Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan lehetne extrém módon...

Hogyan lehetne extrém módon minden spórolni? Tippeket varok cserébe en is adok amiket használok

Figyelt kérdés
2016. dec. 11. 01:34
 71/109 anonim ***** válasza:
85%
Saját magadtól is sajnálsz minden alapvető dolgot.Tamponra sajnálod a pénzt,lepedőket dugdosol a bugyidba és azt forgatod???Normális vagy?
2016. dec. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/109 anonim ***** válasza:
64%

Nem, nem normális, az már kiderült.

De komolyan elmegyek fodrásznak ha aztal havi 7-800 ezer ft. között lehet keresni.

2016. dec. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/109 anonim ***** válasza:
20%
#azzal
2016. dec. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/109 A kérdező kommentje:
Nem fodrászként keresek ennyit jó is lenne ebben már benne vannak a lakás kiadások.Ne hogy azt hidd hogy annyira könnyű a fodrász meló úgy fáj a nyakam derekam kezem nap végére ezért is járok fürdőbe. Az a baj nem a kérdésre valaszoltok
2016. dec. 17. 15:18
 75/109 A kérdező kommentje:
Normális vagyok igen. Havi szinten 2 ezret mgsporolokezzel.minek vegyek ha itthon is tudok csinálni! ?
2016. dec. 17. 15:20
 76/109 anonim ***** válasza:
77%
És a vendégeid nem fordulnak le a székről mikor menstruálsz?
2016. dec. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/109 anonim válasza:
59%
En gyujtenem a vizeletem uvegekbe, es napkozben azt innam, majd ugyesen visszatoltenem ismet az uvegbe. Papirbol siman tudsz hajtogatni erre a celra valo pisi tolcsert. Amugy meg kamu az egesz. Egy pattanasos hulyegyerek csajnak kiadva magat tett fel hulye kerdest. Sokan meg felhuzzatok magatokat rajta, o meg jot nevet. En helyedben felkopnek es ala allnek, ezzel kicsit tudsz hajat mosni ha ugyes vagy.
2016. dec. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/109 Fusera válasza:
49%

- Részemről a LED-es fényforrásokat támogatom, az jó hatásfokú, ha szereted a fényt. Valaki nem kapcsolja fel a villanyt vacsora közben, vagy fél sötétben olvas, vagy sötét a lakása és még a függönyt is behúzza nappalra. Télen minden fényt beengedek, amit lehet, a négyzetméterenkénti majdnem 1 kW hő jelentősen melegíti a falakat.

- A benzinkutaknál is van kéztörlő papír, azt is fel lehet használni wc papírnak.


Ha abból indulok ki, minden víz használat pocséklás (mármint otthon), akkor az uszoda bérlet jó megoldás. Ugyanígy egyesek még otthon fürdenek, mielőtt szállodába vonulnak, én fordítva csinálom: a szállodában mosok hajat, és mielőtt még elhagyom, többnyire akkor is. Minden ember más, én sokallom a kétszeri napi fürdést, sőt amilyen jó dezodorok vannak, még a napi egyszeri is sok, mert az ember nem bírja magáról este lemosni. Hozzá teszem, altestet viszont minden este mosok, a bidének hála, nagyon jó módszer a spórolásra. További módszer a rezsicsökkentésre, ha az ember nem egyedül él, hanem valakivel - társsal, házastárssal, albérlővel, mert a rezsi így optimális esetben feleződik (fűtés, villany). Saját kútból külvárosban, faluhelyen lehet vezetékes víz használatot csökkenteni, a wc-be vezetett nem ivóvíz használatával is, vagy fürdésre. Gyerek koromban nem volt fürdőszobám és igen, anya munkahelyén gyakran fürödtem, ennek ellenére élvezem a fürdőszoba zuhanyt, mert most már megtehetem otthon is. Már az esővíz gyűjtés is eszembe jutott, hisz a kertes házakban locsolni is kell, ha nincs kút. Mentális szemszögből közelítve azonban úgy gondolom, hogy a tékozlásról ugyan át kellene szokni a spórolós életvitelre megfelelő figyelemmel és a lehetőségek kihasználásával, de az. un. pszichiátriai eset (magyaroknál: hepp, mánia, angoloknál: vesszőparipa) ott kezdődik, ha az ember az értelmes alkotóidejét arra pazarolja, hogy hosszú ideig gondolkodik már kis-stílű piti dolgokon akkor is, ha anyagilag nincs ráutalva.

2016. dec. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/109 A kérdező kommentje:

Ez a benzinkutas papír jó ötlet köszi. Onnan hozom egyébként időnként a nejlon kesztyűket a munkahelyemre festeni meg itthon takaritani tökéletes és ingyen van.

Nassolnivalökon most így spórolok: chio chips nagyon drága. Meg ezek a chio golyók a lidlben van 79 és 99 ftért is és nagyon finom ugyanakkora,

Bejglit egy nénitől vettem a nyugatinál 100 ftért

Ingyen csomagolót úgy szereztem hogy kártyával fizettem és adtak hozzá ajándékba. De kb így vásároltam a tescoba 5 zsemlét, odavittem a blokkot és kiválasztottam a mashol 500-600 ba kerülő csomagolót.

Szaloncukrot is tescoban vettem 1999 ért a milkát ami máshol drágább

Grandimentot 1099 ért vettem le volt értékelve 1899ről

Ugye ezek minőségiek és jó árban vettem. Mindig keresem az akciókat.

Gyereknek vettem egy hatalmas plüsst 6300 ftért 80 cm. Ez máshol 10 e fölött van,

Húsokat nap végén este veszek leakciózzák.

Ugyanígy péksütiket féláron a lidlben.

Ma egész nap vásárolgattam és rengeteget sporoltam vele.

2016. dec. 18. 21:18
 80/109 A kérdező kommentje:

Mindig ügy fizetek kártyával vagy kpvel ahogy jobban járok. Pl, 333 azt kártyával mert 2 ftom megmarad, ha 366 azt kpvel mert egy ftot spórolok és ez éves ktgbetésemben ha hiszitek ha nem kiszámoltam 3798 ft volt!!! Ezért már megéri. Sosem adok sehol borravalót ill. Kerülöm is az ilyen helyeket amik borravalósak. Costa cafe ezert jo.

Mindenféle pontgyűjtőm van van amiból több is pl costabol így mindig féláron van a kávém.

Cukrot is onnan hozom haza.

Ha kóstoltatások vannak mint mostanában sokfele arra mindig megyek jól beeszem beiszom többször is sorba állok. Ma pl csak kóstoltatásokból ettem es nem vagyok éhes annyi fele kóstoltam.

Ingyen kv is van minden plázában a nespressoban.

A vendégeimnek sokszor mondom kamubol hogy jajj nem tudok visszaadni nincs kisebb aztan otthagyjak a pénzt. Persze van aki alapbol ad borravalot de a fiatalok ritkábban.

2016. dec. 18. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!