Kezdőoldal » Otthon » Kert » Veteményeztetek már idén? (2024)

Veteményeztetek már idén? (2024)

Figyelt kérdés
A palántákat veszitek vagy ti nevelitek?

márc. 15. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Veszem általában,tököt,cukkinit fater szokott palántázni azt kapok.
márc. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nevelni szoktam. Kb. vasárnap fogok neki. (Nincs olyan helyem, ahol korábban is tudnám.) Már csak paradicsomot meg paprikát csinálok. Lakásban, meleg helyen napok alatt kikelnek, aztán mennek a hűvösebb helyre.

Régebben 400 körüli palántát neveltem, azért szoktam rá, hogy nem költök rá, még ha így pár héttel később is fognak teremni.

márc. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze. A hagymát, répát, spenótot, borsót mindig elvetem február végén, március elején, már ki is keltek. A madársaláta, jégsaláta, rukkola is. Földbe került nemrég a petrezselyem, kapor, gyöngyhagyma is. Jövöhéten megy a földbe a lilakáposzta.


Palántát már nem nevelek, próbáltam, de csak egy déli ablakpárkányom van, a többiben kevés a fény, megnyúlnak, így veszem a paprikát, paradicsomot, zellert. A tökféléket helyben vetem majd.


Csak édesburgonya palántát nevelek, mert az nem igényel annyi fényt.


Ja, most jut eszembe, pár krumplit elültettem már.

márc. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ráér még. Tavaly pl május végén ültettem el az uborkát, cukkinit, hagymát, tököt. Borsót június elején. Palántázni csak 1x próbáltam. Tavaly inkább vettünk, idén is ez a terv. Persze, ha egyáltalán nekiállunk. Tököt, cukkinit nem palántázok, magról kelnek. Eddig nem volt vele semmi probléma.
márc. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Palántákat nevelek, van sok napos helyem, meg lámpám is.


Sokféle paradicsom, paprika, dinnyék, saláták, karfiol, virágok. De mindent csak apránként, nem egyszerre.

márc. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!