Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Diploma nyelvvizsga nélkül?...

Diploma nyelvvizsga nélkül? Támogatod-e?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


2011. dec. 9. 18:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:

""nem véletlenül kérik a nyelvvizsgákat, az egyetemek, főiskolák, akik minél több pénzt szeretnének kihúzni az emberből.Értem itt a külön nyelvi laborokra, iskolán belüli nyelvtanulás saját pénzen."


Most komolyan, szerinted az egyetemeknek ez mennyi lóvé? Gyakorlatilag semmi. Nem egy biznisz az egyetemnek, ha az lenne, akkor sokkal nagyobb volumenben csinálnák, hiszen megérné nekik. Ehelyett alig van ilyen az egyetemeken, pont ez az egyik gond.

A másik meg, hogy nem az egyetemek írták ezt elő, hanem központilag, törvényileg volt eddig meghatározva a nyelvvizsga kötelezettség.

Ez a tipikus példája, hogy mondjunk valami jól hangzót, nem baj, ha józan paraszti ésszel nem állja meg a helyét. "


Ugyanmár, ne álltasd már magad. Itt hőzöngtek a rektorok, mikor kitalálták az egészet, erre az utolsó pillanatban betették, hogy oké, akkor az egyetem saját tanfolyamát kell elvégezni. Hát kicsit sem érdekes? "Ja, hogy akkor jönnek és fizetnek nekünk biztos? Akkor semmi gond!"

2011. dec. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 anonim ***** válasza:
Ja és ennyi erővel akkor az is fizesse vissza, aki azért nem talál állást, mert csak spanyolul meg franciául beszél, de mindenhova csak némettel vennék fel? Mert mi a különbség akkor?
2011. dec. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 anonim ***** válasza:
24%
az, hogy az az ember megtette a magáét (a jelenleg is elvártat), hogy növelje az elhelyezkedési lehetőségét. Arra nem lehet felkészülni, hogy minden nyelvet tudjon az ember, nem is elvárható, de egy nyelv tudása elvárható, ahogy az esetek nagy részében el is várják.
2011. dec. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/77 anonim ***** válasza:
24%

"Ugyanmár, ne álltasd már magad. Itt hőzöngtek a rektorok, mikor kitalálták az egészet, erre az utolsó pillanatban betették, hogy oké, akkor az egyetem saját tanfolyamát kell elvégezni."


Azt is lehet akkor nyelvvizsga helyett.

Eddig volt KÖZPONTILAG, TÖRVÉNYILEG szabályozva, hogy diplomához nyelvvizsga kell. Az előző emberke erre állította azt, hogy biztos azért, mert az egyetemek ezen nyerészkedtek. Ami baromság, egyrészt mert nem is ők döntöttek erről, hanem törvény volt, másrészt meg egyszerűen filléres összegekről beszélünk az egyetemek költségvetésében, és nem is biztosítottak sok ilyen lehetőséget (ami pl. az egyik rendszeresen felmerülő és visszatérő panasz a nyelvvizsga-követelménnyel kapcsolatban, hogy de az egyetemek sem teremtik meg a nyelvtanulásra a lehetőséget - el kéne már dönteni, melyikre is panaszkodunk, mert egyszerre két egymásnak logikailag ellentmondó cuccra kissé hülyén fest).

Ezek után berakni azt a hírt, ami azt írja, hogy épp a központi nyelvvizsga-követelmény eltörlésével nyerhetnek esetleg valamit az egyetemek, mint arra "érv", hogy az egész eddigi nyelévvizsga-követelmény csak az egyetemek nyerészkedés miatt volt - hát te se logikából diplomáztál, öcsém. Csak hogy a barátságos hangvételt viszonozzam.

2011. dec. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:
68%
amúgy a sok valószínűsíthetően bölcsész, aki értelmes válasszal nem volt képes (miért is lett volna) megindokolni, csak a piros kéz nem túl sok szellemi teljesítményt igénylő nyomkodásával jelezni egyet nem értését, fejtse már ki nekem számomra is érthetően, hogy mégis miért is volt hülyeség tőlem megkérdezni, hogy az egyik korábbi hozzászóló már megint miért keverte bele az egészbe a bolognai rendszert, és hogy is jön az egész ide?
2011. dec. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 anonim ***** válasza:
Nem ellentmondás. Zarándokolj el egy-egy egyetemre vagy főiskolára és nézd meg, hogy ingyen nincs is benne rendes nyelvoktatás a tanrendben, de jó pénzért szervezték már eddig is a tanfolyamokat.
2011. dec. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 anonim ***** válasza:
33%

kösz szépen, de voltam már egyetemen, jelenleg is ott dolgozom, és tudom, hogy szerveznek pénzért nyelvtanfolyamot - lényegesen olcsóbban, mint a nyelviskoláknál, legalábbis az ELTE TTKn így van.

Csak eddig meg épp amiatt sírtak egyfolytában sokan - joggal -, hogy túl kevés hely van ezeken. Tehát az egyetemnek láthatóan annyira nem nagy biznisz ez, hiszen nem építette fel ezt, hanem leginkább csak úgy van mutatóba.


Tényleg gáz, hogy emberekből ekkora felháborodást vált ki, hogy a mai világban legalább egy felsőfokú képzettséggel bíró embertől normál elvárás valami nyelvtudás.

Hogy nem amiatt sírnak csomóan, hogy ennek megszerzésére miért nincsenek jobb feltételek, hanem hogy egyáltalán miért kell tudni nyelvet. Ez irdatlan gáz és szánalom.

2011. dec. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint az itt a legfőbb probléma, hogy elvárnak tőled egy olyan dolgod, amihez viszont nem teremtik meg a normális felkészülési lehetőséget. Emiatt van ennyire megosztott vélemény az egészről.


Voltam olyan sokak által elismert nyelvtanfolyamon, ahol a csoportban senkinek sem sikerült a komplex nyelvvizsga, a legjobb esetben annak csak az egyik része. Majd a nyelviskola erre büszke és referenciaként tárolja, hogy valakinek legalább az egyik része meglett neki.


Az itt a gond, hogy még sokszor egy drágán kifizetett pénzösszeg ellenére egy előkészítő tanfolyamon is ugyanazt a szokásos hülye nyelvtani részt adják le, és ugyanolyan feladatokat oldatnak meg a tanulóval, aki ugyanezt tanulta középiskolába. Értem én, hogy át kell kicsit ismételni a nyelvtan fontosabb részeit, de nem kell elölről venni. Akinek tényleg gyakorolni kell a sok nyelvtani példát, az nincs az angol tudása B2 szinten, de azt az embert nem figyelmeztetik rá, hogy ez ide nagyon kevés, mert tőlük tudják a legtöbb pénzt kizsigerelni.


Ezek után meg csodálkoznak azon, hogy alig mennek át a vizsgákon, anno nálunk is a legjobbnak 2-3-szor kellett próbát tennie, mire meglett neki.


Tanfolyamon is magára a nyelvvizsgára kellene összpontosítani, amire készül, nem egy középiskolás szintű feladatokat csináltatni, amit szinte mindenki hibátlanul megold. Majd ennek ellenére jönnek a tanulótól nem várt eredmények, majd természetesen nem vállal a tanfolyam garanciát se. Ha annyira jók lennének azok a nyelvtanfolyamok, akkor nyugodtan lehetne rá garanciát vállalni!!!!!!


Főiskolán sem kapod meg azt a felkészülési szintet. Így hogyan várhatják el a középfokút, ha fel sem tudnak a tanárok rá készíteni (tisztelet annak 2-3% kivételnek).

2012. jan. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim ***** válasza:
68%

"Véleményem szerint az itt a legfőbb probléma, hogy elvárnak tőled egy olyan dolgod, amihez viszont nem teremtik meg a normális felkészülési lehetőséget"



Ebben elég széleskörű egyetértés van, hogy az itthoni nyelvtanulási lehetőségek rosszak, drágák és nem feltétlenül jók. Azzal gyakorlatilag szerintem mindenki egyetértene, ha azzal jönnének itt az emberek, hogy teszem azt legyen az egyetemeken ingyenes, jó minőségű nyelvtanulási lehetőség, hogy pl. a diplomához szükséges nyelvvizsgák első próbája ingyenes legyen, de még akár azzal is, hogy ne nyelvvizsgát követeljenek meg, hanem helyette valami más, esetleg hitelesebb módon kérjék számon a nyelvtudást. Ezek mind olyan dolgok, amik ellen még nem hallottam embert tiltakozni - a gond az, hogy viszont mellette sem sokat, hogy ezek kellenének.

Mert a többség itt se azt nyomatta, hogy miért nincsenek jobb feltételek a nyelvtudás megszerzésére, hanem amiatt háborognak nagyon sokan, hogy minek kell nyelvtudás egyáltalán egy diplomásnak. És ezen akadnak fenn sokan, hogy ez most komoly??

2012. jan. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem az a bajom, hogy minek kell a nyelvtudás. Elfogadom és nagyon hasznosnak is találom. Csak a nyelvvizsga, ahogy a diploma is, nem biztos tükrözi a tényleges tudást. Egy állásinterjún a nyelvi dolgokban, sem a papírt kérdezik, hanem hogy tényleg tudod-e az adott nyelvet.


A nyelvvizsga követelményben a nyelvtan tartom túl szigorúnak, sőt néha még egy szövegértés részt is. Sokszor szaladok bele olyan definíciókba is, amelyet anyanyelven sem tudom, hogy mi a franc az és sok esetben az adott definíció a kulcs egy feladat helyes megoldásához. Való életben a társalgásban, amiben bizonyítanod kell a nyelvtudásod, ott az embertől vissza tudod kérdezni, aki elmagyarázza.


Példa ebben, egy gyakorlótesztben volt rá számomra precedens. Egy szövegértési feladatban a népesség növekedésének elemzése volt. Ez tudtommal a szociológia ill. a humánismermet köre. Maga szöveget teljesen értettem. Azonban előkerülte 1-2 érdekes szó, vagyis nagyon kevese. Ott találkoztam először a nivalizáció kifejezéssel. Kérem szépen hányan is tudják ezt kifejteni, hogy mi az. A probléma ebben annyi, hogy itthon google, rákeresel és elmondja, hogy pontosan mi is az és simán megoldod a feladatot. Azonban egy nyelvvizsgán nincs rá lehetőség, hogy felállj keresni egy adott definícióra, mert szabályellenes. Nagyon ritka eset ilyennel összefutni még gyakorlópéldákon keresztül is, de akkor sem ez dönt. Sajnos viszont sokan ezen buknak el 1-2 tesztet.


Apropó nyelvtan. Ha külföldön vagy, akkor külföldinek számítasz, és megértik, hogy nem vagy tisztában a tökéletes nyelvtannal és nem is várják el rögvest. Mi sem várjuk el ezt külföldiektől.


Na mindegy ez csak panasz. A baj, hogy a fizetős nyelviskolák sem részesítenek minőségi oktatásban, csak a pénzt szedik be. Kiakasztó dolog tud számomra lenni, hogy a nyelvtan ismétlést a tanárok összekeverik nyelvtan újratanulásával, minthogy magára a magasabb szintű felhasználást vernék beléd (értem pl az adott feladat megoldási módszerét, típusfeladatok gyakorlását).


Ilyenkor viszont csodálkoznak, hogy egy adott csoportban senkinek sem lett meg a komplex(erre volt már nem egyszer precedens), ilyenkor senki se azt mondja, hogy a diák a totál hülye, mikor 100%-os a bukás egy csoportban. Természetesen garanciát a suli erre nem vállal.


Ezzel nem akarok egy nyelvtanárt meg iskolát se megbántani. De ha valakinek célja, hogy másoknak elégedettséget nyújtson és bízik a saját módszereiben, hogy minőséget garantált eddig, akkor nyugodtan garanciát vállalnék annak az illetőnek aki legalább 80-90%-os együttműködést mutat felém.

2012. jan. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!