Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan takarjam el a csúnya...

Hogyan takarjam el a csúnya falhibákat?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz állapotó a tapétám.Tele van lyukakkal, szakadásokkal.A szüleim nem szeretnék kitapétázni, vagy lefesteni, mert (nem is tudom,hogy) de kisebb koromban én tettem tönkre.Így egyedül kell megoldanom a dolgot.Tudnátok valami olyan "faldíszt", vagy valami olyan dolgot, ami eltakarja, és egyedül is megtudom csinálni?(és olcsó :D)Csak a tapéta szakadt, magában a falban nincs kár. A posztereket nem nagyon szeretem, de mindenfle egyedi dlogra vevő vagyok. :)
2013. jan. 6. 18:44
 1/9 anonim válasza:
Ha,van megmaradt tapéta,és azon van valami minta(virág,csillag stb.) akkor kivágod ezt a mintát és oda ragasztod,ahol van a lyuk ;) De,ha más tapéta van,mint a falon az sem baj,sőt... Jobb is,mert így legalább észre lehet majd venni a mintákat a falon.. Remélem tudtam segíteni ^^ :)
2013. jan. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
tegyel fel fotokat, kepeket, vagy egy viragot a falra. esetleg egy akasztot a ruhaknak(attol fugg ez milyen szobaban van
2013. jan. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? A legolcsóbb,legszebb és a tapétázásnál sokkal egyszerűbb megoldás a kifestés lenne.Mehet a tapétára! Veszel szivacsos festőhengert festéklehúzó tálcával,(ez max.1500Ft)diszperzitet és ha színeset szeretnél, akkor színezőpasztát.Aztán mint az óvodában, összekevered a festéket,belemártod a hengert és rákened a falra.Rém egyszerű!!És ha nem akarsz egyszínű falat, akkor graffitizd tele.De lehet, hogy a szobának csak az egyik falát fested ki.Olyan színnel, ami megy a tapétához.

De ha ez nem megy, akkor minden lyukra,szakadásra ragassz egy öntapadós papírból kivágott pl. dugót, madarat,virágot, ami illik a tapéta mintájához. Vagy bolondosra véve a dolgot, csinálj(fess, rajzolj,ragassz egérlyukat minden szakadáshoz,(egyiken-másikon még az egér is kikandikálhat) aztán jól látható helyre a lyuk alá egy nagy macskát.

Bocs, de elszállt a fantáziám.

2013. jan. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

a faltetoválások mostanában elég divatosak, azzal is próbálkozhatsz. :)

[link]

2013. jan. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
19:17 és az a bigyó színnel együtt mennyibe kerülne kb.? mennyi ideig tart megcsinálni? Ilyen fűrészporos tapétám van arra is megy? ahol felszakadt nem fog toábbszakadni festékkel együtt? 14éves vagyok
2013. jan. 6. 22:38
 6/9 anonim ***** válasza:
A diszperzitet és a szinezőpasztát ott kérdezd meg, ahol venni fogod, mert minden üzlet más árat használ.Én úgy saccolom, hogy egy tízesből meg van minden.Azért mennyiségtől is függ, vagyis mekkora felületet kell kifestened.A fűrészporos tapéta jó alap a festékhez, csak ne áztasd el.Ezért jó a festőhenger, mert az nem locsolja a festéket.Ott ahol lóg a tapéta, azt természetesen vissza kell ragasztani, de a tapétaragasztó sem horribilis összeg, ugyanott meg tudod venni, ahol a festéket.És ott tudnak mindenben segíteni is,kérdésre válaszolni.Sok sikert, csak bátran!Egy kínai mondás szerint: Minden ezer mérföldes út az első lépéssel kezdődik!
2013. jan. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Falmatricákkal! Nagyon szépeket lehet venni! :)

[link]

[link]

2013. jan. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

azért büntetnek azzal, hogy ilyen szobában kell élned, mert ovis korodban tönkre tetted a tapétát? anyukámék számára teljesen alap volt, hogy ovis gyerek mellé (mellém) nem raktak fel tapétát, hanem festettek...

na mindegy ha ezzel tudsz csak gazdálkodni, akkor szerintem is fess. a festőhenger+rács tényleg kb 1500 forint, festéket is találsz pár ezer forintért. igazából az egész megvan 5ezer forintból.

mondjuk mivel eléggé ramaty a tapétád, én előtte levakarnám...de ez már rajtad múlik, hogy szépet szeretnél vagy csak tessék-lássék módszerrel valamit csinálni.

2013. jan. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

na jó ha nagyobbacska a szoba és színes falat szeretnél akkor 10ezer lesz úgy kb. én olyan tipikus ultrapici gyerekszobával számoltam (ami a legtöbb gyereknek van).

5ezerből kis szobát is lehet színesre festeni, de nagyot jó esetben fehérre ki lehet belőle hozni.

2013. jan. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!