Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ők tényleg zsidók?

Ők tényleg zsidók?

Figyelt kérdés

Nem provokáció, nagyon érdekel a kérdés, találtam egy oldalt, ahol elvileg a közéletben lévő zsidók vannak rajta... Ez igaz? Ha igen, akkor miből gondolják hogy az illető tényleg zsidó? Főként liberálisok vannak a listán, akkor most aki libsi az zsidó? Segítsetek, mert nem értem :S

[link]



2012. febr. 2. 22:29
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Igen, erre gondoltam én is. Mert az, hogy valaki zsidó, az egy vallás, de ezt úgy látom gyakran összevetik a politikai nézetekkel. A pártpolitikai nézet meg nem feltétlen tükrözi a politikai ideológiát. Ha valakit zsidónak neveznek, az már gúnynak számít, de nem értem, miért utálják a zsidókat?
2012. febr. 2. 22:57
 12/18 anonim ***** válasza:
valhogy több zsidó van a liberálisok közt, talán a vallás szelleme olyan lehet..ez mindig így volt.
2012. febr. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
hitetlen zsidók
2012. febr. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem hinném... Csak így kapásból egy Ördög Nóra, Rajcsányi Gellért nem tudom mitől lenne zsidó, de pl. Veres János is csak egy komcsi-proli.
2012. febr. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Az itt felsorolt személyek külleme és szereplése erősen valószínűsíti zsidó voltukat."


Ez innentől kezdve már a röhej kategória. Ez a mondat magyarul annyit jelent, hogy "Aki nekünk nem tetszik, az ide kerül."

2012. febr. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
92%

Egy zsidó attól zsidó, amitől egy magyar magyar, vagy egy szlovák szlovák. Nem kell ezt túlmisztifikálni. Mindenki megkérdezi az anyukáját meg apukáját, hogy ők milyen nemzetiségűek, és kész, el van döntve. Pont.

Attól még, hogy esetleg zsidók, ugyan olyan emberek mint te vagy én. Ha jól végzi a dolgát, teljesen mindegy a származása. Ők is ugyan olyan honfitársaink, mint bárki más. Ráadásul közülük nem egy ember sokat tett a magyar kultúráért.

Mondjuk én azért megkérdezném, hogy a metapédia írói honnan ilyen jól informáltak ilyen kérdésekben. Szerintem aki arra veszi a fáradtságot, hogy egy ilyen értelmetlen, haszontalan listát összeállítson, az nem teljesen ép. És akkor az ilyenek után csodálkozik a jobboldal, hogy butábbaknak tartjuk őket.

2012. febr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Andizsuzsi ***** válasza:
Pl. Majsai Tamás nem zsidó, hiszen református lelkész. Az meg, hogy pl. Markóról annyit tudtak odaírni, hogy homokos, hát minősíti azokat, akik ezt a listát összeállították.
2012. febr. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek Magyar Oroszlán válaszával, kivéve az elsô mondatot, mert ez ennyire azért nem egyszerû:

1) Az, hogy zsidó, jelent egy népet és egy vallást. A nép Ábrahámtól és Sárától származik ( Ld: Biblia, Mózes elsô könyve ). A népnek kb 1/3 ma Izraelben él, a többiek a világban szanaszét. Amíg Izrael állami léte fel volt függesztve ( isz 70 - 1948 ), addig persze a túlnyomó többség szanaszét. Ez alatt a vallás tartotta meg a zsidóságot, azokat is, akik nem tartották a vallást, mert a kultúra megmaradt a családokban.

Aki zsidó vallású, az zsidó. ( A zsidó vallást a Biblia, azon belül a legeleje, Mózes öt könyve írja le )

Elôfordul, hogy vki nem születik zsidónak, de vmiért a vallást vonzónak találja és "betér". Akkor attól kezdve, hogy betért, született zsidónak számít.

2) Aki vallástalan, arról a felmenôi alapján lehet tudni ( ha épp érdekel vkit ).

3) A vallási hagyomány zsidónak tekinti azt, akinek édesanyja zsidó ( függetlenül attól, hogy esetleg más vallásra tért: "a zsidóságot nem lehet elveszteni" ).

4) Izrael Állam "hazatérési törvénye" zsidónak tekinti azt, akinek négy nagyszülôje közül legalább egy zsidó. ( Tehát megengedôbb, mint a valla´si hagyomány. )

5) Szomorú érdekesség: az egykori ( '30-as, '40-es évek ) zsidó törvények alkalmazása szempontjából ugyanígy ( egy nagyszülô ) tekintették.

Egyebekben csakugyan lásd : Magyar Oroszlán válasza.

.

Ami a liberalizmust illeti, amennyire tudom, a zsidók között valóban gyakoribb. Ennek talán a vallás alapja a magyarázata, a Tóra ( Mózes öt könyve ) két verse:

Az egyik: "Ez az Ember nemzetségeinek könyve" ( Mózes elsô könyve, 5. fejezet, 1. vers ) ( Sok fordításban Ádám van, de héber szó 'adam' azt jelenti: 'ember'. )

Ez a vers az emberi nem egységének alapvetõ igazságát, és ebbõl kifolyólag az egész emberi nem testvériségének tanát fejezi ki ( Mózes öt könyve és a haftárák ( szerkesztette: dr. Hertz J. H. a Brit Birodalom fõrabbija jegyzetei ( nehogy plágium legyen belôle :) ) )

A másik a Típarancsolat elsô ígéje ( Mózes második könyve, 20. fejezet, 1. vers ):

"Én vagyok az Örökkévaló, a te Istened, aki KIVEZETTELEK egyiptom országából, A SZOLGASÁG HÁZÁBÓL." ( Vagyis: EMBER! SZABAD vagy! )

2012. febr. 10. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!