Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha 420 lesz (a HUF) maradhat...

Ha 420 lesz (a HUF) maradhat (Orbán hatalmon)?

Figyelt kérdés
[link]

2023. nov. 14. 07:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 Pintér László ***** válasza:
58%
"lakossággal és a cégekkel fizettetik meg a kiadásokat." Ha államcsőd van és ezt az államcsődöt többek között az Én pénztárcám megcsapolásával próbálnak orvosolni, akkor hogy-hogy nem érzek szignifikáns különbséget az 5 vagy a 10 évvel ezelőtti pénztárcám tartalma között? Érzem a drágulást, szó se róla, de azért annyira nem vág a földhöz és ha ez a pici drágulás lenne az államcsőd rossz oldala, hát nem tudom. Annyira nem érzem durvának. Egy komolyabb hascsikarás jobban megvisel. Pedig nem keresek valami sokat, fizikai munkás vagyok sima érettségivel és a Világ legeldugodtabb kis falvában élek. Nyilván nincs meg mindenem, nem is engedhetek meg Magamnak mindent, de 5-10 évvel ezelőtt sem volt meg mindenem és nem is engedhettem meg Magamnak mindent, sőt! Azóta úgy érzem, hogy több mindenem van és több mindent megengedhetek Magamnak anyagilag. Szóval nem érzem azt a brutálisan nagy különbséget az államcsőd előtti illetve az államcsőd közbeni Magyarország között, sőt mint írtam, némileg jobban is élek, mint az állítólagos államcsőd előtti időkben.
2023. nov. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
10. Esetleg egy független induló, ha kinőne a kisebb körből? Úgy mondom, akar Budapesten egy kerületből indulna.
2023. nov. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 A kérdező kommentje:

Én nem tudom, hogy ki, mit érez, nem vagyok érzésolvasó.

Azt tudom, hogy semmi sem működik az országban rendeltetésszerűen és ezt mindenki igazolja az én környezetemből, de nyilván nem látok bele az ország minden családjának mindennapjaiba.

2023. nov. 14. 10:32
 54/75 Pintér László ***** válasza:

"Én nem tudom, hogy ki, mit érez, nem vagyok érzésolvasó.


Azt tudom, hogy semmi sem működik az országban rendeltetésszerűen és ezt mindenki igazolja az én környezetemből, de nyilván nem látok bele az ország minden családjának mindennapjaiba."


TE mit érzel ebből az egészből! Mi az a szignifikáns, határozott különbség az államcsőd előtti illetve most, az államcsőd ideje alatti Magyarországon?

2023. nov. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
50%
420-as euró esetén legalizálni kell a marihuánát
2023. nov. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 Pintér László ***** válasza:

Például az egészségügyben? Milyen volt 6 évvel ezelőtt?

Én 10 évvel ezelőtt voltam urológusnál, meg köszvénnyel erre-arra meg most nem rég a könyökömmel reumatológián, meg Mutterom vesekővel (( vagy epekővel? )) kórházban műtéten. Ugyanúgy megkaptuk most is az ellátást, mint 10 évvel ezelőtt. Nem érzek semmi különbséget.

Nem érzem azt, hogy 10 évvel ezelőtt nagyobb rend lett volna az utcákon és most sem érzem, hogy a bűnözés felütötte volna a fejét, mert a rendőri szervek ne működnének megfelelően.

Szerintem minden működik, nem hibátlanul, de ezelőtt 10-20-30-100 éve sem működtek ezek a dolgok hibátlanul.

2023. nov. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 Pintér László ***** válasza:
"420-as euró esetén legalizálni kell a marihuánát" (( Csak zárójelben súgom meg, hogy jelenleg is kicsit kész vagyok, részben ezért is fogott meg a kérdés, mert a "420" az egy szép szám. :) ))
2023. nov. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 A kérdező kommentje:

Én azt érzem ebből az egészből, hogy anyám 1 évre előre kap mamográf vizsgálatra időpontot, ha beteg, nem tud megjelenni, vagy késik, akkor bukta az adott évi vizsgálatát és várhat 1 évet. Apám szeme most lett úgy megműtve, hogy elöször tavaly decemberben ment dokihoz vele. Október végén sikerült műtőasztalt találnia. Budapest melletti kisváros két álltalános iskoláját úgy sikerült összevonni, hogy van, hogy 60an ülnek egy osztályban és volt, hogy nem tudtak órát tartani se, mert nincs tanárunk. A szomszéd 3 gyerekes családnak 20 kmre arrébb sikerült gyerekorvost találni, mert nálunk nincs és ott is probléma lesz, mert tavasszal elmegy nyugdijba a doki és nem tudni, hogy lesz-e helyette bárki is. Baráti pár vett egy használt házat helyben 5 éve nem tudják befejezni a felújitást, mert

1 annyira elszáltak az árak, hogy képtelenek bármit is megvenni

2 nem találnak szakembert.

Az osztálytársaim, iskolatársaim kb 3/4-e külföldön van, mert otthon nem tudott egyről a kettőre jutni.

Aztán, ott van, ha lemegyek a nagyobb bevásárlóközpontokba vásárolni egy csomószor nem találok árut, vagy eladót, mert nincs személyzet. Posta ugyanez.

És végtelenségig sorolhatnám, azt, amit én érzek a mai kormányzatból.

2023. nov. 14. 10:41
 59/75 A kérdező kommentje:

10 éve mellesleg úgy működött az egészségügy, hogy a szinént megyei korházból, miután bevittem anyámat egy rutinműtétre, hivtak, hogy elfelejtettünk rötyipapirt vinni és anyámat már nem engedik ki. 50-kmet kellett visszamenyjek, a rötyipapirral.

Igy működött 10 éve az egészségügy.

2023. nov. 14. 10:45
 60/75 Pintér László ***** válasza:

Oké. Ez a jelenlegi állapot. 5-10 év hogy volt? Hasonlítást kértem nem a jelenlegi állapotot leírni. De megmerem kockáztatni, hogy ha visszalapoznánk itt a Gyk-n 5-10 évet, akkor is lennének aktuálisan olyan panaszok, hogy sokára kapott időpontot, nehéz találni jó szakembert, etc.etc.

Szignifikáns különbséget kértem.

Nem feltétlenül jó viszonyítási alap, de úgy mégis. Tudod a 10 évvel ezelőtti fizetésedet illetve az akkor kenyér meg mondjuk benzin árát? Hány liter benzint illetve hány kiló kenyeret tudtál akkor venni a fizudból illetve most? A különbség az elég ahhoz, hogy államcsőd legyen, vagy szimplán magyarázható az inflációval, egyszerű drágulással? Az, hogy 10%-kal kevesebbet tudsz venni ma a fizudból, mint 10 éve, az még messze nem államcsőd.

2023. nov. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!