Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izrael miért akarja mindenáron...

Izrael miért akarja mindenáron megtámadni Iránt?

Figyelt kérdés

Mintha a média mindig úgy adott volna hírt, hogy Izrael csak áldozat, ő mindig csak visszalő, meg "véletlenül ölt meg x embert" (ez egy hír volt) stb.


Alternatív médiákon viszont ilyeneket lehet olvasni:


"A kormány maga mögé állításán fáradozik Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök és Ehud Barak védelmi miniszter, akik katonai akciót terveznek az iráni atomlétesítmények ellen - adta hírül a Háárec című izraeli napilap egy magas rangú tisztségviselőre hivatkozva szerdán."


"Iránt elérő rakétát tesztelt Izrael, a perzsák ellen készülődnek a britek is

Izrael szerdán sikeres tesztet hajtott végre olyan rakétával, amely állítása szerint alkalmas nukleáris robbanófej célba juttatására, illetve Iránra való csapásmérésre - jelentette az AP amerikai hírügynökség, rámutatva: ez felújítja az arról szóló vitát, miszerint az ország vezetői Teherán atomlétesítményei elleni katonai támadást szorgalmaznának."


"Eközben a londoni The Guardian internetes kiadása azt jelentette, hogy a brit fegyveres erők is készülnek arra az esetre, ha az Egyesült Államoknak támogatásra lenne szüksége egy Iránnal szembeni esetleges akcióhoz. A brit katonai tervezés azt mérlegeli, hová telepíthetne az elkövetkező hónapokban Tomahawk cirkálórakétákkal felszerelt hadihajókat és tengeralattjárókat. A lap által megkérdezett londoni kormányilletékesek is azzal számolnak, hogy Barack Obama amerikai elnök nem kíván új és provokatív katonai kalandba bocsátkozni a jövő év novemberi elnökválasztások előtt. Ám a helyzet változhat a hírszerzési jelentések függvényében, illetve Irán egyre inkább kardcsörtetőnek látszó magatartása miatt - mutat rá a lap. A hétvégén a The New York Times számolt be arról, az USA fontolgatja térségbeli katonai jelenlétének megerősítését."


A másik hatalmas kérdés pedig, hogy Anglia és az USA miért van mindig minden esetben Izrael oldalán, még akkor is, ha mint valószínűleg látni fogjuk, Izrael lesz az agresszor.


Bár már látom, hogy "preventív háborúnak" lesz beállítva Izrael, hiszen nem is agresszor :))


Aki pedig Irán atomlétesítményei miatt indokolnák a háborút, az tudjon róla, hogy Izraelnek több mint 300 atomtöltete van, ezzel a negyedik legnagyobb atomhatalom. És Iránnal ellentétben ő viselkedik agresszorként most is.


Ezzel kapcsolatban: http://www.youtube.com/watch?v=dQZrgLasVC0


Szóval, szerinted miért akarja mindenáron megtámadni Iránt Izrael?


2011. nov. 4. 11:43
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:

"Hasadra ütöttél, vagy van esetleg valami forrásod is?"


Azt hiszed titkoljak? Rengeteg "kruzt" tettek kozze az utobbi idoben, (Marmint az Iszlam Dzsihad, es semmi ketseget nem hagynak amogott, hogy ok Iran szovetsegesei, sem arrol, hogy a jelenlegi gradok nagy reszet (40-et az utobbi 2 napon) ok lovik. Az Izrael altal tamadott raketakilovok is A Dzsihad emberei voltak.

2011. nov. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 A kérdező kommentje:

"Dantes válasza:


,,

Tehát szerinted az arab-izraeli háborúk meg a terrorizmus célja valójában az összes zsidó kiirtása? Megmagyaráznád kérlek? Valahogy nem logikus... Hiszen akkor az arabok minden zsidót megölnének aki szembe jönne velük az utcán. Úgy tudom mégse ez történik. Hogy is van ez akkor?"


Áh...testvéri szeretetből támadták meg többször Izraelt, és poénból robbantgatnak."


Azt az Izraelt aki elvette a földjüket. Te tudod mi a különbség a politikai célból indított háború és a népirtás között? Mert itt az előbbi zajlik, nem pedig az utóbbi.

2011. nov. 4. 14:38
 43/62 anonim ***** válasza:
74%
En a magam reszerol befejeztem. "Gondolkozoo" nem parbajkepes.
2011. nov. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 A kérdező kommentje:

Azt hiszed titkoljak? Rengeteg "kruzt" tettek kozze az utobbi idoben, (Marmint az Iszlam Dzsihad, es semmi ketseget nem hagynak amogott, hogy ok Iran szovetsegesei, sem arrol, hogy a jelenlegi gradok nagy reszet (40-et az utobbi 2 napon) ok lovik. Az Izrael altal tamadott raketakilovok is A Dzsihad emberei voltak."


Akkor linkeld már be kérlek, ha nem titkolják. Ne kelljen könyörögnöm egy forrásért.

2011. nov. 4. 14:39
 45/62 A kérdező kommentje:

En a magam reszerol befejeztem. "Gondolkozoo" nem parbajkepes.



Hát bizony ez a Gondolkozóó bizonyítékot vagy alátámasztást szeretne egy állításhoz. Szörnyű egy ember. Nem lehet vele így vitatkozni, hogy nem csak légbőlkapott hasamraütök dolgokat mondhatok...

2011. nov. 4. 14:42
 46/62 anonim ***** válasza:
Nem az a bajuk, hogy forrásokat kérsz, hanem hogy a saját érveidet erősebbnek tartod, a többiekét pedig vagy figyelmen kívül hagyod, vagy nem tulajdonítasz neki akkora jelentőséget. Más szavakkal kérsz bizonyítékot, de ha kapsz is, leszarod.
2011. nov. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 A kérdező kommentje:

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.


Érvek megcáfolása és leszrása között van különbség. Arról meg nem tehetek, hogy látta, hogy én tájékozott vagyok a témában, emiatt a légből kapott állításait rögtön megcáfoltam vagy forrást kértem rá. Mikor látta, hogy ebben a vitában észérvekkel ő nem lehet nyertes, akkor átment ad hominem vitastílusba. Ez nem az én hibám. Én reagáltam a fontosabb érvekre ha végignézed, más kérdés, hogy ők az enyéimre nem igazán tudtak.

2011. nov. 4. 15:23
 48/62 anonim ***** válasza:
100%

"Ha én lennék az iráni elnök, és miden héten azt olvasnám az újságokban több éven át, hogy Izrael mikor akarja az országomat megtámadni, lehet, hogy én is így állnék a dologhoz. Itt Izrael fenyeget katonai csapással, nem pedig Irán."


Újabb igazi gondolkozóós gerinces terelési módi némi ferdítéssel megtoldva, hátha úgy valakinek nem tűnik fel, hogy előbb még pont az ellenkezőjét bizonygattad. Eddig arról szólt a séma, hogy áhh, az iráni elnök iylet soha, mutassatok nekem ilyeneket, amikor meg már nagyon kínos lett, hogy mutattak, akkor gyorsan váltás, mint ha ez nem is lett volna, hogy na ja, hogy ezt csinálja, teljesen természetes, én is ezt tenném a helyében, hiszen - és akkor itt jön az újabb gondolkozóós stílusú hazudozás, és sunnyogás - ez csak válaszreakció az izraeli keménykedésre. Arra az izraeli keménykedésre próbálod emg ezt elsütni, ami IDŐRENDBEN később jött be, mint ezek az iráni megnyilatkozások!! Te meg hogy nem jött be ez az 'iráni elnök soha nem mondott ilyet' szólam, akkor ezen egy pillanatig nem fennakadva most éles váltással ezzel próbálkozol, hogy megpróbálod elhazudni, mintha más sorrendben történtek volna. A cél érdekében bármit.


Tényleg teljesen alkalmatlan vagy bármiféle értelmes párbeszédre, csak az érdekel, hogy lehessen Izraelt szapulni.

Menj ki Iránba, az való neked, ott lételemedben lennél, ott úgyis csak olyat hallgathatnál, ami kedvedre való lenne.

2011. nov. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
és ez két utolsó két különböző 66%os volt
2011. nov. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
100%

"Mikor látta, hogy ebben a vitában észérvekkel ő nem lehet nyertes, akkor átment ad hominem vitastílusba. Ez nem az én hibám. Én reagáltam a fontosabb érvekre ha végignézed, más kérdés, hogy ők az enyéimre nem igazán tudtak."


De a te hibád! Neked nem vitaérveid vannak, hanem vallási meggyőződéseid. Egyetlen érved az, hogy "félrefordították". Ja persze... Most nem mindegy, hogy Jeruzsálemet tisztítják meg a hitetlen kutyáktól, vagy Izraelt?! A lényeg ugyan az!

2011. nov. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!