Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha 420 lesz (a HUF) maradhat...

Ha 420 lesz (a HUF) maradhat (Orbán hatalmon)?

Figyelt kérdés
[link]

2023. nov. 14. 07:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 A kérdező kommentje:
És kihagytam a kedvencemet, a környező országok zárják le a felénk eső határaikat, mert tömegével haladnak át rajtunk a migránsok, amit szintén érzünk egyébként az országban is.
2023. nov. 14. 10:49
 62/75 Pintér László ***** válasza:
50%

"10 éve mellesleg úgy működött az egészségügy, hogy a szinént megyei korházból, miután bevittem anyámat egy rutinműtétre, hivtak, hogy elfelejtettünk rötyipapirt vinni és anyámat már nem engedik ki. 50-kmet kellett visszamenyjek, a rötyipapirral.


Igy működött 10 éve az egészségügy."


Szóval 10 éve nem volt wc papír a kórházban, az nem volt államcsőd? Megfelelően, rendeltetés szerűen működött az egészségügy?

2023. nov. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 A kérdező kommentje:

Nem is irtam, hogy 10 éve volt államcsőd, azt irtam, hogy cirka 5 éve van.


Egyébként még hozzátehetem az utak állapotát, a tömegközlekedést. Szintén rohadt nagy gáz.

2023. nov. 14. 10:51
 64/75 A kérdező kommentje:

És teljesen lényegtelen, hogy mi volt 10 éve, attól nem lesz jobb az ország jelenlegi helyzete, hogy mi volt 10-20-30 évvel ezelőtt. Ennek az összehasonlitásnak semmi értelme, a jelnelegi összeomlásra nézve.

Ezért egyedül Orbán Viktor a hibás.

2023. nov. 14. 10:52
 65/75 anonim ***** válasza:
100%

"Semmilyen értelemben nincs államcsőd"

Érdekes, nekem valahogy úgy rémlik, hogy tavaly még be is szüntették az állami kifizetéseket. Nem épp az az államcsőd definíciója, mikor az állam fizetésképtelenné válik?

Persze valójában sose lesz államcsőd, hisz a hitelekkel, kötvényekkel, inflációval, korlátlanul ki lehet tolni, aztán majd valahogy a konjunktúra megoldja.

2023. nov. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 Pintér László ***** válasza:

"És kihagytam a kedvencemet, a környező országok zárják le a felénk eső határaikat, mert tömegével haladnak át rajtunk a migránsok, amit szintén érzünk egyébként az országban is." Ennek meg mi köze az államcsődhöz? A kettő nem függ össze.

Nem azt mondom, hogy a jelenlegi állapotok jók, jobbak, vagy hogy nem rosszak, hanem azt, hogy ha még szar is jelenleg a helyzet, ez azért baromi messze van attól, hogy államcsőd legyen.

Ami jelenleg van az csak egy pofon, ha államcsőd lenne akkor nem egy pofont éreznél, hanem azt, hogy a földön fekszel és baseball ütővel agyonvernek.

A pofon sem kellemes, de azért messze nem egyenértékű azzal, hogy halálra vernek.

2023. nov. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 A kérdező kommentje:
Jelenleg az állam nem képes ellátni az önköteles funkicóit ez az én értelmezésemben államcsőd, az, hogy a gazdaság mennyire működik, vagy nem működik, már csak részletkérdés, de a korábban belinkelt cikk alapján, még ma is minuszban van a termelésünk, vagyis nem működik a gazdaság sem.
2023. nov. 14. 10:55
 68/75 A kérdező kommentje:
65 és add hozzá, hogy szinte az összes nagyberuházásunkat kukázták, azokat is, amiket elkezdtek már csinálni.
2023. nov. 14. 10:59
 69/75 Pintér László ***** válasza:

"És teljesen lényegtelen, hogy mi volt 10 éve, attól nem lesz jobb az ország jelenlegi helyzete, hogy mi volt 10-20-30 évvel ezelőtt. Ennek az összehasonlitásnak semmi értelme, a jelnelegi összeomlásra nézve.


Ezért egyedül Orbán Viktor a hibás."


Hogy lenne lényegtelen hogy mi volt 5-10 éve? Pont azt írod, hogy 5 éve van államcsőd, ergo előtte 5-10 éve nem volt államcsőd, szóval arra vagyok kíváncsi, hogy miben és miért volt jobb az 5-10 évvel ezelőtti Magyarország, az a Magyarország, ahol nem volt államcsőd. Nem érzem úgy, hogy az állítólagos államcsőd előtti Magyarország annyival erősebb, kényelmesebb lett volna, mint a mostani, államcsőd idején.

De írtad az utakat. Itt ebben a kis faluban az elmúlt 10-15 évben tiszta kátyús volt az út https://www.youtube.com/watch?v=xH_HOaNTgvg&t=1s tessék, ezt Én kameráztam le pont 5 éve, ez a falum, ilyen volt az út előtte is vagy 10 évig, és pont idén lett megcsinálva teljesen az egész. De Pécsen is folyamatosan újítják fel az utakat, Szigeti utat is nem rég adták át és tök jó lett, de Szentlőrincen az iskola is most épített egy nagy uszodát meg ott is újították fel a kereszteződést meg több utcát is. Ha valódi államcsőd lenne, akkor beleférne egy iskolai uszoda építése meg a Világ pattanásos segge szélén lévő kis zsákfalunak az útjának a javítása? Mondom, ha ez az államcsőd, akkor annyira nem érzem durvának. Egy államcsődtől kicsit drasztikusabb dolgokat vártam volna.

2023. nov. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 Pintér László ***** válasza:

"Jelenleg az állam nem képes ellátni az önköteles funkicóit ez az én értelmezésemben államcsőd, az, hogy a gazdaság mennyire működik, vagy nem működik, már csak részletkérdés, de a korábban belinkelt cikk alapján, még ma is minuszban van a termelésünk, vagyis nem működik a gazdaság sem."

Melyik funkcióit nem tudja ellátni az állam?

2023. nov. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!