Kezdőoldal » Otthon » Kert » A rettenetes áremelkedések...

A rettenetes áremelkedések miatt ültettek valamit a kertbe?

Figyelt kérdés
2022. aug. 18. 09:14
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
70%
Mindig ültettünk. A zöldség télire megy a homokos ládába, a pincébe. Ami többlet, folyamatosan elrakom.
2022. aug. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
70%

Évek óta van veteményeskertünk, akkor is megérte, mikor olcsóbb volt a zöldség-gyümölcs, most pláne.


Mondjuk, az idei évben a veteményesnek is betett az aszály, én az ország keleti részén élek, ahol tényleg hónapok óta nem esik eső, max. pár miliméter havi egy alkalommal, és gyerekek mellett most kevesebbet is tudtam vele foglalkozni, úgyhogy idén nem ömlött belőle a termés úgy, ahogy szokott.


De ez egy ilyen év, egyébként tavasztól ősz végéig általában mindent a kertből szedünk be.

2022. aug. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
62%

Már nem ültetek semmit mert teljesen gazdaságtalan. Rengeteg idő elmegy vele, ráadásul egy vagyon már a permet meg a locsolás is.

Többnyire azt "érné meg" ültetni, ami meg amúgy is olcsó a piacon. Ráadásul a piacon tudok válogatni, viszont itthon az összeset fel kellene használni.

Már csak gyümölcsfáim vannak, de az őszibarackokat már ki is vágtam, mert feleslegesen permeteztem egy csomószor, a levélzete és a termése is botrányos volt.

A kajszi termett idén bőségesen de -szinte- az összes gyümölcsöt szétfúrták a hangyák és a darazsak.

A szilvánál meg azért "üt meg a guta", mert pl. tegnap a piacon mindössze 290 Ft-ért kínálták, de a tojás nagyságú hibátlannak is csupán 390-490 Ft volt kilója.

Azt gondolom, hogy jövőre marad pár gyümölcsfa meg a gyep amit kéthetente lenyírok majd.

(Ha ki nem ég.)

2022. aug. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
86%

Nem. Nálunk konkrétan már a fák is száradnak kifele. Hónapok óta nem esett csapadék. Nem tudnék ehető zöldséget fakasztani...

Amúgy is a zöldségek ára a legkisebb bajom kb.

2022. aug. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
94%
Folytonérő eper van cserépben, ennyi. Nem a gazdasági helyzet miatt, csak szeretünk egész évben epret enni és mocsokigénytelen növény.
2022. aug. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
83%

Nem.

Részben már nem éri meg, mert folyamatosan permetezni, öntözni kell/ene, ha van kút, az is árammal működik. Másrészt dolgozni járunk és a minimális szabadidőnkben nem csoffadt répákat egyelünk meg kapálunk 45 fokban.

2022. aug. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
97%
Gyümölcs fák és bokrok vannak. Rideg tartásában, vagy úgy is mondhatnánk bio gazdálkodásban. Permetszert, de még metsző ollót sem nagyon látták az elmúlt 20 évben. Köszönik, jól vannak, évi sok ezer Forintnyi termést adnak, csak birjam leszedni.
2022. aug. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
79%

Én csak füvet termesztek, mert egy lusta dög vagyok. Hamarabb megnézek egy sorozatból egy részt, minthogy gazoljam a veteményest.

De, a füvem szép :), locsolom, hetente nyírom, évente műtrágyázom. Ez heti max 1 óra az életemből. Ennél többet nem akarok ezzel foglalkozni.

2022. aug. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
82%
Nem.
2022. aug. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
82%
Nem, mert még most is olcsóak az élelmiszerek, nem éri meg. I. osztályú 1 kg paradicsom nagybani ára 400 ft. Ha otthon akarod termeszteni akkor 700 ft a palánta, minden nap locsolhatod, kapálhatod 3-4 hónapig, meg sokszor permetezni kell. Már az anyagköltséget sem termeli ki, főleg a munkadíjat mert sok idő elmegy vele.
2022. aug. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!