Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Adnátok ötleteket? Gyerekszobá...

Adnátok ötleteket? Gyerekszobát szeretnék kidekorálni mindenféle mesefigurával. De nem tudom hogy legyen, mert ha egyszer megfestem, akkor nem akarom eltakarni bútorokkal.

Figyelt kérdés
Hogy rakok akkor fel polcokat például? Ti hogy csinálnátok? Arra gondoltam, hogy egy vagy több képet festek fel, szóval nemcsak 1-1 szereplőt. Mondjuk réttel, felhőkkel, de így hová tegyek polcokat?
2010. febr. 16. 09:48
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

19:01 Jaj, de gyönyörűek :))

Gratulálok, nagyon ügyes vagy!!

2010. febr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
És ha menyezetet festenéd be?Felhő,napocska? A fennmaradó üres falrészeket meg talán össze tudnád hozni ezzel.
2010. febr. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Tényleg szép az a micimackós szoba. :)

Igazából egyedül a plafont nem szeretném kidekorálni. Kékre kifestenénk, és max.ilyen sötétben világítós csillagokat tennék fel. Nem tudom mit tegyek, mert ha például valami tengeri állatokról festünk fel képet, akkor milyen az, hogy a "vízben ott egy polc". Szóval hülyén nézne ki.

2010. febr. 17. 13:34
 14/24 anonim ***** válasza:

Szia! Én csináltam a micimackós szobát.

A plafont én sem festettem mintásra, mert az már túl nehéz hatást keltett volna. Csak a lámpa felhő alakú IKEA Smila Moln.

Milyen magasak a bútorok? Mert ha kb 1-1,2 méter magasak, akkor nyugodtan készítheted úgy, hogy a bútorok felett indul igazán a minta.


Egyébként kisfiúnak, vagy kislánynak lenne?


A tenger témában én úgy oldanám meg, hogy hullámokat festenék vízkék színnel, felette pedig nagyon világos kékkel festenék, és arra vinném fel szivaccsal a fehér festéket felhőnek. A felhők elé raknék polcot, lehetőleg fehéret, és akkor a plüssök pl a "felhőn ülnének".

Az állatokat nyugodtan oldd meg falmatricával, mert ha átrendezed a szobát, fogod az állatkákat, lehúzod és áthelyezed máshova. Arra kell csak figyelni, hogy a fal ne legyen poros, különben nem ragad oda rendesen. A Möbelix-ben egyébként nagyon olcsó a tengeri témás falmatrica.

2010. febr. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
A falmatrica relatíve olcsó és egyszerű megoldás, itt van néhány példa: [link]
2010. febr. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Ez a felhőn ülő plüssök című megoldás nem is rossz ötlet! Most már olyan ötletünk támadt ezzel kapcsolatban, hogy az egyik falra felfestünk egy képet az Erdei tanoda meséről. Mármint egy erdőben lévő kisiskoláról, ahol a padokban mindenféle Disney meseszereplők ülnek. Mondjuk Dumbo, Micimackó, Bagira meg ilyesmi. Ez különbözne a valódi mesétől, hogy nem azok az állatok lennének lefestve. Aztán a képen ott lenne a tanár is, aki épp diát vetít a gyerekeknek, ez pedig a szembelévő falon jelenne meg. Oda egy teljesen más témájú kép kerülve, és a szélét úgy rajzolnánk meg mint valóban egy diának.

Egyébként kisfiúnak lesz. Így talán a bútorok is elférnek ezalatt. Tavasszal kezdenénk, na lehet addig ez ezerszer megváltozik:))

A bútorok mind már méretűek, de nagyjából alacsonyak. Egy van ami magasabb. Te, mint aki már festettél, ez milyen ötlet?

Az utolsó link nem jön be!

2010. febr. 21. 14:54
 17/24 anonim válasza:
100%
Talán túl hosszú volt a link? [link]
2010. febr. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most jó. Hát bevallom a matricák nem tetszenek annyira, viszont ez az oldal rengeteg ötletet adott arra, hogy milyen legyen az ágya. Azt is most akarjuk csináltatni. Szóval hasznos volt, köszönöm!!:))
2010. febr. 22. 08:27
 19/24 anonim ***** válasza:

Szia! Még mindig a Micimackó szoba készítője vagyok :)

Szerintem jó ötlet. Tény elég sok meló lesz vele, főleg, ha Ti is 2-es ecsettel álltok neki, mint én a napocskának.

A "filmes" ötelthez még annyit, hogy akár úgy is készítheted, hogy az megy körbe a bútorok felett és abban van egy-egy mesefigurás történet. Ezt pl tapétaragasztóval felrakott képekkel is meg tudod oldani.


De. Pl ha kisfiúnak lesz és mondjuk szereti a vonatokat, akkor a villanykapcsoló felett kialakítanátok egy hullámot, alatta zöldre lehet festeni a falat felette kékre, a "bordűr" egy festett sín lenne, és egy nagyon hosszú vonatot festenél amiben benne ülnének macik. Lehet ezt térben is, pici faládikókat felfúrni a vagonok helyére és abba ültetni a plüssöket, illetve ceruzákat beleállítani...stb.


Színek: érdemes a fő színeket készrekeverten venni, a többihez pedig színező pasztát használni.

2010. febr. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
Vegyel oriasi meretu rajzlapokat A0, A1, es arra fess! Ketoldalu ragasztoval vagy gyurma szeru ragasztoval a falat se rongalod.
2010. febr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!