen állapotban van, milyen fűtés van, stb. stb.

Ingatlanirodákba bejárnak a vásárlók is. Elmondják mennyi zseton van, azt is, hogy kb. mit szeretnének és ha nem találnak nekik semmit sem, akkor felhívják őket akkor, ha találtak valamit és ha esetleg drágábban, mint az Ő elképzelésük, akkor meggyőzik őket a hitelfelvételről.

Nővérem kínál eladásra egy lakást a városban (megyeszékhely) van két gond vele, tetőtéri lakás, garzonlakás. Hiába van felújítva fürdő, a vill.hálózat, hiába van azonnal költözhető állapotban, túl sokat kér. Az ingatlanos sem tudja eladni, már több mint fél éve próbálkozik vele. Szóval szerintem az ingatlanos segíthet az eladásban, de azért ebbe nagyban beleszól az, hogy hol kell eladni és az is, hogy mennyiért.

febr. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 24 órán belül megvolt a vevő, több ajánlat is jött, csak alaprajzot tettünk fel, meg leírást az ingatlan.com-on, ugyanilyen elosztású lakást ugyanazon a környéken ismerős több, mint 1 év után adott el ingatlanossal.
febr. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha így hirdeted, ahogy leírtad, akkor semmivel sem leszel előbbre egy ingatlanossal.
febr. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyedul eladtam 2 het alatt, facebookon es egy aprohirdeteses oldalon hirdetve. Semmi extra csilivili fotók meg egyéb tündérmese.

! Rendesen volt beárazva!!

Másik ingatlant ingatlanossal 3 honapig húzták az idot, vegul csokkentettem az árat 20% csak haladjunk, nagyon sürgetett az idő.

Szoval biztos hogy megfelelő áron adod?

febr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!