Kezdőoldal » Otthon » Kert » Érdemes még manapság csereszny...

Érdemes még manapság cseresznyefát ültetni?

Figyelt kérdés

Szeretnék ültetni cseresznyefát, de annyi betegség van már, hogy félek, idő előtt elhalna az egész fa.

Egyébként Hedelfingeni óriásra gondoltam.


2023. aug. 8. 09:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes ültetni csak vigyázni kell rá és jó ha nem sokkal utána ültetsz a közelébe egy csemetét is.

Sajnos nekünk tavaly a harmadik cseresznyefánkat kellett kivágni 15 év alatt, pedig ennek fantasztikus finom termése volt - az a pár darab ami megmaradt, mert beteg lett, pedig most kezdett volna teremni végre rendesen. De a párom okulva a korábbiakból már időben ültetett mellé egy másikat és jövőre már az is teremni fog. Idén még csak 1-2 szem volt rajta, de az is jó.

2023. aug. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%
Ültess vad alapot, és csak később oltsd rá azt amilyet szeretnél, sokkal ellenállóbb lesz, mint a végletekig nemesített kényes vackok.
2023. aug. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
#2 Azok is oltással készülnek amiket csemeteként veszünk meg.
2023. aug. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálam 4 db. van a kertben amiket kertészetből vásároltam és már szép nagyok.

Viszont csupán az egyiken volt vagy 10 szem.

A jövő évet még megvárom és ha ismét ez lesz az eredmény, akkor tüzelő lesz belőlük. A permetszerek meg a tápok árából meg inkább valami jó borokat veszek.

2023. aug. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
#4 Ki fogsz nevetni, de én megcsináltam, hogy figyelmeztettem a fánkat, szóban, hangosan, hogy ha jövőre sem hajlandó teremni akkor ki lesz vágva. Bejött, volt termése! :)
2023. aug. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

5.

Nem nevetlek ki, mert ezt én is elmondtam nekik. :)

Remélem, hogy jövőre bejön, mert az a pár szem "korai piros" nagyon izletes volt.

2023. aug. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
#3 tudom, de ha egy 50-60 éves vad fa alól szedsz ki hajtást és azt oltod be magadnak, az valamivel biztosabb megoldás, mint kereskedésből megvenni az akármit.
2023. aug. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
#7 Igen. HA találsz ilyen megfelelő vad alapot és HA van hozzá amit bele olthatsz és HA mindezt jól meg is tudod csinálni.
2023. aug. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

...és HA mindez megvan, akkor jönnek a kártevők pl. a cseresznyelégy, a poloskák, a szép nagy kukacok, a madarak stb...

Ha mégis marad, azt meg leveri a jégeső.

:)

2023. aug. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#9 Így van.

De van amikor jól sül el.

A legfinomabb almát az a fánk adja amit pont pondrók rágtak el tőben és egy vihar még csemeteként eltörte az ágai alatt. Egy kis bot állt csak ki a földből. Azért nem szedtük csak ki mert már mindegy volt, gondoltuk majd tavasszal lesz helyette másik, elég akkor.

Aztán kinőttek az ágai és most lassan 12 éve terem gyönyörű almákat. Csak sajnos a rovarok is szeretik és sok a kukacos benne. :)

De egy kertben mindig örülni kell ha valami terem, ahogy írtad is, mindig van valami ami gondot okoz.

2023. aug. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!