Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért divat...

Magyarországon miért divat sirni a diplomások béremelésért?

Figyelt kérdés
A dipolmásoknak meg miért fáj ha piac többet fizet egy árüfeltöltönek,takaritónak,futárnak és miért őkett akarnák le huzni?Amikor piachoz kéne igazodni nálunk csöken a népeség a rossz életszinvonal miatt kevesen válalnak gyereket ezért senkit nem fog érdekelni az iskolarendszer mivel nem vesznek benne részt a tanárok semm.Árüfeltöltök,takaritok, nem tiltakoznak béremelésért hanem váltanak ez miért nem megy a diplomás embereknek?Ennyire rossz az oktatás hogy, már tudást ami a piachoz kéne nem tanulják meg elsajátitani?

2022. szept. 19. 10:05
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
1Ha valami történik velem az egészségemel akkor a piaci alapon fizetet béremböl el megyek magán orvoshoz.Ha kel biztositást kötök amivel jobb elátást kapok mint az állami. 2 Értem hogy, nem menek tanárnak de ebböl csak az lesz hogy, mimdenki tanithat mert követelni is kelene valamit csökentsék ki esett diákok számát.Ne csak orvos gyerekéböl legyen orvos vagy ne csak a gazdag gyerek érje el a diplomát hanem a szegény is.Ha piacon pl egy takaritó nem takarit csak minden 2 wc vagy csak gazdag elit helyeken mos fel ki tugják.3 Ok érzi a diplomás többet érdemelne de akkor miért nem tanul olyat ami piacnak kel miért mástol várja a segitséget?4 Miért az árüfeltöltöt piszkálod szerinted kevesebet ér mint ember mert nincs dr vagy diplomája nem értem.Ö piaci alapon kap többet nem ö találja ki a szabályokat miért nem a politikusokba kötnek bele az emberek.Akik be se járnak munkahelyükre fizetésen felül mindenre támogatást kapnak vagy ők már nem embernek számitanak itt?Mert az egyiket le nézük a másikat meg istenitjük nem értem kint a politikus munka egy átlagos állás amit lehet kritizálni meg elitélni még bért is elvoni.
2022. szept. 19. 10:46
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Egysíkú a gondolatmeneted, mivel csak a piacról beszélsz. Két dolgot még tegyünk hozzá:


1. A társadalomnak szüksége van bizonyos diplomás emberekre. Pl. tanár, orvos, ápoló nélkül nem működik a társadalom. Ezt nem lehet a piacra bízni, ez az állam feladata. Legalább is, ha élhető társadalmat szeretnénk.


2. A fent felsoroltak -jobb esetben- nem állások, hanem hivatások. Egy tanár -jobb esetben- azért tanult, hogy gyerekeket tanítson. Nem szívesen vált.

2022. szept. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
94%
#12 vagyok. Egyébként az hülyeség, hogy bárki a futároktól, árufeltöltőktől, takarítóktól sajnálná a pénzt! Ők se keresik betegre magukat, és a társadalom számára fontos munkát végeznek.
2022. szept. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
12 Amerika ilyen müködik a társadalom az életszinvonal is magas de ott minden fizetös még az óvoda is.13 Nekem ez jönn le hogy, sajnálják hogy, árüfeltöltö többet keres nem halottam olyat hogy, a politikus mennyit keres már.De ott vannak a birok ők is jól keresnek pedig csak itéleteket adnak.De politikus titkárok is jól keresnek stb ezeket soha nem hozák fel mindig az árüfeltöltö mert az nem üt vissza nekem ez érzézem.Ez ilyen tipikus Orbán logika hogy, olyanokat állitok be elenségnek aki nem üt vissza Brüszel,Soros,melegek.
2022. szept. 19. 11:04
 15/21 A kérdező kommentje:
Ezzel csak arra célzok külföldön senki nem mondja hogy, sokat keres a takaritó meg az árüfeltöltö hanem szabály van hogy, megélhetés mindenkinek biztositot legyen aki dolgozik nem adhatnak neked 100000 ft a munkáért mert meg büntetnék a céget 700000 ft kel adni mert annyi jár munkáért.Itt viszont még te örülj hogy, kaptál 100000 ft nem értem.
2022. szept. 19. 11:09
 16/21 A kérdező kommentje:
Ha én tanár lennék felmondok mert nem biztositot a megélhetésem.A másik el menék koldulni azzal a táblával hogy, tanár vagyok keveset fizetnek nem tudok megélni kérem adakozanak.Ha ezt csak 100 tanár meg csinálná a külföldi sajtó felkapná az emberek is látnák hogy, itt diplomával is csak koldulni lehet ami kormánynak igen nagy presztizs veszteség lenne a Gdp növekedés után amire mindig büszke.De helyete csak tüntetnek meg mint ha ilyen figyelem elterelés lenne az egész és élveznék is ezt a bántalmazo kapcsolatot mert nekem ezt komunikálja le a mostani helyzet.
2022. szept. 19. 11:19
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Majd sírnak az árufeltöltők is, ha ki kell fizetniük a gyereküknek a magánovit, magániskolát, mert az állami rendszerben nem lesz pedagógus.
2022. szept. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

A piac jól megfizeti a diplomásokat. 30 éves gyerekem a többszörösét keresi annak, mint én.

Az állam nem fizeti meg sem a diplomás, sem az egyéb szakképzett dolgozóit. Márpedig elég nehéz a szárnyaló gazdaságot elhinni úgy, hogy a saját alkalmazottak bérére nincs fedezet.

2022. szept. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Most nézem az atv hirekbe mondták be hogy, a takaritó többet keres ez már szánalmas bár csak ne ide születem volna ez a sirás hogy, mást le kel húzni annyira magyar.
2022. szept. 19. 16:07
 20/21 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy az átlagembereket osztják meg, miközben a politikusok saját magukon nem spórolnak.
2022. szept. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!