Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Diploma nyelvvizsga nélkül?...

Diploma nyelvvizsga nélkül? Támogatod-e?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


2011. dec. 9. 18:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/77 anonim ***** válasza:
72%

"aki diplomás, az még nem értelmiségi."


?... Akkor ki az?

2011. dec. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/77 anonim ***** válasza:
96%
19:17! Jogásznak minek diploma? Rengeteg jogász végzettségű ember van munka nélkül és nem feltétlen azért, mert nincs igény a munkájukra, csak éppen nem tudnak nyelveket. Egy ismerősöm egy nemzetközi jogi irodánál dolgozik és 3 nyelven beszél folyékonyan, mellette jelenleg tanul egy újabbat, és a szakma telítettsége ellenére nagyon simán talált állást, mégpedig mindenféle ismeretség vagy segítség nélkül.
2011. dec. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/77 anonim ***** válasza:
100%
Legalább egy idegennyelv szerintem elvárható lenne (lehetőleg angol), de igazából nem érdekel, úgy se hagyják el az országot, nem igaz? :)
2011. dec. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/77 anonim ***** válasza:
30%
Egy mérnöknek nem a világgal kell szóbaállni hanem a szakmájához kell érteni!Egy nagy határ sz@rt ér ha valaki folyékonyan beszél hottentottául de pont a szakmájához nem ért!Egy tanárnak teljesen felesleges kilfeldiül tudni ha a szakát nem tudja.
2011. dec. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/77 anonim ***** válasza:
14%

"csak éppen nem tudnak nyelveket"


Az a jogász aki magyarországon magyar joggal akar foglalkozni az mit ér idegen nyelvvel?

2011. dec. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/77 anonim ***** válasza:
88%
11-es! Jó kérdés, de most hosszú lenne belemenni, meg nem is ennek a kérdésnek a tárgya, hogy ki az értelmiségi. Talán annyit mégis, hogy a diplomás az még csak max szellemi munkás, az értelmiségi meg olyas valaki, aki értelmezni is tudja a világot, és valamilyen szinten utat mutat egy közösségnek. Egy tanár pl. lehet mind a kettő. ha csak lead egy tananyagot, feleltet, dolgozatot írat, az még csak szellemi munkás. Ha ezen túl figyeli és elemzi a világ és a környezete dolgait, és mások is figyelnek rá, ha szakmailag folyamatosan megújul, ha netán publikál is, ha a legalább a szűkebb környezetében egy viszonyítási pont, az már értelmiségi. Na ennek kell a nyelvtudás, a másiknak nem feltétlenül.
2011. dec. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/77 anonim ***** válasza:
0%
Nézd. Én például orvos vagyok, pedig diplomám sincs. Nem a papír számít hanem a tudás. Nem támogatom ezt az agymosó oktatási rendszert. Mindenki tanuljon magának, ne ezeknek!
2011. dec. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/77 anonim ***** válasza:
76%

"Az a jogász aki magyarországon magyar joggal akar foglalkozni az mit ér idegen nyelvvel?"


Azt éri vele, hogy nem lesz munkanélküli! Legalábbis kevesebb lesz rá az esélye. Mert hiába nem használja a nyelvet, azért egy jogász végzettségű embernek illene beszélnie legalább egy nyelvet normálisan. Amúgy pedig nem nagyon találni olyan álláshirdetést, amelynél nem kérnének legalább egy nyelv ismeretét. Nem az államnak, hanem magadnak tanulsz.

2011. dec. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/77 anonim ***** válasza:
92%

Nem támogatom. Így istúl sok műveletlen, buta ember szerez diplomát, nem hiányzik, hogy köztük még olyanok is legyenek, akik egy idegen nyelvet sem képesek középszinten megtanulni.


Azt támogatnám ehelyett, hogy ne kelljen tízezreket fizetni egy nyelvvizsgáért. Sokan, köztük én is hiába beszélünk jól idegen nyelveken, mégsem tudunk nyelvvizsgázni, mert hónapról hónapra élünk, illetve nyomorgunk, nincs rá fölösleges 20-30 ezer forintunk. Ingyenessé tehetnék mindenkinek az első nyelvvizsgázást, vagy legalább adhatnának valamennyi kedvezményt az árából.

2011. dec. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/77 anonim ***** válasza:
84%

Jómagam is annak a híve vagyok, hogy legyen már kötelező legalább 1 középfokú nyelvvizsgát letenni a diploma mellé. Már 5 éve érettségiztem, de akkor is az középiskolai osztály 90%-a megcsinált egy vagy több nyelvvizsgát, és nem nyelvtagozaton voltunk!

Szerintem, egy 80-as IQ-val rendelkező ember 1 év alatt (különösen úgy, hogy nincs más dolga, mint pl. azoknak, akik nem kaptak diplomát, mert nincs meg a nyelvvizsgájuk) lazán meg tud tanulni középfokon egy európai nyelvet. Aki erre nem képes, az nem hiszem, hogy bármilyen más szellemi munkavégzésre alkalmas...


OFF: #17-es válaszoló, hogy lehetsz DIPLOMA NÉLKÜL orvos???

2011. dec. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!