Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért gondolja a legtöbb...

Miért gondolja a legtöbb ember, hogy az Anarchia rossz?

Figyelt kérdés
Az anarchia nem egy rossz dolog, és én nem is úgy képzelem hogy egyszercsak jön vki, fellázad és anarchia lessz! DEHOGYIS! Szerintem ez egy olyan folyamat lessz mint a demokrácia megjelenése! Ha az emberek elérnek egy bizonyos értelmi szintet és egy bizonyos technológiai fejlettséget, akkor ebből adódóan meglesznek az alapvető szükségleteik (víz, élelem, biztonság, bármiféle tudás közvetlen elérése - ami naggyából már most is lehetséges a Wikipédia és egyébb enciklopédiák segítségével -betegségek megelőzése stb.) és nincs szükségük az állam által nyújtott javakra (nyugdíj, segélyek, közoktatás stb.) akkor szerintem folyamatosan kezdene megszünni minden jellegü hatalom. Persze nem egyről a kettőre! Hisz régen is volt császárság, királyság majd demokrácia! Na, de mik a vélemények?
2011. aug. 20. 20:14
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
0%
szerinted ha olyan megvalósítható az anarchia és olyan tökéletes, akkor mióta világ a világ miért nem az anrchia van volt?
2011. aug. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
90%

"Irányítás lehet te értetlen, csak hatalom nem!!! És a kettő nem egyenlő! Ha azt mondja anyád : hozz légyszives tejet és kenyeret a boltból, akkor ő neki így nincs hatalma feletted, mert nem tart pisztolyt a fejedgez hogy ha nemhozol akkor lelő!!!"


akkor majd aztmondja neked az irányítás, hogy légyszives fizess adót, vagy mondjuk ne rabolt ki ha szabad kérni a bankot akkor majd teljesíted?

2011. aug. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
100%

"Ha azt mondja anyád : hozz légyszives tejet és kenyeret a boltból, akkor ő neki így nincs hatalma feletted"


Dehogy nincs, csak ezt nem hatalomnak, hanem befolyásnak hívják.


A hatalom nélküli irányítás az az, amikor megkérdezed egy járókelőtől, hogy merre van az Osztyapenkó, mire ő megmondja. Irányít, de hatalom nélkül.


Csak akkor lehetne minden irányítás hatalomnélküli, ha az emberek közt nem lennének érdekkonfliktusok.

2011. aug. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 A kérdező kommentje:
ja én ezt évtizedek múlva látom megvalósíthatónak! nem most!!!
2011. aug. 20. 21:03
 25/58 anonim ***** válasza:
77%

Amúgy olyan szempontból érdekes az elméleted, hogy a jóléti anarchiát feltételezi, hogy valaki termeli a javakat zokszó és feltétel nélkül, már pedig a rabszolgaság nem fér össze az eszmével.

Ezt Te kiváltottad a robotokkal.


Elméletnek szép, de max ez kicsiben működne csak nagyban nem és feltételezné, hogy mindenki betartja a szabályokat, de ha valaki nem és ambiciózus lesz, akkor baj van.

Eleve ott kezdődik, hogy emberek között nincs egyenlőség, már eleve, tudásban és képességekben.

Ha egyenlőségre kényszerítjük az embert akkor könnyen a kommunizmusban kötünk ki, ahol értelmiségit a gyári munkás szintjére kényszerítik (és lám itt a felső beavatkozás), ha nem tesszük ezt meg akkor az anarchista társadalomban ahol egyesek többek mint mások könnyen a több előnybe, ami végül hatalomba csap át.

2011. aug. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
83%

"...Irányítás lehet te értetlen, csak hatalom nem..."

Te vagy az értetlen.

irányítás = hatalom


Ha ezt nem látod be akkor te nagyon fiatal és tudatlan vagy még és kell még egy kis tanulás.

2011. aug. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 A kérdező kommentje:
Én azt tartom hatalomnak ami kötelez vmire, amit ha nem teszel meg, akkor azt erőszakkal próbálja végrehajtatni, bármi áron!
2011. aug. 20. 21:26
 28/58 anonim ***** válasza:
72%

Jó akkor én lusta vagyok, nem akarok dolgozni, de persze javak kellenek akkor elrabolom.

Megtehetem, mert nincs hatalom ami kötelez engem.

2011. aug. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
100%

"...Csak akkor lehetne minden irányítás hatalomnélküli, ha az emberek közt nem lennének érdekkonfliktusok...."


Itt tényleg az baj, hogy egy olyan mentalitásról beszélünk össztársadalmi szinten, ami már már nem emberi.


Az agresszió, hatalomvágy, ambíció, önbizalom az mind ugyan annak a hormonnak a következménye, csak annak különböző mértékű kivetülése.

Hogy ebben változás legyen a törzsfejlődésünkben, hát lehet hogy lesz, de komplexen át kell gondolni, hogy pl az ambíció elvesztése mivel is jár az egészre nézve.

Minden esetben ilyen törzsfejlődés, 100ezer-millió éves nagyságrendekben történik meg és nem évtizedes vagy évezredesben.

2011. aug. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
83%
Az ember alapvetően közösségi lény - és minden közösségnek irányítóra, vezetőre van szüksége, ez egyszerűen megkérdőjelezhetetlen tény. Ugyanúgy, mint egy kutyafalkának, vagy birkacsordának, úgy egy emberi közösségnek is szüksége van vezetőre. A közösséget pedig hatalommal lehet csak összetartani, PONT. Ezt nem tudod kikerülni, hacsak nem nevelsz az emberekből agyhalott zombikat. Amúgy kérdező, az teljesen mellékes, hogy mit értesz hatalom alatt (megsúgom egyébként hogy amire te gondoltál, az a hatalommal való visszaélés). De az, hogy egy közösség teljesen egyenlő alapokon működjön, s ezáltal a vezetőt nem lehet megkülönböztetni a többitől, egy teljesen ostoba és megvalósíthatatlan vízió. A „gépesített” utópiát az esődesztillálóval meg minden egyéb hülyeséggel együtt pedig valakinek biztosítania kell, és karban kell tartania (pl. magáncégek mint ahogy egy válaszadó írta), tehát nekik kellene fizetni adót…ez teljesen ugyanaz, mint ami most van, csak most az államnak adózunk
2011. aug. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!