Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha 420 lesz (a HUF) maradhat...

Ha 420 lesz (a HUF) maradhat (Orbán hatalmon)?

Figyelt kérdés
[link]

2023. nov. 14. 07:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
29%
Semmilyen értelemben nincs államcsőd, pláne nem 5 éve.
2023. nov. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 Pintér László ***** válasza:
74%

Ha ennyire államcsőd van és semmi sem működik, akkor Én hogy-hogy nem érzek ebből semmit? Ha ennyi az államcsőd, akkor ettől mit kell félni? Ez nem valami durva. Tudok menni dolgozni, vonattal ami állami kézben van, orvosi ellátást is tudok igényelni ami állami kézben van, nem látok az utcákon anarchiát, kitört kirakat üvegeket, meg mindenféle rendbontást, szóval a rendőri szervek is működnek még. Reggelente nincs helyem a vonaton, mert az iskolások elfoglalják az összes ülőhelyet, szóval az oktatás sem dőlt össze, működik ugyanúgy, mint 10 éve amikor Én jártam suliba. Nem érzek szignifikáns különbséget az elmúlt 10-15 évben.

Szerintem ha államcsőd lenne, akkor azt jobban megérezné a hétköznapi Ember, nem pedig úgy, hogy észre sem veszi, csak akkor, ha az orra alá tolnak egy statisztikát, meg elemzők szavait. Ha államcsőd lenne akkor valószínűleg netezni sem tudnál, de nem is kéne a neten utána olvasnod, hogy államcsőd van vagy sincs, mert anélkül is éreznéd.

2023. nov. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 A kérdező kommentje:
Hát szerintem az oktatásban, az egészségügyben, a különböző állami intézményekben, a vizügyben, a rendőrségnél, határőrségnél már államcsőd van.
2023. nov. 14. 09:46
 44/75 A kérdező kommentje:

42, nem tudom, nem vagyok gondolatolvasó.

Én akikkel beszélek, az én saját mikrokörnyezetemben, mindenki alátámasztja ezt.

2023. nov. 14. 09:47
 45/75 Dzsonszi ***** válasza:
24%

Kérdező én végignéztem mindkét előválasztási vitát és egy dologban nem tudtak megegyezni, csak abban, hogy O1G.

Se belpolitikai, se külpolitikai kérdésekben, volt hogy full ellenkező dolgokat akartak elérni, akkor honnan kellett volna tudnom, hogy ha ezekre szavazok, akkor mit fognak egyáltalán csinálni? Az hogy írtak egy listát, tele politikai lózungokkal az semmit nem jelent, egy céljuk volt, leváltani Orbánt, aztán hogy utána hogy kormányoztak volna, az nem derült ki.


Ha ehhez hozzáteszem. hogy hány db szerencsétlen politikussal van tele az ellenzék, akkor nem csodálkozom hogy vesztettek félmillió szavazatot a 4 évvel ezelőtti, külön-külön indult állapothoz képest.

2023. nov. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 A kérdező kommentje:
45, nagyszerű, hogy ezt igy látod, ezek szerint, jó a 420 Ft-os euró árfolyam? te örülsz neki?
2023. nov. 14. 09:49
 47/75 Pintér László ***** válasza:
76%

Az államcsődöt illetően akkor mi az a szignifikáns különbség az 5 évvel ezelőtti és a jelenlegi helyzet között?

Eleve hogyan definiálnád az államcsődöt?

Ha az állam eleve 5 éve csődben van, akkor az EU, Ukrajna és az Ellenzék hogy várhatja a Kormánytól, hogy fegyverekkel, pénzzel, eszközökkel támogassa Ukrajnát, illetve az egyik legnagyobb kereskedelmi partnerével (( Oroszországgal )) szemben szankciókat szavazzon meg? Szerinted egy államcsődben 5 éve fulladozó Országnak ilyenre kéne, hogy legyen még kapacitása? Az EU-nak nem kéne Magyarországot, mint gazdasági szövetségesét segítenie az 5 éve tartó államcsődből kimászva, helyette inkább a semmilyen szövetségbe nem tartozó Ukrajnát kell támogatni és ezt a haldokló Magyarországtól is elvárja, kötelezi?

Oké, hogy Orbánnak nem adnak pénzt, de nem érdekli Őket az Ország sorsa?

Attól mert Orbánra haragszanak, a magyar népre miért kell? Ez az EU-s nagy baráti partnerség, hogy ha van egy tagunk aki 5 éve fuldoklik akkor azt hagyjuk a rákba és még inkább nyomjuk le a fejét a víz alá?

2023. nov. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon bekattant neked ez a 420-as árfolyam. Csak éppen nem annyi most az euró, szóval felesleges nyomatni a hülyeséget. Volt már annyi, de akkor se omlott össze az ország.
2023. nov. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 Dzsonszi ***** válasza:
53%

#46

Nem örülök neki, ha annyi lesz, rohadt sok problémája van a Fidesznek is, de akkor se akarják lecserélni az emberek a sz@rt a híg fosra.

2023. nov. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:
41) nincs,mert rekordinfláció van rekord áremelkedéssel illetve különadókkal ergo a lakossággal és a cégekkel fizettetik meg a kiadásokat.
2023. nov. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!