Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Diploma nyelvvizsga nélkül?...

Diploma nyelvvizsga nélkül? Támogatod-e?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


2011. dec. 9. 18:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/77 anonim ***** válasza:

Lényegesen olcsóbb? Ugyanott az eltén, mikor puszta kiváncsiságból néztem meg a nyelvtanfolyamok árát, 30-40 ezer közti "féléves" tanfolyamra (ugye a szorgalmi időszak csak 14 hét, de az első héten még nem tartják meg, mert akkor jelentkezgetnek az emberek, az utolsón általában már nem tartják meg, vond le az őszi szünetet is) szóló összegek voltak, ami heti kettő darab órát takar, és le van irva, hogy ha valahova jutni akarsz meg nyelvvizsgázni, akkor egy-két fél év semmire nem elég. Egy nyelviskolában is 30-40 ezer forint ez az óraszám, annyi a különbség, hogy ott gyorsabban haladnak, ezért tűnik olcsóbbnak az egyetemi, mert a kevés óraszámot elnyújtják, mint a rétest, de tulajdonképpen nem olcsóbb.


Van egy felső meg egy középfokú nyelvvizsgám, gondoltam tanulok egy harmadik nyelvet is, de mikor megnéztem, hogy nem elég darabonként 30-40 ezerért végig menni, a kezdő, alap, közép alatt, közép stb. cimkéjű tanfolyamokon, hanem ahhoz, hogy mondjuk csak alapfokot csináljak, ki kellene járni a kezdőt, meg két féléven át alapfokra járni, ez nagy jó indulattal is 100 ezer forint és csak alapfok, akkor úgy voltam vele, hogy aha, hagyjuk, majd elmegyek nyelviskolába, valami intenziv tanfolyamra később. És akkor ez még csak alapfok, mi van azzal, akinek két középfok a kimeneti követelmény?

2012. jan. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/77 anonim ***** válasza:

"nem véletlenül kérik a nyelvvizsgákat, az egyetemek, főiskolák, akik minél több pénzt szeretnének kihúzni az emberből.Értem itt a külön nyelvi laborokra, iskolán belüli nyelvtanulás saját pénzen."


Ugy latom, ez nagyon eltérő a felsőoktatasi intezmenyekben, én az Allamigazgatasi Foiskolara is jartam meg a Muegyetemre is, mindenhol annyi nyelvet tanultal ingyen rogyasig, amennyit csak birtal.

De a nyelvi kovetelmeny nem akkor jon eloterbe, amikor az ember diplomazni keszul, nalunk mar altalanos iskolaban is mondták, hogy gyerekek, legkesobb masodik gimiben 1 vagy 2 nyelvbol a kozepfokut illik letenni.... Jelentos hatranyban volt az, akinek a felvetelin még nem volt nyelvvizsgaja, én 1997-ben felveteliztem, akkor még a népesség 2%-a jutott csak be egyetemekre, és akinek nem volt pluszpontja nyelvvizsgakbol (ugy 3-4 elsőfoku nyelvvizsgaval mar jonak szamitott egy felvetelizo), hát vért izzadt hogy pusztan a felveteli targyakbol osszehozza a szukseges pontszamot, nem is igen jartak akkoriban nyelvvizsga nelkuliek felsooktatasba (siman kell vizsgazni angol vagy nemet nyelvu szakirodalombol pl., hiaba magyar az oktatas nyelve, de van lehetoseg idegen nyelven is elvegezni ugyanazt a szakot, amin a tobbseg magyarul jar, a biomernoki karon pl. franciaul is lehet hallgatni a szakot), ők valamifele ritkaságnak számítottak ott, és sokan csodalkoztak, hogyan lehet egyetemista valaki 22-23 evesen nyelvvizsga nelkul. Mintha valaki Amerikaban 20 evesen jogsi nelkul élne...

2012. jan. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/77 anonim ***** válasza:
53%

"miért kell nyelvvizsga a diplomához!Azért mert diploma????A nyelv és a szakma két külön dolog szerintem."


A diploma nem SZAKMA.

Szakma az, amit 8 osztaly elvegzese utan lehet tanulni, szobafestő, villanyszerelő, stb.

2012. jan. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/77 anonim ***** válasza:
Akkor a jogász, mérnök stb mi, ha nem szakma? Miért fogatod ki a szavakat?
2012. jan. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/77 anonim ***** válasza:
53%

"Megoldás lenne az is, hogy akinek eddig nincs meg, kapna egy olyan kedvezményt, hogyha két éven belül bemutat egy alap C-t akkor kézhez kapja a diplomáját. Lehetne pl korhatár, mert pl egy 20 évestől én is elvárnám hogy legalább egy nyelven beszéljen ha már van egy diplomája.

"


Egyetertek, a haboru utan sem erettsegit kértek a főiskolai felvetelihez, hiszen nem volt alkalma iskolaba jarni a gyerekeknek a haboru alatt zavartalanul a haboru elotti rendben, hanem egy altalanos muveltsegi vizsgat kellett tenni felveteli elott.


Kulonben az erettsegi evehez szoktak kotni a felveteli felteteleit, és mas a kovetelmeny az elmult 1-2 evben erettsegizetteknek mint az idosebbeknek; a diploma felteteleit nem kulonitik igy el?


Egyebkent ha oroszul tanultal, akkor legjobb, ha azt elevenited fel, nem is tudod, mi mindent őriz az agy; feleannyi erőbedobassal megvan oroszbol a nyelvvizsgad, mint barmely mas, most kezdett nyelvbol.

Ha csak alapfoku kell, akkor még az angolt és olaszt tartom konnyunek. Az angol kozep mar nehez - legalabbis nekem - , mert az sokaknak olyan nyelv, hogy minel jobban ismered a nyelvet, annal jobban latod, hogy milyen kicsi részét tudod.:)

2012. jan. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/77 anonim ***** válasza:
53%

"Akkor a jogász, mérnök stb mi, ha nem szakma? Miért fogatod ki a szavakat?"


Mert a kerdesfelvetes is (kell-e nyelvvizsga a diplomahoz) ez ilyen kiforgatas, nem lehet maskent magyarazni annak, aki ilyen kiforditottan gondolkodik, csak az ő nyelvén. Evvel az erovel azt is lehetne kerdezni, minek tudni a geometriát és az anatómiát, földrajzot annak, aki jogász.

2012. jan. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/77 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges.

Ugyanis,akinek van egy nyelvvizsgája,az még nem beszél az adott idegen nyelven folyékonyan.

Gyakorlati értéke egyenlő a 0-val.


És még lehet nem is lesz rá szüksége.


Aki idegen országban akar élni,vagy idegen nyelven beszélni,az úgy is megtanulja.


De miért kell egy olyan embernek nyelvvizsga,aki soha nem fog idegen nyelven beszélni a munkája során?


Ez csak pénzlehúzás.

Direkt megbuktatnak mindenkit elsőre,hogy menj megint,fizess!

Aztán 5.éjére végre megvan,mert 2%-al többet értél el:D


Aztán kb a tudásod,megint egyenlő a 0-val.

2015. jan. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!