Kezdőoldal » Otthon » Kert » A rettenetes áremelkedések...

A rettenetes áremelkedések miatt ültettek valamit a kertbe?

Figyelt kérdés
2022. aug. 18. 09:14
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
62%

"Ha otthon akarod termeszteni akkor 700 ft a palánta, minden nap locsolhatod, kapálhatod 3-4 hónapig, meg sokszor permetezni kell"


????????


200 Ft-ért vettem májusban a palántákat. Egyáltalán nem kell naponta kapálni, még hetente sem, és a paradicsom nem szereti a napi locosolás, max. ilyen 37 fokokban, amúgy heti 2-szeri alapos locsolást igényel. Permetezni sosem permeteztem még a kertemben, nemhogy a paradicsomot, de mást sem.


De annyira bírom, hogy minden ilyen kérdés alatt csam azok szerint nem éri meg, akik nem is csinálják :D

2022. aug. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
76%

#11

Nagyszüleim kb 50 éve csinálják, de lassan ők is feladják mert nem éri meg.

2022. aug. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
45%

12-es, olyan módszerrel, ahogy a nagyszüleink csinálták, az állandó talajásással, kapálással, növények szabadon hagyásával talán tényleg nem éri meg, nem tudom.


De ma már a legtöbben permakuktúrásan művelik a veteményest, ami kb. feleannyi időt, de kétszer annyi termést jelent. Csak ugye az idősek erre nem nyitottak.

2022. aug. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
81%

#13

Ja, nem is tudtam hogy ismered a nagyszüleimet és ilyen alaposan ismered a kertjüket és a módszereiket. 🤡

2022. aug. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
29%

14-es, nyilván általánosságban beszéltem.


De most erre mit mondjak, nem tudom, nekik miért nem éri meg, ha nekünk igen.

2022. aug. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
73%
nem mert idén kiszáradt a 40m kutam , a következő év még az ideinél is borzasztóbb lesz
2022. aug. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Kicsi a kert, nem alkalmas komolyabban gazdálkodásra sajnos. Van pár gyümölcsfám, pár tő paradicsomot, paprikát minden évben rakok. De ez nálam inkább hobbi, nem a spórolás miatt teszem.
2022. aug. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
90%
5ös, nekünk nagyon meggyűlt az eperrel a bajunk, tudnál ebben segíteni? Fajta, tanács bármi jöhet. Köszönöm a segítséget.
2022. aug. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
82%

Régen ültettünk, de bazi nagy lutri volt már akkor is. Elég ha valami betegség megtámadja fákat, már ki is ment az összes. Vagy elég egy mostanihoz hasonló aszályos időszak, és szintén kimegy minden.


Plusz rohadt sok idő. Minden hétvégénk a kertről szólt. Most már felnőttként lakásban élek, ha kertes házam lenne ott is maximum fű nőne.

2022. aug. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 mindentudó99 ***** válasza:
88%
Gyümölcsfák és szőlő van. Lesz 500 bor 500 per literért eladom. Az 250 ezer forint. 200 ezer haszon van. Gyümölcsből pàlesz lesz. Eladom szintèn jó haszon. Ez mellett paprika es bab van. Saját nevelésű palántával. Megéri kertet művelni
2022. aug. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!