Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tulajdonképpen kik a zsidók?...

Tulajdonképpen kik a zsidók? Egy nép, vagy a zsidó vallású emberek?

Figyelt kérdés
Akik például gyűlölik a zsidókat,e nép tagjaival van bajuk,vagy az ilyen vallású emberekkel,vagy mindkettővel?

2016. jún. 13. 20:01
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
59%

# 29


Érdekes, hogy zavar, hogy 38 izraelit megöltek.

Akkor mi a helyzet a 2125 megölt palesztinnal?

2016. jún. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
41%

# 30/30 Időpont ma 07:00 a LEGTIPIKUSABB rasszista, az, akinek - termé´szetesen - fogalma sincs arról, hogy rasszista, sõt, kikéri magának.


A rasszizmus pont az, hogy bizonyos lelki, szellemi, tulajdonságokat, viselkedési szokásokat egy egész népcsoportra ÁLTALÁNOSÍTANAK. Olykor bizonyos tapasztalatokat TELJESEN félremagyarázva.


Pl: ha egy rasszista beszélget egy zsidóvaal a rasszizmusról, azt fogja mondani, hogy az a zsidó felsõbbrendûnek tarja magát.

Miért?

Mert a zsidó megkísérli megmagyarázni neki, hogy a rasszizmus hülyeség, õ nem érti, a zsidó - ha nem hozzáértõ pedagógus - bosszankodik és nem érti, hogy a másik mit nem ért, tehát a rasszista azt mondja, hogy az a zsidó õt hülyének tartja, tehát saját magát fesõbbrendûnek.

Persze, a ugyanez a rasszista egy józan világlátású nem zsidóval beszélge, a z nagyjából ugyanúgy folyik le, akkor meg a "ballibekrõl" fogja ugyanazt mondani.

Miért?

Mert RASSZISTA és ebbõl csak ritka kivétle, aki ki tud keveredni.


Ráadásul anyi még igaz is, hogy "különböző etnikumokra, népekre különböző tulajdonságok jellemzőek."


Csak NEM ÚGY, ahogy a rasszista gondolja.

Pl: az afrikaiaknak ( feketéknek ), de a cigányoknak is más medencecsontja, mint a fehéreknek. Elõbbiekre - csakugyan nagy többségben - az un "kártyasziv medence" jellemzõ.

Ennek eredmenyeképp az afrók nagy átlagban eredményesebbek az atlétikában, mert a csontozatuk elõnyt jelent másokkal szemben.

Ugyanígy a cigányok táncát persze bárki megtanulhatja, de ÚGY táncolni, ahogy egy cigány, a nem cigány sohasem, vagy csak iszonyú sok célirányos gyakorlás után fog tudni.

Kb ennyi.


Hogy a zsidók eredményesebbek a szellemi teljesitmények terén, annak már nincsen semmiféle geneikai oka, hanem az alábbi kettõ együtt:

a) a zsidógyerek kb 2000 év óta 3 éves korától azt hallja otthon, hogy "tanulj, mert neked háromszorannyit kell teljesítened, ahhoz, hogy legalább feleannyira elismerjenek, mint másokat". A vallásos zsidók között pedig eleve hagyomány a kötelezõ tanulás.

b) azok a zsidók, akik nem voltak képesek a kiemelkedõ teljesítményre, nem tudták azzal ellensúlyozni a hátrányos megkülönböztetést. Így egyre rosszabb körülmények közé kerültek, nem tudták gyerekeiket megfelelõen, egészségesen nevelni. Így a gyengeképességû zsidók közül kevesebbnek maradtak leszármazottai. vagyis ez utóbbi a természet "kegyetlen" törvénye: a természetes kiválogatodás.


Leírtam, de persze meg se forul a fejemben, hogy egy vérbeli rasszista ezt fel tudná fogni. Egyszerûen azért, mert meg sem próbálja, valszeg el sem olvassa.

Miért?

Mert fél, hogy megingatná szilárd rasszista meggyõzõdését, ami számára kincs, mert attól felsõbbrenûnek érezheti magát.


Ui: Az Országgyûlés 1861 és 1914 közötti dokumentumaiban ( képviselõk felszólalásaiban ) jónéhányszor található a "magyar suprematia" kifejezés. Szeretném mondani, hogy ez nem héber kifejezés.

Ezzel szemben a Biblia a zsidókra vonatkozólag semmi hasonlot nem tartalmaz, az ellenkezõjét igen:

"Nemde olyanok vagytok számomra, Izrael fiai, mint a négerek. Nemde kivezettem Izrael fiait Egyiptomból, ám ugyanígy vezettem ki a filiszteusokat Kaftor (Kréta) szigetéről, és az arámiakat Kirből." ( Ámósz próféta könyve 9. fejezet 7. vers ) ( A filiszteusok még akkor, Ámosz idején is bálvánimádók voltak, ami zsidó számára a három legsúlyosabb bûn egyike, amit Izrael fiainak ( ma: zsidónak ) még akkor sem szabad, ha azzal saját életét menthetné meg. És mégis, a bálványimádó filiszteusoknál sem különbek Izrael fiai ( ma: zsidók ), monja az ÚR, áldott Õ, Ámosz próféta szájával. )

Azért a rasszista mentegetésére jegyezzük meg, ha nem lett volna Izrael fiai között akkoriban ( kb 2600 évvel ezelõtt ), aki ebben a tévedésben van. És persze, miért ne lenne a mai zsidók között is. De a vallásosokra, aki ismerik ezeket a próféciákat, semmiképp sem jellemzõ.

2016. jún. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
31%

# 31/32 Időpont ma 13:42

"Érdekes, hogy zavar, hogy 38 izraelit megöltek.

Akkor mi a helyzet a 2125 megölt palesztinnal?"


Azokkal az a helyzet, hogy közülülk 936-an (44%) fegyverrel a kezükben estek el ( név szeint azonosítva, mint valamelyik terrorszervezet tagjai ), 428 16 és 60 év közötti ( Gázában hadköteles ) férfit pedig addig nem azonosítottak. ( Addig: 2015. április 30-ig, a 2125 is akkori adat )

Biztosan civil 761 (36%).


Õvelük az a helyzet, hogy legtöbbjük azért halt meg, mert a terroristák olyan helyrõl lövöldöztek, ahol a civilek tartózkodtak ( és a katona olyan, hogy ahonnan rálõnek, oda visszalõ ).

Mások az Izraeli Honvédség figyelmeztetése után megpróbálták elhagyni a veszélyes környéket, de a terroristák visszatartották/visszakergeték õket oa, ahol percek mulva bombáztak, vagy épp gyilkos földi hacok kezdõdtek.


Ezzel szemben a 36 meggyilkolt izraeli többsége járókelõ volt, bekeidõben. Aki közûlük katona, az sem harcolt akkor, hanem vagy õrségen állt, vagy ellenõrzõ ponton okmányokat ellenõrzött.

( Nagyon kérlek, ezen ne kezdj hohmecolni, ne kelljen sokadszor zsáknyi dokumntumot ( jelentést, cikke, videot ) linkelnem, nézz utána magad. A # 29/30 Időpont ma 00:22 -ben megadott linken megtalálod a gyilkosságok részletezését, a többinek utánanézhetsz pl gugli "palesztin merénylő", aztán, hogy válaszd ki a 2015 szeptember - 2016 június idõszakot.

Vagy "terror attack" Israel szintén abban az idõszakban. Youtube-on találsz vidokat is, biztonsági kamerák felvételeit.


Hát ez a helyzet.

2016. jún. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
61%

#30:


"Vannak összetettebb népek, jellemzően a fehérek, de pl. a cigányok vagy a zsidók elég különlegesek."


#Az arcom ,mikor megtudom ,hogy "különleges" vagyok:



[link]


" azt nem lehet elítélni, hogy valaki egy nép többségének viselkedése miatt utálja az egész népet."


Ugye most csak viccelsz?


"És a cigányoknál is fényévekkel homogénebb, különlegesebb, furcsább nép a zsidó, a maga évezredes belterjességével, ősi szokásaival."


Belterjesség? Évezredes?


Te nagyon nem vagy képbe ezzel kapcsolatosan. Sajnálom.


"Belterjesség" sosem volt a zsidóságban. Persze az első zsidók "Askenáz földjén" kivételt képeznek. De ott sem beszélhetünk testvérházasságokról ,amitől elég durva betegségeket lehet kapni (gondolok itt a szimpla vérfertőzőttségtől egészen át az AIDS-ig). Akkor is csak távoli (elég távoli) rokon házasságok voltak. Persze ennek sincs előnye. De itt is olvashatsz olyat ,hogy nem-"macesz evő,görbe orrú,pajeszos" emberkék írnak olyat ,hogy az uncsihoz vonzódik...

Az olyan kérdésekről meg nem is említek szót amikor valaki azt írja ,hogy a testvéréhez...


Amúgy meg a tóra tilt mindenféle közelebbi és családon belüli kapcsolatot/házasságot.


"Hiába vetkőzték le sokan pl. a vallásukat, a viselkedésük még mindig egykori vallásuknak megfelelő."


Ezzel kapcsolatosan érdemes azt figyelembe venni amit a lubavicsi rebbe és Herzl Tivadar mondott.


"Akár akarod, akár nem, zsidóként zsidósan fogsz viselkedni."


Hát persze ,mert megszáll egy dibuk és nem tudom magam irányítani.

Mondjuk vallásos zsidóként nem is meglepő ,hogy ha "zsidósan" viselkedek... -_-


"Azért is nem lehet a rasszizmusba sorolni az antiszemitizmust, mert tényleg egy brutálisan homogén népről beszélünk, ami egyedülálló a Földön és egyedülálló az erkölcse. A népekre vonatkozó sztereotípiák nem véletlenül keletkeznek, általában részben igazak. Úgy értettem, hogy az pl. baromság, hogy a focisták vagy a rendőrök buták mint sztereotípia, más sztereotípiák viszont nagyjából igazak lehetnek, ha nem is minden egyénre."


Ez a része az írandódnak tele és tele van ellentmondásokkal.

Erre mit írni egyszerűen nem tudok ,mert az egész akkora nagy tévedések halmaza ,hogy az csak befigyel.


"Ha vallásos zsidó vagy, akkor régen rossz itt rasszizmusról diskurálni. "


Te írsz vissza ,és kivételesen én is ,mert most (2016/5776) tengernyi időm van.

Persze nem akarok vitatkozni.


"Egy olyannal, aki felsőbbrendűnek tekinti magátés nem keveredik nemzsidókkal."


Nem érzem magam "felsőbbrendűnek".

Ilyet semelyik a tóra lényegét (amit Ákivá rabbi mondott) ismerő és értő zsidó nem tart.

A tóra sem írja ezt sehol ,se a talmud ,se úgy maga a tanakh.

Ilyet max. azok az emberek éreznek akik lekicsinyítve érzik magukat azért ,mert egy zsidó azt írta/mondta nekik ,hogy amit most ír az egy hülyeség. Ezt pedig "készpénznek" vették arra ,hogy egy zsidó "lehülyézte" őket. Ezzel "nem tisztelve emberi mivoltukat".


De figyel, én nem hülyéztelek le. Szimplán azt írtam ,hogy ezzel kapcsolatosan óriási nagy baromságokat tartasz magadénak.


A nemzsidókkal való kapcsolatokról meg csak annyit , hogy az irányzatomnál egy teljesen elfogadott dolog. Sőt más irányzatoknál is.


"Nem tűnik fel, hogy te is ugyanúgy véded a néped, mint neduddgi, csak más módszerrel?"


Én egyszerűen csak a gyűlölet más népek,vallások,nemzetek,nemi identitások ellen ,emelem fel a hangomat. Nem csak a zsidó-ellenesség ellen ,mint vallásos zsidó.


"Én még nem nagyon láttam olyan zsidót, aki önkritikát gyakorolna, aki elismerte népe "hibáit""


Ha córeszeink (=hibáink) vannak ,akkor miért teszed azt idézőjelbe?


Egyébként meg ,ha ott tartunk egy népnek milyen hibái lehetnek?


Hibái max. egy annak a népnek kulturális központot adó országnak lehet. De egy népnek nem ,és én (nem csak én ,nagyon sokan) mindig felhívom a figyelmet Izrael állama negatív cselekedeteire. Ezzel szemben ma (2016/5776) egyáltalán nem vagyok Izrael-ellenes (anticionista) ,mint anno.

Az önkritika nem negatív dolog ,ezzel épülünk.

Ezzel épül Izrael is (úgymond lelkileg értve).

Jóm kippurkor (kátánkor is) is ezért nézzünk magunkba és gondolkozzunk azon ,hogy mi magunk (csak is személyenként) mit kell ,hogy változtassunk. Mibe kell irányt változtatnunk.

Persze aki ezt a részt elhalasztja ,akkor semmi értelme a böjtjének. No,de ez más kérdés.


Visszatérve:


"(pl. Kun Bélát, Lenint, Marxot, stb.)."


Ezek ,mind a vallásos zsidók ellen voltak ,meg úgy maga a zsidóság ellen is. Nem véletlenül az egyetlen Izraelbe lévő kommunista pár (Maki) is Izrael-ellenes (meg úgy a vallásosok ellen vannak). Mivel úgy kezelték őket ,mint "káros személyek". Attól eltekintve ,hogy az egyik apja rabbi volt ,a másik meg kohanita...

Ezért a zsidó identitás semmilyen szinten nem jelent meg az életükbe.


(Amúgy nem is értem tényleg ,hogy erre miért is válaszoltam)


"Ha meg akarod tudni, milyenek a zsidók, vizsgáld meg pl. a mindössze félzsidó, Izraelbe emigrált Dániel Péter, vagy a húdenemzeti, majd a következő pillanatban antifasiszta Szegedi Csanád történetét."


Vicces ,hogy vallásos zsidó létemre ,te engem akarsz kioktatni a zsidóságról. :DD


Szegedi Csanádot majdnem minden héten látom. Persze beszélni nem beszéltem még vele ,de ez nem is lényeg. Ezeknek az embereknek ismerem a történetét (Dániel Péter viselkedése nekem néha picit sok) ,de különösebb véleményem nincs róluk. Szóval nem értem ezzel mit akarsz.


#29:


Akkor valóban ,nem tartja magát nacionalistának/szélsősségesnek.

Bár volt egy kijelentése ,ami eléggé annak hatott...


Üdv!

2016. jún. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező, az alkérdésedre, hogy bizonyos, értelmes embereknek mi a baja a zsidókkal, menetrendszerűen ismét megérkezett a válasz, ha jól figyeltél. Akik itt a zsidók mellett érvelnek, össze-vissza hazudoznak. Még hogy nem az van a vallásukban, hogy ők felsőbbrendűek...

Magyarország legjobb, legerkölcsösebb, leghazafiasabb zsidója Szegedi Csanád. Ez sokat elmond erről a kisebbségről.

Az egyik legkevésbé zsidó Radnóti volt, aki világéletében tagadta, hogy zsidó lenne, és harcolt származása ellen, mégis be kellett látnia, hogy ő bizony zsidó, és ezen semmi sem változtathat. Eközben a svábok 90%-a asszimilálódott...

2016. jún. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
41%
Megjegyzem, a kérdezõ egyályalán nem állította, hogy azok az emberek, akiknek "baja van a zsidókkal", azok értelmesek.
2016. jún. 17. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
32%

Piros Fehér Zöld nevű felhasználó!

A feketet "kifelejtetted".


Aki nem tudna, a palesztin zaszlo fekete-piros-feher-zold.

2016. jún. 17. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:

#35:


Radnótival kapcsolatosan butaság írtál.


"Még hogy nem az van a vallásukban, hogy ők felsőbbrendűek... "


Akkor kérlek írnál példákat a talmudból,tanakhból ,vagy akár a tórából amik ezt alá támasztják?


(Kérlek a "der talmudjude" és ezekhez hasonló firkálmányokat mellőzd ,de a soncino félét is hanyagolt. Az sem megbízható.)


Üdv!

2016. jún. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
*butaságot
2016. jún. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
*vagy akár szimplán csak a tórából
2016. jún. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!