Kezdőoldal » Otthon » Kert » Veteményes tetejére kiszórható...

Veteményes tetejére kiszórható a lenyírt fű? Ha ültetés lesz bele, akkor utána le kell szedni és újra a tetejére szórni?

Figyelt kérdés
Hétvégén férjem lenyírta a füvet, összegyűjtöttük. Idén szeretnék mulcsolni a levágott fűvel. A veteményes nagy részében még nincs ültetve. Arra a területre érdemes kiszórni a talaj felszínére vagy majd csak akkor, ha már kikel benne a növény?

márc. 25. 11:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
84%
Még annyit hozzáfűznék a témához, amit egy kertésztől hallottam, hogy ő a veteményeskertjében csak május környékén kezdi fűnyesedékkel mulcsozni a talajt, addig nem, mert a mulcs gátolja a hideg föld átmelegedését.
márc. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Tavalyelőtt mulcsoztam a fűvel, nem volt csiga. Tavaly viszont annyi volt, hogy mindent lerágtak, mielőtt észrevettem volna, hogy egyeltalán kikelt. 3x vetettem zöldbabot alig lett valami. Este locsolás után vettem észre -zseblámpafénynél- hogy 1-2 cm-es, apró meztelen csigával lett tele az ágyás.

Esténként az apró csigákól fél tejfölös vödörnyit szedtem össze egy ágyásról. Mit lehet tenni ellenük?

márc. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem több csiga lesz a mulcstól, hanem az udvar összes többi részéből odaköltöznek, mert találnak maguknak védett helyet. Egy tiszta, kapált földön problémásabb a lakáshelyzetük, nem fognak ott aludni a vacsorájuk alatt.

A metaldehid-tartalmú csigaölő granulátumok, azt hiszem, tavaly óta II. kategóriásak, tehát zöldkönyv kell hozzájuk. Vagyis vagy kell keresni egy zöldkönyves ismerőst, vagy egy boltot, ahol ráírják valakinek a nevére. Nekem Romániából van, ott még mindig szabadforgalmú. És olcsó... Mikor először használja valaki, az álla leesik, mert minimum 10x annyi csigát lát a föld tetején elpusztulva, mint amire számított.

márc. 26. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Futókacsa:D
márc. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!