Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért gondolja a legtöbb...

Miért gondolja a legtöbb ember, hogy az Anarchia rossz?

Figyelt kérdés
Az anarchia nem egy rossz dolog, és én nem is úgy képzelem hogy egyszercsak jön vki, fellázad és anarchia lessz! DEHOGYIS! Szerintem ez egy olyan folyamat lessz mint a demokrácia megjelenése! Ha az emberek elérnek egy bizonyos értelmi szintet és egy bizonyos technológiai fejlettséget, akkor ebből adódóan meglesznek az alapvető szükségleteik (víz, élelem, biztonság, bármiféle tudás közvetlen elérése - ami naggyából már most is lehetséges a Wikipédia és egyébb enciklopédiák segítségével -betegségek megelőzése stb.) és nincs szükségük az állam által nyújtott javakra (nyugdíj, segélyek, közoktatás stb.) akkor szerintem folyamatosan kezdene megszünni minden jellegü hatalom. Persze nem egyről a kettőre! Hisz régen is volt császárság, királyság majd demokrácia! Na, de mik a vélemények?
2011. aug. 20. 20:14
1 2 3 4 5 6
 11/58 A kérdező kommentje:
És az anarchia nem a közösségek létét, csapatmunkát, eggyüttműködést és az irányítást ellenzi hanem a hatalmak meglétét! Amit gondolom azért értenek félre mert ők egy közösség!
2011. aug. 20. 20:45
 12/58 anonim ***** válasza:
78%
és szerinted a 10millio magyar majd mind ugy fog élni ahogy ezt elképzeled?
2011. aug. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
76%

"ha egy...."


Marx, Engels és Lenin is így kezdte. :)


Amúgy eleve ott kezdődik, hogy ki építi a házad , kikészíti a védelmi rendszert (ami kissé nevetséges ebben a happy világnézetben). Ez mind irányítást feltételez ahogy írtam.

Néha észre se vesszük, de mindenütt ott van az irányított csapatmunka produktumai, nem tudod elkerülni.

Nagyjából ez csak egy szélsőséges hajléktalannak sikerül vagy egy remetének. Te olyan életre vágysz?

2011. aug. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
20%

akkor nem is kellenének városok megyék utcák települések mindenki ezermester lenne mindenhez értene

ez egy számomra elképzelhetetlen és szörnyű dolog lenne

2011. aug. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 A kérdező kommentje:
20:43 te aközbe írtál mint én és nagyon félreértettél! Nem azt mondtam hogy kapálni fognak hanem hogy robotok csinálják az egészet! Vhogy úgy képzelem mint a marihuána termesztést! Házon belül, mesterséges fénnyel!!!
2011. aug. 20. 20:53
 16/58 anonim ***** válasza:
45%

"...És az anarchia nem a közösségek létét, csapatmunkát, eggyüttműködést és az irányítást ellenzi hanem a hatalmak meglétét!..."


Na ezt te se gondolhatod komolyan, hogy van hatékony csapatmunka és együtt működés (a baráti hátba veregetés nem az) irányítás nélkül.

2011. aug. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
76%
Ja igen és anarchiában a beteg, magatehetetlen és idős embereket ki látja el központi irányítás nélkül?
2011. aug. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
88%

1. Mert az embereknek a káoszra asszociálnak róla.

2. Mert gyakran olyan kontextusban tálalják ezt amit te is leírtál, hogy az olvasó első reakciója a facepalm, még akkor is, ha egyébként igazak a leírt dolgok, mint például e kérdés kifejtésében leírtak is. De a szövegkörnyezet...

2011. aug. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
44%

és ki fogja kifejleszteni a robotokat? milyen pénzből? majd összedobjuk? vagy addig még ezek meglesznek szükség vana politikusokra?

ha ennyire tetszik neked a anarchia, akkor építesz egy házat veszel állatokat növényeket fogod a családod és kiköltözöl egy erdőbe elélhetsz ott

2011. aug. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 A kérdező kommentje:
Irányítás lehet te értetlen, csak hatalom nem!!! És a kettő nem egyenlő! Ha azt mondja anyád : hozz légyszives tejet és kenyeret a boltból, akkor ő neki így nincs hatalma feletted, mert nem tart pisztolyt a fejedgez hogy ha nemhozol akkor lelő!!!
2011. aug. 20. 20:58
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!